Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 03 жовтня 2020, питання №30177

Как оформить недвижимость на ребенка 13 лет?

Добрый вечер.. подскажите пожалуйста как правильно сделать. У меня мама хочет внучке купить недвижимость и оформить на нее, внучке 13лет?

Відповіді юристів (4)

    Карпенко Андрій Володимирович
    Карпенко Андрій Володимирович 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду

    Все сделки по недвижимости с участием ребенка должны безоговорочно контролироваться государством. Согласно ст. 177 Семейного кодекса Украины, при заверении договора у нотариуса нужно обязательно предоставить разрешение органов государственной опеки на совершение сделки.

    Примечательно, что органы опеки могут отказать вам в заключении договора при следующих условиях:

    • оба или кто-то один из родителей лишены родительских прав (ст. 164 СКУ);
    • подан иск в суд о лишении родителей или одного из них родительских прав (ст. 164 СКУ);
    • если принято решение (судом, прокурором или государственными органами опеки) отобрать ребенка у родителей без лишения родительских прав (ст. 170 СЛУ);
    • оба или кто-то из родителей подали ложные сведения государственному органу опеки о себе;
    • родители ребенка не предоставили взаимное письменное согласие на совершение сделки в государственные органы опеки.

    Согласно СКУ, «малолетние дети»(13 лет) совсем не участвуют в сделках, за них это делают родители, опекуны или усыновители. «Несовершенные дети» (14-18 лет) могут совершать сделки с недвижимостью только при наличии письменного разрешения своих родителей, опекунов или усыновителей. Но в обоих случаях любые сделки, связанные с оформлением жилья на ребенка, регулируются органами опеки и попечительства.

    АННА Клієнт 4 роки тому

    СПАСИБО БОЛЬШОЕ ... Я МАТЬ РЕБЕНКА НО ХОЧУ ЧТО БЫ БАБУШКА ОФОРМИЛА НА РЕБЕНКА ЖИЛЬЕ..ПОДСКАЖИТЕ КАКИЕ ДОКУМЕНТВ НУЖНЫ?

    Карпенко Андрій Володимирович
    Карпенко Андрій Володимирович 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду

    Дальнейшая консультация платная.

    Если есть дополнительные вопросы связывайтесь со мной через мой профиль на сайте (э/почта или Вайбер).

    хххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххх

    Дмитрий
    Дмитрий 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 13 років досвіду

    Щоб здійснити операцію з купівлі квартири на неповнолітню особу до 18 років, на момент здійснення операції у вас на руках мають бути такі документи:

    1. свідоцтво про народження та ІПН дитини;
    2. згода батьків завірена в нотаріуса;
    3. згода Опікунської ради;
    4. паспорти та ідентифікаційні коди батьків.
    • Придбання квартири на неповнолітнього здійснюється законними представниками цієї особи (батьками, опікунами, усиновлювачами) або з їх дозволу – залежно від віку дитини. Юридична операція можлива лише за наявності дозволу ООП і письмової згоди на угоду законних представників дитини. Самостійна купівля квартири неповнолітнім (до досягнення 18-річного віку) неможлива з причини часткової або неповної цивільної дієздатності – самостійно укладати угоди, що засвідчуються нотаріусом, в такому статусі не можна за законом. Під виняток потрапляють діти старше 16 років, але лише за умови, що особа є підприємцем або ж перебуває у шлюбі.
    • Перед тим, як отримати дозвіл органів опіки й піклування, батьки або опікуни мають звернутися до нотаріуса та оформити взаємну згоду на проведення операції. Якщо у дитини ще немає ІПН, попередньо також потрібно отримати номер, звернувшись у відділення Фіскальної служби.
    • Далі можна подавати документи до державного органу: заяву за встановленим зразком; завірену у нотаріуса згоду батьків; оригінали паспортів та ідентифікаційних кодів батьків; оригінал свідоцтва про народження дитини та його ІПН. В разі купівлі квартири на дитину в новобудові до пакета документів також потрібно докласти попередній договір, укладений з забудовником. У ньому має бути вказана конкретна квартира.
    • Після подання документів буде призначена дата засідання, в ході якого орган прийме рішення – дозволити купівлю квартири на дитину чи ні. Представники неповнолітнього мають бути присутніми на заході. Після засідання на затвердження рішення виділяється 10 днів. Далі заявник отримує письмову згоду державного органу.
    • Маючи на руках всі документи, можна переходити до укладання угоди. Порядок її проведення відрізняється в залежності від віку дитини. До досягнення 14 років підписання документів довіряється батькам.Якщо дитині виповнилося 14, у неї розширюються права в рамках цивільних відносин, адже її часткова цивільна дієздатність змінюється на неповну. Тепер дитина безпосередньо бере участь у правочині як покупець, але лише якщо є письмові дозволи батьків та Опікунської ради.

Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України