Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 03 серпня 2019, питання №2699

продажа дачного участка

Хотим продать дачу, но у человек нет всей суммы, просит продать ему в рассрочку, он дает нам задаток, остальное платит частями в течении какого-то срока, мы уезжаем и сами не сможем брать деньги и контролировать процесс выплат, как правильно оформить договор с ним, чтоб он нас не (кинул)на деньги и не оформил дачу на себя, нужно ли нам искать доверен.лицо на кот.он бы платил деньги или нет

Відповіді юристів (1)

    Драган Тарас  Миколайович
    Драган Тарас Миколайович 4 роки тому

    Юрист, м. Одеса, 7 років досвіду

    Шановний Вадим,

    є два варіанти дій:

    Перший- укладати договір купівлі-продажу будинку. Єдиним правильним варіантом є посвідчення такого договору в нотаріуса та подальша реєстрація нового власника в Реєстрі прав на нерухоме майно, тобто перейматися Вам стосовно того, що покупець переоформить будинок на себе Вам не варто. Будинок неможливо продати правильно без зміни власника.

    Інше питання це те, що Вам необхідно зробити дві речі:

    1) перевірити добронадійсніть покупця (тобто перевірити, чи є в нього інше майно, наявні судові справи з його участю та відкриті виконавчі провадження проти нього і ткд.)

    2) правильно та детально скласти Договір купівлі-продажу, де детально прописати умови розрахунку з Вами. Найтиповіший варіант розрахунку, у випадку неможливості отримання грошей особисто - це перерахунок їх на Ваш банківський рахунок, який теж вказується в договорі. Таким чином, зменшуються питання доведення існування оплати або відсутності оплати. Якщо варіант із банківським рахунком Вам не підходить, то дійсно можно прописувати, що оплата буде здійснюватися довіреній особі, яку необхідну вказати в договорів. Проте, я б рекомендував оплату на банківський рахунок, що дозволить Вам повністю контролювати процес оплати за Догвором.

    Другий - укладати попередній договір купівлі-продажу квартири, його теж обов'язково потрібно посвідчити в нотаріуса.Проте на основі попереднього договору неможливо зареєструвати право власності.

    Відповідно до ст.635 Цивільного кодексу України попереднім є договір, сторони якого зобов’язуються протягом певного строку (у певний термін) укласти договір в майбутньому (основний договір) на умовах, встановлених попереднім договором.

    фактично це договір про наміри продати будинок в майбутньому та укласти осоновний договір купівлі-продажу в майбутньому.

    Таким чином, Ви можете прописати, щоб покупець оплачував всі необхідні платежі за попереднім договором, а після повної оплати Вам необхідно буде укласти вже основний договір купівлі-продажу будинку.

    Спосіб оплати в цьому випадку залишається той самий, що і в попередньому варіанті - на банківський рахунок.

    Якщо Вам необхідна допомога у будь-яких зазначених діях, то звертайтесь - буду радий Вам допоготи!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України