Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрый день. Умер военный пенсионер в без месяца 69 лет. Получал пенсию согласно выслуге, званию (полковник) ,трудовой стаж 37 лет, ветеран труда. Увольнение в запас по болезни.
Вдова, 69 лет, трудовой стаж 20 лет, получает минимальную пенсию.
Хотим оформить пенсию умершего мужа на нее. Судя по всему прочитанному она имеет право, встав на учёт в военкомате, получать пенсию мужа в полном объеме.
Но в пенсионном фонде говорят, что она имеет право только на пенсию по потере кормильца в размере 30%
На Вашем сайте есть публикация исходя из которой, вдова (моя мама) имеет право на назначение ей " военной пенсии мужа"
https://uristy.ua/articles/social-maintenance/pensiya-vdove-voennogo-pensionera-v-ukraine/
Так ли это? Если так, то куда обращаться? На что ссылаться? Каков порядок действий?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (11)
Адвокат, м. Київ
Что касается размера пенсии по потере кормильца – военнослужащего, то она назначается в размере от 30 до 70 процентов сумм денежного содержания кормильца. В каждом случае этот размер просчитывается индивидуально в зависимости от выслуги лет и права на различные надбавки. При этом минимальный размер пенсии по потере кормильца по нормам Закона Украины «О пенсионном обеспечении лиц, уволенных с военной службы, и некоторых других лиц» составляет не менее двух прожиточных минимумов для лиц, утративших трудоспособность. С 1 декабря 2019 года это 3276 грн. Когда военнослужащий умирает после ухода в отставку, члены семьи имеют право на пенсию по потере кормильца, если уход из жизни произошел в период получения им военной пенсии или в течение пяти лет после прекращения ее выплаты.Семьям военнослужащих, умерших вследствие увечья, полученного в результате несчастного случая, не связанного с выполнением обязанностей военной службы (служебных обязанностей), или вследствие заболевания, связанного с прохождением службы пенсия назначается в размере 30% от заработка кормильца.Минимальный размер таких пенсий не может быть ниже прожиточного минимума для лиц, утративших трудоспособность.
Спасибо за ответ. С пенсией "по потере кормильца" мне все понятно.
В публикации на Вашем сайте сказано, что:
"Существует несколько видов выплат вдовам военных:
Гражданские выплаты положены жене при определенных условиях:
Военная пенсия мужа назначается женщине, если он непосредственно ее получал или имел право на нее. Она могла быть назначена мужу в двух случаях:
Для того чтобы данный вид выплат был назначен женщине, должны быть соблюдены следующие условия:
Я спрашиваю о "военной пенсии мужа" о которой говорится в пункте 2.
Прокомментируйте, пожалуйста.
Не отображается нормально текст. В основном вопросе есть ссылка на нужную публикацию. И скриншот нужного места.
Прокомментируйте пожалуйста.
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Добрий день, Катерино!
В пенсійному фонді Вам все правильно сказали.
Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2262-12/conv#n258):
Стаття 36. Розміри пенсій в разі втрати годувальника
Пенсії в разі втрати годувальника призначаються в таких розмірах:
а) членам сімей військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які загинули (померли) внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи або виконанні інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з’єднаннях та підпільних організаціях і групах, визнаних такими законодавством України, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи участю у бойових діях у мирний час, які є непрацездатними та перебували на утриманні загиблого (померлого) годувальника (при цьому дітям та іншим особам, зазначеним в абзаці другому статті 30 цього Закону, незалежно від того, чи перебували вони на утриманні загиблого (померлого) годувальника), - 70 процентів грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника на одного непрацездатного члена сім’ї. Якщо на утриманні загиблого (померлого) годувальника перебували двоє і більше членів сім’ї, пенсія призначається у розмірі 90 процентів грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника, що розподіляється між ними рівними частками, але не менше ніж 40 процентів на кожного непрацездатного члена сім’ї. У таких самих розмірах, незалежно від причини смерті годувальника, обчислюються пенсії членам сімей померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни та членам сімей, до складу яких входять діти, які втратили обох батьків;
б) сім’ям військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які померли внаслідок каліцтва, одержаного в результаті нещасного випадку, не пов’язаного з виконанням обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з проходженням служби, - 30 процентів заробітку годувальника на кожного непрацездатного члена сім’ї.
При цьому особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.
Тобто, ваша мама має право залишитись на своїй пенсії за віком або ж перейти на пенсію у зв'язку з втратою годувальника.
Всього доброго!
Добрый вечер. Спасибо за ответ.
Про пенсию "по потере кормильца" мне все понятно.
Я спрашиваю о " военной пенсии мужа" о которой говорится в публикации (ссылка в основном вопросе)
Скриншот нужного места прилагается в основном вопросе.
Прокомментируйте, пожалуйста.
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Добрий день, Катерино!
Мені невідомо кому належить ця публікація. З цим питанням Вам краще звернутися до адміністрації сайту.
Власну думку я виразив у своїй консультації.
При цьому можу додати наступне.
Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2262-12/conv#n258):
Стаття 12. Умови призначення пенсій за вислугу років
Пенсія за вислугу років призначається:
а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д", "ж" статті 1-2 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби:
б) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д" статті 1-2 цього Закону, в разі досягнення ними на день звільнення зі служби 45-річного віку, крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону, за наявності у них страхового стажу 25 років і більше, з яких не менше ніж 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України.
в) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом при досягненні 45-річного віку і за наявності в них вислуги 20 календарних років і більше, які звільняються з військової служби відповідно до Закону України "Про державні гарантії соціального захисту військовослужбовців, які звільняються зі служби у зв’язку з реформуванням Збройних Сил України, та членів їхніх сімей";
г) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д" статті 1-2 цього Закону, які займали посади льотного складу та плаваючого складу підводних човнів Збройних Сил не менше 20 років, незалежно від віку в разі, якщо вони мають на день звільнення зі служби вислугу 20 років і більше, за винятком осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону.
Як Ви бачите в цьому переліку відсутня дружина померлого військовослужбовця чи будь-який інший член сім'ї. Відповідно ваша мама не може отримувати пенсію за вислугу років, яку отримував ваш батько.
Стаття 7. Право вибору пенсії
Військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, які одночасно мають право на різні державні пенсії, призначається одна пенсія за їх вибором. У разі якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до цього Закону та Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", призначається одна пенсія за її вибором. При цьому різниця між розміром пенсії, на який особа має право відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", і розміром пенсії із солідарної системи відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", яка визначається в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, фінансується за рахунок коштів державного бюджету.
Всього доброго!
Спасибо за ответ. Всего доброго.
Адвокат, м. Київ
Военная пенсия мужа назначается женщине, если он непосредственно ее получал или имел право на нее. Она могла быть назначена мужу в двух случаях:
Для того чтобы данный вид выплат был назначен женщине, должны быть соблюдены следующие условия:
Речь идёт о моих родителях.
Папа военный пенсионер, полковник. Пенсия ему была назначена по выслуге лет (трудовой стаж 37 лет, ветеран труда).
Вдова пенсионного возраста ( 69 лет), трудовой стаж 20 лет, получает минимальную пенсию.
Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду
https://kazatin-rda.gov.ua/novyny-ta-oholoshennya/...
Згідно зі ст. 37 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається в розмірі на одного непрацездатного члена сім'ї - 50 % пенсії за віком померлого годувальника; на двох та більше непрацездатних членів сім'ї - 100 % пенсії за віком померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частками. Дітям-сиротам пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається в розмірах, визначених частиною першою цієї статті, виходячи з розміру пенсії за віком кожного з батьків.
Згідно зі статтею 36, непрацездатними членами сім'ї вважаються:
I - чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є інвалідами або досягли пенсійного віку;
II - діти (у тому числі діти, які народилися до спливу десяти місяців із дня смерті годувальника), померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років, діти, які навчаються за денною формою навчання в загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах (до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше, ніж до досягнення ними 23 років), та діти-сироти - до досягнення ними 23 років, незалежно від того, навчаються вони чи ні.
III - чоловік (дружина), а в разі їх відсутності - один із батьків, брат чи сестра, дідусь чи бабуся, померлого годувальника, незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника, до досягнення нею (ними) восьми років.
Усиновлені діти мають право на пенсію у зв'язку із втратою годувальника нарівні з рідними дітьми.
Пасинок і падчерка мають право на пенсію у зв'язку із втратою годувальника нарівні з рідними дітьми, якщо вони не одержували аліментів від батьків. Положення цього закону, що стосується сім'ї померлого, відповідно, поширюється і на сім'ю особи, визнаної безвісно відсутньою або оголошеною померлою у встановленому законом порядку.
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
По Вашому питанню повідомляю наступне:
согласно постановлению Кабинета Министров Украины «О перерасчете пенсий лицам, уволенным с военной службы, и некоторым другим категориям лиц» №103 от 21 февраля 2018 года, выплата пересчитанных пенсий производится следующим образом:
с 1 января 2018 года – 50%;
с 1 января 2019 года – 75%;
с 1 января 2020 года – 100% суммы повышения пенсии, определенного по состоянию на 1 марта 2018 года.
Что касается размера пенсии по потере кормильца – военнослужащего, то она назначается в размере от 30 до 70 процентов сумм денежного содержания кормильца. В каждом случае этот размер просчитывается индивидуально в зависимости от выслуги лет и права на различные надбавки. При этом минимальный размер пенсии по потере кормильца по нормам Закона Украины «О пенсионном обеспечении лиц, уволенных с военной службы, и некоторых других лиц» составляет не менее двух прожиточных минимумов для лиц, утративших трудоспособность. С 1 декабря 2019 года это 3276 грн. (1638 грн. х 2). До 1 декабря минимальная пенсия по потере кормильца – военнослужащего составляла 3128 грн. (1564 грн. х 2).
Для перерасчета пенсии по стажу нужно написать соответствующее заявление в ПФУ ПО МЕСТУ РЕГИСТРАЦИИ ПЕНСИОННОГО ДЕЛА.
З повагою,
Костянтин Гончаренко