Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Здравствуйте. Такая проблема: прописана в доме почти 15 лет, как оказалось документов на дом нету. Дом строила бабушка, которая рано умерла, но в завещании должен быть отец(ее сын). Отец считается пропавшим без вести. Кроме меня в доме прописан так же младший брат и мать. Мать с отцом в разводе. Возможно ли оформление дома на меня? Дом находится в селе.
С документов осталось: домовая книга, план дома
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Адвокат, м. Дніпро, 26 років досвіду
Добрый день!
Попробуйте обратиться в БТИ по месту нахождения домовладения с заявлением о выдаче Вам информации (документов) о праве собственности на дом. К заявлению необходимо приложить документы о смерти бабушки, документы, подтверждающие факт Вашего родства, документы о наследстве (возможно осталось завещание на руках, заявление о вступлении в наследство и т.д.).
В части возможности оформления дома на Вас - ответить на данный вопрос сложно, поскольку необходимо знать всю ситуацию: на кого оформлен дом, открывалась ли "спадкова справа" у нотариуса, кто вступал в наследство после бабушки.
Что касается признания Вашего отца пропавшим без вести - это обстоятельство не дает Вам права наследования после него - наследование возможно только в том случае если лицо, признанно умершим (Гражданский кодекс Украины):
Стаття 46. Оголошення фізичної особи померлою
1. Фізична особа може бути оголошена судом померлою, якщо у місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування протягом трьох років, а якщо вона пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підставу припускати її загибель від певного нещасного випадку, - протягом шести місяців, а за можливості вважати фізичну особу загиблою від певного нещасного випадку або інших обставин внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру - протягом одного місяця після завершення роботи спеціальної комісії, утвореної внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
Стаття 47. Правові наслідки оголошення фізичної особи померлою
1. Правові наслідки оголошення фізичної особи померлою прирівнюються до правових наслідків, які настають у разі смерті.
2. Спадкоємці фізичної особи, яка оголошена померлою, не мають права відчужувати протягом п'яти років нерухоме майно, що перейшло до них у зв'язку з відкриттям спадщини.
Нотаріус, який видав спадкоємцеві свідоцтво про право на спадщину на нерухоме майно, накладає на нього заборону відчуження.
В любом случае - для предоставления более детальной консультации необходимо более точная информация о ситуации. С уважением, адвокат Татьяна Власенко