Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Решил подарить дом с земельным участком супруге (живём вместе но не состоим в браке).
Как оформить дарственную и сколько это будет стоить и с налогами? Я сам явлюсь гражданином другого государства, в интернете читал что иностранцы обязаны заплатить налог в размере 18% от оценки дома, распространяется этот налог и на меня если живу в Украине 6 лет и есть у меня постоянный вид на жительство?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (15)
Юрист, м. Дніпро, 8 років досвіду
Доброго дня . Дійсно , згідно із Полатковим кодексом України , якщо подарунок у вигляді нерухомості отримує резидент від нерезидента або нерезидент від резидента, то ставка оподаткування такого подарунку обкладатиметься за ставкою 18%.
Однак це подарок сплачуєте не Ви, а обдарована особа - тобто Ваша дружина
если у меня вид на жительство, живу здесь 6 лет и соответственно плачу налоги, значит должен являться резидентом..
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Здравствуйте, Петр!
ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2011, № 13-14, № 15-16, № 17, ст.112):
Податковий кодекс України | від 02.12.2010 № 2755-VI (rada.gov.ua)
Стаття 14. Визначення понять.
14.1. У цьому Кодексі поняття вживаються в такому значенні:...
14.1.213. резиденти - це:
а) юридичні особи та їх відокремлені особи, які утворені та провадять свою діяльність відповідно до законодавства України з місцезнаходженням як на її території, так і за її межами;
б) дипломатичні представництва, консульські установи та інші офіційні представництва України за кордоном, які мають дипломатичні привілеї та імунітет;
в) фізична особа - резидент - фізична особа, яка має місце проживання в Україні.
У разі якщо фізична особа має місце проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо така особа має місце постійного проживання в Україні; якщо особа має місце постійного проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо має більш тісні особисті чи економічні зв'язки (центр життєвих інтересів) в Україні. У разі якщо державу, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, не можна визначити, або якщо фізична особа не має місця постійного проживання у жодній з держав, вона вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від'їзду) протягом періоду або періодів податкового року.
Достатньою (але не виключною) умовою визначення місця знаходження центру життєвих інтересів фізичної особи є місце постійного проживання членів її сім'ї або її реєстрації як суб'єкта підприємницької діяльності.
Якщо неможливо визначити резидентський статус фізичної особи, використовуючи попередні положення цього підпункту, фізична особа вважається резидентом, якщо вона є громадянином України.
Якщо всупереч закону фізична особа - громадянин України має також громадянство іншої країни, то з метою оподаткування цим податком така особа вважається громадянином України, який не має права на залік податків, сплачених за кордоном, передбаченого цим Кодексом або нормами міжнародних угод України.
Якщо фізична особа є особою без громадянства і на неї не поширюються положення абзаців першого - четвертого цього підпункту, то її статус визначається згідно з нормами міжнародного права.
Достатньою підставою для визначення особи резидентом є самостійне визначення нею основного місця проживання на території України у порядку, встановленому цим Кодексом, або її реєстрація як самозайнятої особи.
У разі якщо у розділі IV цього Кодексу використовується термін "резидент" у відповідних відмінках, під цим терміном розуміється "фізична особа - резидент";...".
Таким образом, Вы являетесь резидентом.
На основании статьи 717 Гражданского кодекса Украины:
Договор дарения – это документ, подтверждающий передачу права собственности от дарителя к одариваемому человеку на безвозмездной основе – бесплатно.
Форма договора дарения должна быть письменная с обязательным нотариальным удостоверением. Оформляется у нотариуса.
Документы для оформления договора дарения дома:
- Свидетельство на право собственности.
- Оценка объекта недвижимости.
- Справка (форма 1) о зарегистрированных на данной жилплощади людях.
- Согласие супруга (супруги) на проведение сделки (если недвижимость была приобретена в браке).
- Разрешение органа опеки и попечительства в случае, если одариваемый не достиг 18 лет или в квартире прописаны дети.
Договор дарения земельного участка:Земельный участок сельскохозяйственного назначения можно дарить только резиденту. Как правило, иностранцам или лицам без гражданства подарить такой земельный участок нельзя.
Подарить земельный участок с другим целевым назначением можно как резиденту, так и нерезиденту.
Нужно предоставить нотариусу свидетельство о праве собственности на участок, паспорта и коды дарителя и одариваемого, сделать оценку и так далее.
Пакет документов для дарения земли аналогичен пакету для дарения дома.Земельному участку должен быть присвоен кадастровый номер.
Это индивидуальный цифровой код участка, который присваивается ему при государственной регистрации. Этот номер сохраняется за ним в течение всего времени существования.
С помощью этого номера можно точно определить:
Без кадастрового номера подарить участок нельзя.
Как правило, для присвоения участку кадастрового номера нужно обратиться в Центр предоставления административных услуг с документами, подтверждающими ваше право на землю.Если документы в порядке, то после проверки они будут переданы в Госгеокадастр для разработки землеустроительной документации и внесения данных в реестр.
При оформлении договора дарения нужно присутствие у нотариуса обоих сторон сделки – дарителя и одариваемого.
Дарственную оформляют у нотариуса.
Договор дарения можно заключить по месту регистрации дарителя или одариваемого, либо по месту нахождения дома, участка.
Это значит, что в городе, в котором вы хотите оформить дарственную, должен находиться либо объект дарения, либо быть прописан один из участников сделки.
Можно выбрать государственного или частного нотариуса. Отличий в стоимости практически нет.
Государственные нотариусы немного дешевле, но значительно больше очереди и ждать оформления можно долго. Обычно обращаются к частным, потому что это быстрее и удобнее.
При дарении родственнику первой и второй степени родства налог платить не нужно.
Также в этом случае не нужно проводить оценку недвижимости перед проведением сделки.
Здесь следует заметить, что не все нотариусы соглашаются на оформление договора дарения без оценки, поэтому этот момент лучше уточнить дополнительно.
Стоимость договора дарения в этом случае минимальная. Единственная статья расходов – это оплата услуг нотариуса.
Поэтому, до оформления договора дарения, Вы можете зарегистрировать брак и тогда Вам за оформление договора дарения, необходимо будет оплатить только услуги нотариуса.
В противном случае, если одариваемый не является родственником первой или второй степени родства, то он должен уплатить налог 5% и военный сбор 1,5%.
В этом случае нужно провести оценку объекта недвижимости перед проведением сделки, а также оплатить услуги нотариуса. Оценка недвижимости стоит от 2 500 гривен.
Оплата налога при дарении:
Общая ориентировочная стоимость услуг нотариуса и всех налогов при договоре дарения состоит из таких платежей:
Оценка недвижимости от 2 500 гривен ( цена зависит от срочности проведения такой оценки).Госпошлина, в размере 1% от стоимости недвижимого имущества.Составление дарственной. По усмотрению нотариуса. От 3500 гривен.Регистрация договора в реестре 1800 гривен. Если дарите постороннему или дальним родственникам, то дополнительно 5% и 1.5% военный сбор от оценки недвижимости.Всего доброго!
Удачи Вам!
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Статус резидента в Україні визначається відповідно до положень пп. 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 ПК України, зокрема, фізична особа - резидент - це фізична особа, яка має місце проживання в Україні.
У разі, якщо фізична особа має місце проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо така особа має місце постійного проживання в Україні; якщо особа має місце постійного проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо має більш тісні особисті чи економічні зв'язки (центр життєвих інтересів) в Україні. Документом, який підтверджує ваш статус резидента, є посвідка на постійне проживання в Україні.
Тобто, на Вас поширюються такі ж норми податкового законодавства, як і на громадян України.
Отже, при оформленні договору дарування нерухомого майна доведеться сплатити:
1) ПДФО - 5% (платить обдарований);
2) військовий збір - 1,5% (платить обдарований);
3) держмито - 1% (платить дарувальник).
При цьому, якби Ви перебували з дружиною в офіційному зареєстрованому шлюбі, то ставка ПДФО взагалі б становила 0%.
Всього доброго!
Успіхів Вам!
Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
Добрый день!
Нерезиденты, имеющие вид на жительство в Украине, по налогообложению приравниваются к резидентам.
По закону, любая недвижимость в Украине, находящаяся во владении иностранного гражданина, может участвовать в сделках дарения. Причем он имеет право отдать ее в дар и резиденту, и нерезиденту Украины.
Если Вы резидент Украины в понятии НК Украины, то все Ваши сделки облагаются, как и для граждан Украины.
Статус резидента в Украине определено в соответствии с положениями п.п. 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 Кодекса, в частности, физическое лицо - резидент - это физическое лицо, имеющее место жительства в Украине.
Пунктом 1 статьи 29 Гражданского кодекса Украины предусмотрено, что местом жительства физического лица является жилье, в котором она проживает постоянно или временно.
Для подтверждения, что Вы проживаете одной семьей, Вам необходимо установить этот факт в судебном порядке.
Если два этих условия выполнены, то дар будет облагаться по ставке"0".
Во всех иных случаях, независимо от того, являются ли участники сделки близкими или дальними родственниками, а также, если они вовсе не связаны родственными узами, получатель подарка должен оплатить подоходный налог 18 %. Помимо него - 1,5 %-ный военный сбор. Резидент должен оплатить все налоговые сборы после подписания дарственной.
УДАЧИ!
Адвокат, м. Харків, 26 років досвіду
174.2.3. за ставкою, визначеною у пункті 167.1 статті 167 цього Кодексу, для будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента, та для будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента.
174.2.2. за ставкою, визначеною пунктом 167.2 статті 167 цього Кодексу, вартість будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не зазначені у підпункті 174.2.1 цього пункту;
174.6. Об’єкти дарування, зазначені в пункті 174.1 цієї статті, подаровані платнику податку іншою фізичною особою, оподатковуються згідно з правилами, встановленими цим розділом для оподаткування спадщини.
174.1. Об'єкти спадщини платника податку поділяються з метою оподаткування на:
а) об'єкт нерухомості;
Стаття 167. Ставки податку
167.1. Ставка податку становить 18 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у пунктах 167.2-167.5 цієї статті) у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.
167.2. Ставка податку становить 5 відсотків бази оподаткування у випадках, прямо визначених цим розділом
Ви, маючи посвідку на постійне проживання, є резидентом України і тому Ваша цивільна дружина має сплатити податок у розмірі 5% від вартості подареної квартири.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Петро!
Загалом ситуація виглядає наступним чином:
Відповідно до пп. «в» пп. 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 розділу І Податкового кодексу України фізична особа-резидент - це фізична особа, яка має місце проживання в Україні.
У разі якщо фізична особа має місце проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо така особа має місце постійного проживання в Україні; якщо особа має місце постійного проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо має більш тісні особисті чи економічні зв’язки (центр життєвих інтересів) в Україні. У разі якщо державу, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, не можна визначити, або якщо фізична особа не має місця постійного проживання у жодній з держав, вона вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від’їзду) протягом періоду або періодів податкового року.
Достатньою (але не виключною) умовою визначення місця знаходження центру життєвих інтересів фізичної особи є місце постійного проживання членів її сім’ї або її реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності.
Якщо неможливо визначити резидентський статус фізичної особи, використовуючи попередні положення цього підпункту, фізична особа вважається резидентом, якщо вона є громадянином України.
Якщо всупереч закону фізична особа - громадянин України має також громадянство іншої країни, то з метою оподаткування цим податком така особа вважається громадянином України, який не має права на залік податків, сплачених за кордоном, передбаченого ПКУ або нормами міжнародних угод України.
Якщо фізична особа є особою без громадянства і на неї не поширюються положення абзаців першого - четвертого цього підпункту, то її статус визначається згідно з нормами міжнародного права.
Достатньою підставою для визначення особи резидентом є самостійне визначення нею основного місця проживання на території України у порядку, встановленому ПКУ, або її реєстрація як самозайнятої особи.
Важливо враховувати наступне
Згідно із пп. 14.1.122. п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України нерезиденти – це:
Відповідно до пункту 174.6 статті 174 Податкового кодексу України, майно, одержане платником податку як подарунок, обкладається ПДФО згідно з правилами, встановленими для оподаткування спадщини.
Отож, за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються подарунки від родичів першого та другого ступеня споріднення, від інших категорій осіб за ставкою 5 відсотків, а при наявності статусу нерезидента, будь то дарувальник чи обдарований – за ставкою 18 відсотків.
Якщо подарунок у вигляді нерухомості отримує резидент від нерезидента або нерезидент від резидента, то ставка оподаткування такого подарунку обкладатиметься за ставкою 18%.
Отже, якщо обдарований є резидентом, то вартість нерухомого майна, що отримується ним у дарунок від фізичної особи-резидента, який є членом сім’ї обдарованого першого та другого ступеня споріднення, оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором за нульовою ставкою. Проте, якщо обдаровуваний є нерезидентом (незалежно від ступеня споріднення), то вартість отриманого дарунка оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором за ставкою 1,5%.
Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені. Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки (пп. 14.1.263 ст. 14 ПКУ).
Тобто по суті, навіть якщо Ви є особою-резидентом, то між Вами та Вашою дружиною має бути перша або друга ступінь споріднення. Як я розумію, в офіційному шлюбі Ви не перебуваєте!
Адвокат, м. Київ
Общая стоимость дарственной в Украине состоит из:
Юрист, м. Харків, 32 роки досвіду
Добрый день. Если вы не обращались за получением ВНЖ, то у вас его соответственно нет. Если документы на дом готовы, то платить вам придется по полной (выше указано коллегами), так как от налогов освобождаются родственники первой очереди. Вам желательно зарегистрировать брак с супругой, тогда вся процедура будет дешевле.
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
По Вашому питанню повідомляю наступне:
Оподаткування доходів фізичних осіб врегульовано розділом IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ), відповідно до п. 162.1 статті 162 якого платниками податку на доходи фізичних осіб є, зокрема, фізична особа - резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.
Згідно з п. 163.1 ст. 163 ПКУ об'єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до складу якого включається дохід у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується згідно з розділом IV ПКУ (пп. 164.2.10 п. 164.2 ст. 164 ПКУ).
Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку як дарунок (або в результаті укладення договору дарування) від фізичних осіб встановлено п. 174.6 ст. 174 розділу IV ПКУ, згідно з яким кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються згідно з правилами, встановленими цим розділом для оподаткування спадщини.
Якщо майно успадковують чи отримують у подарунок особи, які є членом сім'ї першого ступеня споріднення (батьки, діти, чоловік або дружина), ставка податку становить 0 відсотків.
За ставкою 5 відсотків, оподатковується вартість будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення (пп. 174.2.2 п. 174.2 ст. 174 ПКУ). Крім того, відповідно до пп. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ об'єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
Ставка військового збору становить 1,5 відсотків об'єкта оподаткування, визначеного пп. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ (пп. 1.3 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ).
Особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці (обдаровані), які отримали спадщину (подарунок).
Порядок сплати (перерахування) податку до бюджету встановлено п. 168.4 ст. 168 ПКУ, відповідно до пп. 168.4.5 якого фізична особа, сплачує (перераховує) його до відповідного бюджету, зокрема, у разі нотаріального посвідчення договорів дарування - за місцем нотаріального посвідчення таких договорів (одержання свідоцтв), в інших випадках - за її податковою адресою.
Отже, платник податку, який отримав дохід у вигляді вартості подарованого нерухомого майна, може сплатити податок на доходи фізичних осіб та військовий збір до нотаріального посвідчення договору дарування нерухомого майна за місцем нотаріального посвідчення такого договору.
Якщо ж до нотаріального посвідчення податки не було сплачено, платник податку зобов'язаний до 1 травня року, що настає за звітним подати податкову декларацію до податкової інспекції за місцем проживання, та самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій податковій декларації.
По податкам Ви, як іноземець з посвідкою на проживання прирівнюєтеся до громадян України , проте вказані податки буде сплачувати Ваша цивільна дружина , а саме:
ПДФО -18%
ВЗ - 1,5%
Рекомендую Вам укласти шлюб з Вашою цивільною дружиною офіційно, тоді буде дешевше.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, м. Дніпро, 13 років досвіду
Спілкуватися у чатіЗдравствуйте, Петр. Если есть вид на жительство, вы идете по украинскому налогообложению - 5% от имущества (если собственности меньше 3-х лет).
Учитывайте, что если и земля приватизирована/в собственности, будет 2 договора дарения, то есть двойная оплата по договорам.
А вообще, конечно, о стоимости лучше узнать у нотариуса, у всех расценки разные...
Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду
Решил подарить дом с земельным участком супруге (живём вместе но не состоим в браке). Как оформить дарственную и сколько это будет стоить и с налогами? Я сам явлюсь гражданином другого государства, в интернете читал что иностранцы обязаны заплатить налог в размере 18% от оценки дома, распространяется этот налог и на меня если живу в Украине 6 лет и есть у меня постоянный вид на жительство?
Вы, имея вид на жительство, являетесь резидентом Украины и поэтому Ваша гражданская жена будет платить налог в размере 5% от оценки квартиры
Юрист, м. Харків, 33 роки досвіду
В данном случае, при наличии постоянного вида на жительства и условии постоянного проживания в Украине вы являетесь налоговым резидентом. Налогообложение по вашей сделки должно быть 5% от оценочной стоимости вашего недвижимого имущества, как для резидента Украины
Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду
Как я считаю (исходя из практики подобных вопросов), более главным, существенным вопросом в данном случае является не ставка налога, а само решение о совершении дарственной - чтобы оно не было опрометчивым, не пришлось обращаться за консультацией по поводу мошенничества (как минимум), не исключая последующих проблем со своим здоровьем (тьху,тьху). Каково отношение Ваших родственников (возможно нуждающихся), от кого изошла идея, кем предложено о дарении, каков круг родственников, друзей, знакомых, род занятий Вашей сожительницы. Кроме дарения в данном случае применим наем жилья (Гражданский кодекс Украины (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15), ст.810; управлением имуществом -ст.1029; рента - ст.731. Извините, что не в тему.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Здравствуйте, Петр!
ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2011, № 13-14, № 15-16, № 17, ст.112):
Податковий кодекс України | від 02.12.2010 № 2755-VI (rada.gov.ua)
Стаття 14. Визначення понять.
14.1. У цьому Кодексі поняття вживаються в такому значенні:...
14.1.213. резиденти - це:
а) юридичні особи та їх відокремлені особи, які утворені та провадять свою діяльність відповідно до законодавства України з місцезнаходженням як на її території, так і за її межами;
б) дипломатичні представництва, консульські установи та інші офіційні представництва України за кордоном, які мають дипломатичні привілеї та імунітет;
в) фізична особа - резидент - фізична особа, яка має місце проживання в Україні.
У разі якщо фізична особа має місце проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо така особа має місце постійного проживання в Україні; якщо особа має місце постійного проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо має більш тісні особисті чи економічні зв'язки (центр життєвих інтересів) в Україні. У разі якщо державу, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, не можна визначити, або якщо фізична особа не має місця постійного проживання у жодній з держав, вона вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від'їзду) протягом періоду або періодів податкового року.
Достатньою (але не виключною) умовою визначення місця знаходження центру життєвих інтересів фізичної особи є місце постійного проживання членів її сім'ї або її реєстрації як суб'єкта підприємницької діяльності.
Якщо неможливо визначити резидентський статус фізичної особи, використовуючи попередні положення цього підпункту, фізична особа вважається резидентом, якщо вона є громадянином України.
Якщо всупереч закону фізична особа - громадянин України має також громадянство іншої країни, то з метою оподаткування цим податком така особа вважається громадянином України, який не має права на залік податків, сплачених за кордоном, передбаченого цим Кодексом або нормами міжнародних угод України.
Якщо фізична особа є особою без громадянства і на неї не поширюються положення абзаців першого - четвертого цього підпункту, то її статус визначається згідно з нормами міжнародного права.
Достатньою підставою для визначення особи резидентом є самостійне визначення нею основного місця проживання на території України у порядку, встановленому цим Кодексом, або її реєстрація як самозайнятої особи.
У разі якщо у розділі IV цього Кодексу використовується термін "резидент" у відповідних відмінках, під цим терміном розуміється "фізична особа - резидент";...".
Таким образом, Вы являетесь резидентом.
На основании статьи 717 Гражданского кодекса Украины:
Договор дарения – это документ, подтверждающий передачу права собственности от дарителя к одариваемому человеку на безвозмездной основе – бесплатно.
Форма договора дарения должна быть письменная с обязательным нотариальным удостоверением. Оформляется у нотариуса.
Документы для оформления договора дарения дома:
- Свидетельство на право собственности.
- Оценка объекта недвижимости.
- Справка (форма 1) о зарегистрированных на данной жилплощади людях.
- Согласие супруга (супруги) на проведение сделки (если недвижимость была приобретена в браке).
- Разрешение органа опеки и попечительства в случае, если одариваемый не достиг 18 лет или в квартире прописаны дети.
Договор дарения земельного участка:Земельный участок сельскохозяйственного назначения можно дарить только резиденту. Как правило, иностранцам или лицам без гражданства подарить такой земельный участок нельзя.
Подарить земельный участок с другим целевым назначением можно как резиденту, так и нерезиденту.
Нужно предоставить нотариусу свидетельство о праве собственности на участок, паспорта и коды дарителя и одариваемого, сделать оценку и так далее.
Пакет документов для дарения земли аналогичен пакету для дарения дома.Земельному участку должен быть присвоен кадастровый номер.
Это индивидуальный цифровой код участка, который присваивается ему при государственной регистрации. Этот номер сохраняется за ним в течение всего времени существования.
С помощью этого номера можно точно определить:
Без кадастрового номера подарить участок нельзя.
Как правило, для присвоения участку кадастрового номера нужно обратиться в Центр предоставления административных услуг с документами, подтверждающими ваше право на землю.Если документы в порядке, то после проверки они будут переданы в Госгеокадастр для разработки землеустроительной документации и внесения данных в реестр.
При оформлении договора дарения нужно присутствие у нотариуса обоих сторон сделки – дарителя и одариваемого.
Дарственную оформляют у нотариуса.
Договор дарения можно заключить по месту регистрации дарителя или одариваемого, либо по месту нахождения дома, участка.
Это значит, что в городе, в котором вы хотите оформить дарственную, должен находиться либо объект дарения, либо быть прописан один из участников сделки.
Можно выбрать государственного или частного нотариуса. Отличий в стоимости практически нет.
Государственные нотариусы немного дешевле, но значительно больше очереди и ждать оформления можно долго. Обычно обращаются к частным, потому что это быстрее и удобнее.
При дарении родственнику первой и второй степени родства налог платить не нужно.
Также в этом случае не нужно проводить оценку недвижимости перед проведением сделки.
Здесь следует заметить, что не все нотариусы соглашаются на оформление договора дарения без оценки, поэтому этот момент лучше уточнить дополнительно.
Стоимость договора дарения в этом случае минимальная. Единственная статья расходов – это оплата услуг нотариуса.
Поэтому, до оформления договора дарения, Вы можете зарегистрировать брак и тогда Вам за оформление договора дарения, необходимо будет оплатить только услуги нотариуса.
В противном случае, если одариваемый не является родственником первой или второй степени родства, то он должен уплатить налог 5% и военный сбор 1,5%.
В этом случае нужно провести оценку объекта недвижимости перед проведением сделки, а также оплатить услуги нотариуса. Оценка недвижимости стоит от 2 500 гривен.
Оплата налога при дарении:
Общая ориентировочная стоимость услуг нотариуса и всех налогов при договоре дарения состоит из таких платежей:
Оценка недвижимости от 2 500 гривен ( цена зависит от срочности проведения такой оценки).Госпошлина, в размере 1% от стоимости недвижимого имущества.Составление дарственной. По усмотрению нотариуса. От 3500 гривен.Регистрация договора в реестре 1800 гривен. Если дарите постороннему или дальним родственникам, то дополнительно 5% и 1.5% военный сбор от оценки недвижимости.Всего доброго!
Удачи Вам!