Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 03 листопада 2020, питання №32128

Чи потрібно при звільненні відробляти два тижні?

Звільняюсь з роботи.Керівництво вимагає відробити два тижні.Я знаю,що відробляти не потрібно.Чи правильно це??Дайте,будь ласка,відповідь

Відповіді юристів (2)

    Марусяк Андрій Романович
    Марусяк Андрій Романович 4 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 7 років досвіду

    Доброго дня!

    Стаття 38 КЗПП Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника

    Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

    Якщо у вас наявна хоч одна із вищезазначених підстав і ви можете її документально підтвердити, то так, ви можете не відпрацьовувати.

    Якщо таких підстав і доказів немає - ви маєте відпрацювати 2 тижні.

    Дмитрий
    Дмитрий 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 12 років досвіду

    • Відповідно до ч.1 ст. 38 КЗпП, працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.
    • Тобто законодавець покладає на працівника обов’язок заздалегідь повідомити роботодавця про свій намір, чим дає можливість останньому з високою вірогідністю знайти заміну на вакантну посаду.
    • Протягом двох тижнів з моменту подачі заяви про звільнення працівник зобов’язаний виконувати покладені на нього трудові обов’язки та виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку. Тобто виконувати роботу та бути присутнім на рабочому місці, як за звичайних умов.
    • З моменту, як роботодавець отримав заяву про звільнення, вона вважається врученою, а з наступного дня відраховуємо 14 календарних днів і вважаємось звільненими з точки зору законодавства.

Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України