Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Чи можу я провести процедуру дарування частки квартири (мені належить 1/2квартири) своїй дочці ( їй 20 років), якщо я знаходжуся в іншому місті,не там де квартира. Якщо так, то які документи потрібні? Чи обов'язково їхати туди, де квартира знаходиться
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Юрист, м. Кам'янець-Подільський, 9 років досвіду
Доброго дня, Лана.
Щодо Вашого питання повідомляю наступне.
Відповідно до ст. 55 Закону України “Про нотаріат” посвідчення договорів про відчуження квартири, будинку та іншого нерухомого майна провадиться за місцезнаходженням вказаного майна. При нотаріальному посвідченні договорів про відчуження квартири, а також іншого нерухомого майна, що підлягає реєстрації, нотаріус вимагає подання документів, які підтверджують право власності на це майно, та, у передбачених законодавством випадках, документів, що підтверджують державну реєстрацію прав на це майно в осіб, які його відчужують. Якщо Ви не маєте можливості укласти угоду особисто, Ви можете оформити нотаріальну довіреність на іншу особу, якій довіряєте, на вчинення такого правочину.
За посвідчення договору дарування нерухомого майна сплачується державне мито у розмірі 1% суми договору (тобто вартості нерухомого майна), але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян та вартість послуг нотаріуса.
Перелік документів:
1. Паспорт та ідентифікаційний номер.2. Свідоцтво про шлюб. - Якщо житло набувалось у стані подружжя, у такому випадку, дружина/чоловік дає нотаріально засвідчену згоду на дарування даної нерухомості;3. Правовстановлюючі документи.4. Технічний паспорт на житло.5. Експертна оцінка нерухомості.6. Довідка про склад сім᾽ї.7. Довідка про відсутність заборгованості по оплаті комунальних послуг.8. Свідоцтво про народження дітей та дозвіл від опікунських органів на продаж (якщо діти мають частку в житлі або там зареєстровані).
Точний перелік документів можна отримати у Нотаріуса під час консультації, після вивчення кожного окремого випадку.
Щасти Вам!
Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
Добрый день!
На основании статьи 717 Гражданского кодекса Украины:
Договор дарения – это документ, подтверждающий передачу права собственности от дарителя к одариваемому человеку на безвозмездной основе – бесплатно.
Порядок оформления в дар части квартиры зависит от формы собственности.
Квартира может находиться в общей долевой собственности, когда определена доля каждого владельца и в общей совместной собственности, когда эти доли не определены.
Как подарить в каждом конкретном случае:
Если квартира или её часть является общей совместной собственностью супругов, то один из них может подарить свою часть только при наличии письменного согласия второго супруга.
Если согласия нет, то передать в дар свою часть квартиры нельзя.
Если квартира находится в общей совместной собственности нескольких владельцев, то подарить её можно только целиком, так как доли в праве собственности не определены.
Но если выделить доли, то каждый из собственников сможет свою часть подарить.
Как выделить долю каждого собственникаБывает, что в квартире, которую дарят, кроме собственника прописаны посторонние люди. Это обстоятельство не влияет на заключение договора дарения. Однако, всё что будет в дальнейшем происходить с этими людьми, нужно отразить в договоре.
Как правило, по обоюдному согласию сторон можно записать в договоре, что одариваемый совершит в будущем какие-либо имущественные действия в отношении прописанных людей.
Это может быть:
Если в квартире прописан несовершеннолетний, который не является совладельцем недвижимости, то перед проведением сделки нужно получить разрешение органа опеки и попечительства.
Если несовершеннолетний является совладельцем недвижимости, то такую квартиру подарить нельзя.
Документы для оформления договора даренияПри оформлении договора дарения нужно присутствие у нотариуса обоих сторон сделки – дарителя и одариваемого.
Дарственную оформляют у нотариуса. Договор дарения можно заключить по месту прописки дарителя или одариваемого, либо по месту нахождения квартиры, дома, участка.
Это значит, что в городе, в котором вы хотите оформить дарственную, должен находиться либо объект дарения, либо быть прописан один из участников сделки.
Если есть дополнительные вопросы связывайтесь со мной через мой профиль на сайте.