Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 31 серпня 2020, питання №27764

Я матір дитини з інвалідністю,працюю медсестрою у травматологічному відділенні. У зв'язку з пандемією нас "кидають" по інших відділенях, де є хворі з підозрою на Covib- 19 .Маю я право відмовитися ( на якій підставі)?Дякую.

Я матір дитини з інвалідність. Працюю медсестрою у травматологічному відділенні. (Постійне місце).Під час пандемії Covib 19 нас почали "кидати " по інших відділенях, де є хворі з підозрою на Covib 19.Чи можу я відмовитись законно,на якій підставі? Дякую.

Відповіді юристів (1)

    Малиновский Влад
    Малиновский Влад 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду

    Доброго вечора, Світлана.

    Наявність дитини з інвалідністю нажаль не передбачена чинним законодавством в якості підстави для відмови від дорученої роботи в описаних вами умовах.

    Проте існують інші підстави.

    Так, існує Закон України "Про охорону праці", відповідно до якого:

    Стаття 6. Права працівників на охорону праці під час роботи

    Умови праці на робочому місці, безпека технологічних процесів, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівником, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам законодавства.

    Працівник має право відмовитися від дорученої роботи, якщо створилася виробнича ситуація, небезпечна для його життя чи здоров'я або для людей, які його оточують, або для виробничого середовища чи довкілля. Він зобов'язаний негайно повідомити про це безпосереднього керівника або роботодавця. Факт наявності такої ситуації за необхідності підтверджується спеціалістами з охорони праці підприємства за участю представника профспілки, членом якої він є, або уповноваженої працівниками особи з питань охорони праці (якщо професійна спілка на підприємстві не створювалася), а також страхового експерта з охорони праці.

    За період простою з причин, передбачених частиною другою цієї статті, які виникли не з вини працівника, за ним зберігається середній заробіток.

    Працівник має право розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо роботодавець не виконує законодавства про охорону праці, не додержується умов колективного договору з цих питань. У цьому разі працівникові виплачується вихідна допомога в розмірі, передбаченому колективним договором, але не менше тримісячного заробітку.

    Якими ж засобами захисту роботодавець зобов’язаний забезпечити своїх співробітників?

    На сьогодні перелік засобів захисту встановлений у Додатку № 6 СТАНДАРТИ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ «COVID-19», затверджених наказом МОЗ України від 13.03.2020 року № 663.

    Подивіться додаток 6 - https://moz.gov.ua/uploads/3/19519-dn_20200313_663_dod6covid19.pdf, і якщо набір засобів індивідуального захисту у вашій лікарні не відповідає документу - задокументуйте такий випадок (в ідеалі - кілька випадкіів) - наприклад за участю голови профспілкової організації або звернувшись до державної служби з питань праці - https://dsp.gov.ua/, проведіть відеозйомку наявних засобів захисту, зверніться з кількома заявами до адміністрації з цього приводу (отримавши копії) - і це вам дасть достатні підстави для відмови від дорученої роботи або для звільнення з компенсацією тримісячного заробітку. Або ж особисто вас не "кидатимуть" на ці ділянки.

    Проте, якщо всі засоби захисту є в наявності, і ви не бажаєте наражати себе на небезпеку - ви можете звільнитись з роботи за угодою сторін.

    З іншого боку радив би вам зрозуміти, що ситуація з даним захворюванням є такою, що практично без альтернатив все населення планети перехворіє цим захворюванням. Дякувати Богу діти переносять його відносно легко.

    Бажаю всього найкращого вам і вашій дитині.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України