Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 21 жовтня 2020, питання №31343

Выселение из общежития без основания

Добрый вечер, я проживаю за границей прописан в общежитии имею ордер на комнату, временно в этой комнате проживает мой родственник пришли с жека сказали что по комнате долги и у вас 3 дня на выселение. Долгов на самом деле нет, пришли через неделю и сказали опять выселяйтесь он вызвал полицию и они вместе пошли в жэк там сказали что я больше там не хозяин и комната пренадлежит государству. Подскажите как мне быть ,

Відповіді юристів (1)

    Змисла Марта
    Змисла Марта 4 роки тому

    Юрист, м. Львів, 6 років досвіду

    Добрий вечір.

    Необхідно з'ясувати чи зверталися відповідні органи до суду з позовом про визнання Вас таким, що втратив право на користування житлом.

    Відповідно до ч. 1 ст. 71 ЖК УРСР при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.

    Понад встановлені строки речове право зберігається за особою лише якщо така особа відсутня в зареєстрованому житлі з поважних причин. Законодавство не містить вичерпного переліку причин відсутності особи у помешканні, однак норми Житлового кодексу містять певний перелік таких підстав, за наявності яких зберігається право користування житлом.

    До таких підстав слід віднести: перебування особи на службі у ЗСУ, лікування, перебування у відрядженні чи на роботі в іншій місцевості.

    Факт відсутності особи у зареєстрованому житлі має бути підтверджений актами житлово-експлуатаційних організацій в яких члени комісій повинні засвідчити факт відсутності особи у помешканні. Таких актів має бути не менше 2-3, які складені через кожні два-три місяці.

    Варто звернути увагу, що зняти з реєстрації особу в судовому порядку досить важко, оскільки необхідно довести, що особа відсутня обрання особою іншого постійного місця проживання.

    В даному випадку необхідно аналізувати на підставі яких документів представники жеку мотивують свої доводи та з'ясовувати всі обставини справи.

    Для отримання детальнішої інформації, звертайтесь через мій особистий профіль.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України