Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 22 липня 2020, питання №24968

Утеряна трудовая книжка в зоне АТО

Здравствуйте!
Подскажите пожалуйста, выехал с Луганска еще в 2014 году. Там, на одном из предприятий, куда я собирался устраиваться, оставалась моя трудовая книжка. Как позже я узнал, предприятие горело в результате попадания снаряда.
Я никого не знаю из работников данного частного предприятия, так как только пришел устраиваться и должен был пройти пробный период, из которого я отработал пару дней, пока не начались обстрелы.
На данный момент проживаю в сельской местности Черниговской области. Хотел стать на учет в центр занятости, чтоб получать пособие по безработице. Но в центре занятости меня отправляют в Луганский архив, для восстановления трудовой книжки.
Для меня это будет дорога в один конец, так как в свое время я помогал волонтерам Украины и там это знают.
Подскажите, как мне поступить в данной ситуации?

Відповіді юристів (1)

    Крикун Сергій  Павлович
    Крикун Сергій Павлович 4 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду

    Пост. КМУ "Про затвердження Положення про організацію персоніфікованого обліку відомостей у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/794-98-п):

    "3. Установити, що починаючи з 1 липня 2002 р. обчислення пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення" ( 1788-12 ) здійснюється із заробітку особи за період роботи після 1 липня 2000 р. за даними системи персоніфікованого обліку."

    "ПОЛОЖЕННЯ про організацію персоніфікованого обліку відомостей у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування ":

    "5. Персоніфікований облік здійснює Пенсійний фонд та його органи на місцях (далі - уповноважений орган). ...

    7. Уповноважений орган:...

    надає фізичним особам відомості про них, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а у разі їх зміни, несвоєчасного надходження страхового збору (внесків), перегляду розміру виплачуваної пенсії, її індексації, зміни умов надання соціальних послуг чи перегляду питання про можливості їх надання - інформує письмово у встановлені строки застраховану особу;...

    16. На кожну фізичну особу відкривається персональна облікова картка, в якій використовується постійний індивідуальний ідентифікаційний номер Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів. ...

    2) частина персональної облікової картки, що відображає сплату страхового збору (внесків) та стаж роботи фізичної особи:...

    тривалість трудової або іншої діяльності, яка зараховується до стажу роботи;

    сума заробітку (доходу), на який нараховується страховий збір (внески) на пенсійне страхування (помісячно);

    розмір страхового збору (внесків) на пенсійне страхування за відповідний місяць;...".

    Другими словами, начиная с 01.07.2000г. органами Пенсионного фонда Украины ведется персонифицированный учет сведений граждан, в том числе, касательно трудовой занятости, суммы заработка (помесячно) - при условии официального трудоустройства. Вы вправе обратиться в Управление ПФУ по месту жительства о выдаче справки персонифицированного учета граждан в отношении Вас - этой справке будет отражен Ваш трудовой (страховой стаж) с 01.07.2000г.; копию справки предоставите в Центр занятости.

    Что касается периода до 01.07.2000г.

    "ПОРЯДОК підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/637-93-п):

    "1. Основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.

    За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

    2. У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків. ...

    17. За відсутності документів про наявний стаж роботи та неможливості їх одержання у зв'язку з воєнними діями, стихійним лихом, аваріями, катастрофами або іншими надзвичайними ситуаціями стаж роботи, який дає право на пенсію, встановлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі...

    17-1. У разі коли в трудовій книжці є записи з виправленнями або недостовірні чи неточні записи про періоди роботи на підприємствах, в установах, організаціях або їх правонаступниках, розташованих на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, стаж роботи, який дає право на пенсію, зараховується у порядку, визначеному Пенсійним фондом України за погодженням з Мінсоцполітики.

    18. За відсутності документів про наявний стаж роботи і неможливості одержання їх внаслідок ліквідації підприємства, установи, організації або відсутності архівних даних з інших причин, ніж ті, що зазначені в пункті 17 цього Порядку, трудовий стаж установлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі і мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника..."

    Более детально смотрите Порядок, при необходимости, самостоятельно.

    Закон Украины "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1706-18):

    ст.7 - "4. Внутрішньо переміщена особа, яка звільнилася з роботи (припинила інший вид зайнятості), за відсутності документів, що підтверджують факт звільнення (припинення іншого виду зайнятості), періоди трудової діяльності та страхового стажу, реєструється як безробітна та отримує допомогу по безробіттю, соціальні та інші послуги за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття відповідно до законодавства.

    Внутрішньо переміщена особа, яка не звільнилася з роботи (не припинила інший вид зайнятості), у разі неможливості продовження роботи (іншого виду зайнятості) за попереднім місцем проживання для набуття статусу безробітного та отримання допомоги по безробіттю та соціальних послуг за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття може припинити трудові відносини, надавши нотаріально посвідчену письмову заяву про припинення працівником трудових відносин з підтвердженням того, що ця заява таким громадянином надіслана роботодавцю рекомендованим листом (з описом вкладеної до нього такої заяви). У разі припинення приймання поштових відправлень на/з території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення у зв’язку з обставинами, визначеними у статті 1 цього Закону, така заява подається до відповідного районного, міськрайонного, міського, районного у місті центру зайнятості за місцем проживання внутрішньо переміщеної особи.

    Взята на облік внутрішньо переміщена особа, яка не має документів, необхідних для надання статусу безробітного, отримує статус безробітного без вимог, що застосовуються за звичайної процедури. До отримання документів та відомостей про періоди трудової діяльності, заробітну плату (дохід), страховий стаж допомога по безробіттю таким особам призначається у мінімальному розмірі, встановленому законодавством на випадок безробіття.".


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України