Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 15 березня 2021, питання №39615 150₴

Раздел имущества и алименты

Здравствуйте.
Год назад развелись. Сейчас начинаем делить имущество и мирным путём не совсем получается. Бывший муж пытается большую часть забрать себе. Жилье в совладении и тут проблем нет. А вот с техникой и мебелью проблема.
1. Каким образом их делить и как быть с подарками, которые он дарил (ноутбук, посудомоечная машинка, фотоаппарат)? Не понимаю самой процедуры составления перечня того, что делить.
2. Также вопрос по машине, которую он купил уже после развода, но за деньги, заработанные пока был в браке. (Был на заработках в другой стране, вернулся через 4 месяца после развода и сразу купил машину. Могу ли я претендовать на часть этой машины?
3. У него есть официальный доход и не официальный, но который поступает на карту. Ясное дело, что после подачи на алименты, он будет обналичивать через кого-то неофициальную часть. Возможно ли при подаче на алименты учитывать как-то эти доходы?

Відповіді юристів (13)

    Кирда Вячеслав Володимирович
    33.3%

    Доброго вечора, Тетяно!

    1. Щодо подарунків, то Сімейник кодекс України чітко передбачає, що особистою приватною власністю дружини, чоловіка є майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування (стаття 57). Однак звичайно довести факт того, що це були подарунки саме Вам, буде складно, адже договору дарування я так розумію ніхто не укладав.

    2. Щодо машини, то якщо вона була куплена вже після розлучення, то, на жаль для Вас, належатиме вона йому на праві особистої власності, незважаючи на те, що була придбана за гроші, зароблені під час шлюбу.

    3. Розмір аліментів дуже чітко регулюється статтею 182 Сімейного кодексу України.

    Стаття 182. Обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів

    1. При визначенні розміру аліментів суд враховує:

    1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини;

    2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;

    3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;

    3-1) наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав;

    {Частину першу статті 182 доповнено пунктом 3-1 згідно із Законом № 2037-VIII від 17.05.2017; в редакції Закону № 2475-VIII від 03.07.2018}

    3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів;

    {Частину першу статті 182 доповнено пунктом 3-2 згідно із Законом № 2037-VIII від 17.05.2017}

    4) інші обставини, що мають істотне значення.

    2. Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.

    Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

    {Абзац другий частини другої статті 182 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2475-VIII від 03.07.2018}

    Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.

    {Частину другу статті 182 доповнено абзацом третім згідно із Законом № 2475-VIII від 03.07.2018}

    {Частина друга статті 182 в редакції Законів № 2901-IV від 22.09.2005, № 2037-VIII від 17.05.2017}

    3. Суд не обмежується розміром заробітку (доходу) платника аліментів у разі встановлення наявності у нього витрат, що перевищують його заробіток (дохід), і щодо яких таким платником аліментів не доведено джерело походження коштів для їх оплати.

    Зверніть увагу на частину 3 цієї статті. Якщо буде встановлено наявність у особи витрат, що перевищують його заробіток, і щодо яких таким платником аліментів не доведено джерело походження коштів для їх оплати, розмір аліментів може бути набагато більшим.

    Однак на практиці ця норма є дуже складною. І довести, що витрати перевищують доходи, як самі розумієте, дуже складно!

    • Tetiana Клієнт 4 роки тому

      приобретение машины может считаться такими расходами?

      • Кирда Вячеслав Володимирович

        теоретично так, однак це все має бути доведено в судовому порядку, що не так і просто.

        З метою якісного ведення судового процесу, раджу звернутись до професійного адвоката, який спеціалізується на такого роду справах.

        Всього найкращого!

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 4 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    ЩОДО АЛІМЕНТІВ:

    Згідно ст. 180 СК України обовязок батьків є утримувати дитину , навіть коли один з батьків проживає окремо, або позбавлений батьківських прав за рішенням суду.

    Тому сплата аліментів на утримання дитини це обов язок , а не право , порядок їх сплати встановлюється судом згідно ст.181 СК України у визначеному вигляді, як:

    відсоткове відношення з доходу боржника.(,батька)

    або чітка сума щомісячного платежу.

    Виплачується у строк до 18 років або до 23 років, якщо дитина вступає на навчанння.

    Також якщо дитина має обмежені можливості підтверджені медично, аліменти встановлюються на постійній основі незалежно від батьківських прав.

    В соответствии с Семейным кодексом (ч. 2 ст. 182) на одного ребенка не может быть меньше, чем 50 % прожиточного минимума для ребенка соответствующего возраста.

    В вашем случае в возрасте до 6 лет, прожиточный минимум, январь - июнь 2021 года -1921 грн, июль- ноябрь - 2013 грн, декабрь - 2100 грн. Соответственно алименты не должны быть менее в январе - июне - 960,50 грн, июль - ноябрь - 1007 грн, декабрь - 1050 грн.

    Максимальный размер алиментов составляет 10 прожиточных минимумов на ребенка соответствующего возраста (согласно ч. 5 ст. 183 Семейного кодекса тот из родителей или других законных представителей ребенка, вместе с которым проживает ребенок, имеет право обратиться в суд с о взыскании алиментов в размере на одного ребенка - одной четверти (25 %) заработка (дохода) плательщика алиментов, но не больше десяти прожиточных минимумов на ребенка соответствующего возраста. . Соответственно, в таком случае будет составлять:

    для детей в возрасте до 6 лет - 17 790 грн.;

    Для детей, у которых проблемы со здороьем, родитель должен принимать участие в лечении, развитии и т..д.

    Родители могут составить договор (соглашение в котором указать определенную сумму, такой договор можно составить в любое время, до развода, при разводе, после развода.

    Почти все о соглашении на содержание ребенка смотрите ниже

    Об этом можно прочесть в статье 189 Семейного кодекса Украины, где и затрагивается вопрос договора об уплате алиментов, оговаривающий размер, сроки выплат.

    В этой же статье упоминается также и об условиях договора, которые нарушать непозволительно.

    Подобное соглашение заключается в письменном виде, после чего заверяется нотариусом.

    В случае, когда одна из сторон не соблюдает условия и обязанности соглашения, алименты с нее будут взиматься, основываясь на исполнительной надписи нотариуса.

    Составление данного договора возможно не смотря на то, планировали ли вы расторгнуть брак или нет.

    Мировое регулирование данного вопроса имеет ряд преимуществ – возможность избегания судебной волокиты и дополнительной траты средств, если придется обращаться за помощью к юристам, сохранение нерв и времени в целостности и сохранности.

    Стоит не забывать о том, что составление соглашения об уплате алиментов осуществляется в письменном виде.

    После чего последует обращение к нотариусу, чтобы тот заверил документ. Это закреплено частью 1 статьи 189 СК Украины.

    Если будет не выполнено хотя бы одно правило, это может привести к тому, что договор будет признан недействительным, что приведет к неприятным последствиям для обеих сторон.

    Если вы не хотите, чтобы права вашего ребенка нарушались, необходимо внимательно подойти к составлению соглашения об уплате алиментов.

    Перед тем как обратиться к нотариусу, обязательно обратите внимание на моменты, которые необходимо будет оговорить с супругом касательно того, какие подводные камни этого соглашения достойны вашего внимания.

    Также побеспокойтесь о том, какие документы вам понадобятся, чтобы заключить договор на содержание ребенка.

    В договоре должны будут указаны следующие моменты:

    1) Масштаб алиментов. Перед тем как определиться с размером алиментов, необходимо не забывать о минимальном размере, который был установлен законодательством.

    В случае, когда алименты устанавливаются в денежной сумме, обязательным будет добавление пункта об их индексации.

    Когда сторонами был установлен размер алиментов в процентах от дохода, в таком случае обязательно добавьте пункт, где будет определено, с которых именно доходов будет осуществляться выплата алиментов, а с каких нет.

    2) Порядок оплаты. Решите между собой и определитесь, какой способ осуществления платежей для вас является наиболее оптимальным.

    Необходимо определиться с методом совершения выплаты алиментов, чтобы тот предотвратил возникновение конфликтных моментов между обеими сторонами.

    Среди них присутствуют следующие:

    наличный расчет;

    почтовый перевод.

    3) Сроки. В данном случае стороны договариваются друг с другом по срокам, в которые одна из сторон принимает на себя обязательство по выплате алиментов.

    Выплаты могут осуществляться ежегодно, ежемесячно, ежеквартально. В этом случае также должна быть оговорена периодичность выплат, к примеру, оплата должна производиться до какого-то определенного числа месяца.

    4) Способы обеспечения выполнения обязательств касательно алиментов. В данном случае указываются сведения о неустойке, если имеет место быть просрочка в выплате алиментов.

    5) Определение сроков договора. В данном документе должен быть указан срок, не нарушающий прав ребенка. К примеру, по достижению восемнадцати лет.

    Составляя договор на содержание ребенка, кроме вышеперечисленных условий, можно прописать также и порядок, согласно которому будет осуществляться плата по дополнительным расходам (лечение ребенка, какие-либо образовательные курсы и так далее). Однако если такого пункта не будет в договоре, это не значит, что кто-то из родителей освобождается от участия в расходах на содержание ребенка.

    Для грамотного составления договора по уплате алиментов понадобятся следующие документы, которые вы предоставите нотариусу:

    Свидетельство о рождении ребенка;

    Паспорта обоих родителей;

    Идентификационные коды родителей.

    После того как были оговорены все условия предстоящего соглашения, после того как были собраны нужные документы – можно смело обращаться к нотариусу для составления договора.

    Когда договор об оплате алиментов будет заключен, стороны договора будут обязаны выполнять все условия, прописанные в данном документе.

    Правда, случается и такое, что одна из сторон прекращает выполнять условия, прописанные в договоре.

    Тогда вторая сторона в праве вновь обратиться к нотариусу, чтобы тот предоставил исполнительную надпись, которая будет служить основанием к принудительному взысканию алиментов.

    Это означает, что получатель алиментов может не обращаться в суд ради того, чтобы взыскать алименты с недобросовестного неплательщика.

    Семейный кодекс не располагает порядком изменения или прекращения договора об оплате алиментов. Это значит, что чтобы урегулировать подобный вопрос, необходимо ссылаться на статьи 651 ГКУ (по аналогии закона).

    Договор на содержание ребенка, соглашение по уплате алиментов можно изменить или прекратить его действие исключительно по взаимному согласию сторон или согласно решению суда, имеется в виду гражданское законодательство Украины.

    Договор может быть прекращен на основании следующих условий:

    если договор расторгается по обоюдному согласию сторон;

    когда один из участников договора умирает;

    если договор признают недействительным;

    когда наступают условия, что были предусмотрены обеими сторонами в соглашении. К примеру, срок действия договора заканчивается или ребенок достиг определенного, ранее оговоренного в договоре возраста.

    Изменить договор на содержание ребенка или прекратить действие данного соглашения об оплате алиментов возможно исключительно в письменной форме с обязательным нотариальным заверением.

    Если плательщик алиментов безработный:

    Необходимо оплачивать

    • 50% прожиточного минимума на ребенка•

    В соответствии с Закона Украины «О государственном бюджете Украины на 2021 год»

    Также будет учитываться средняя заработная плата этого региона где Вы зарегистрированы (прописаны) в Украине.

    ЩОДО МАЙНА:

    Під час розірвання шлюбу частим питанням постає розподіл майна подружжя. Набуте в шлюбі майно, зазвичай, ділиться порівну.(50 НА 50)

    Втім, існує майно, яке є особистою приватною власністю дружини та чоловіка, а не спільною сумісною власністю подружжя.

    Отже, не можна відсудити після розлучення у колишніх чоловіка або дружини майно:

    • набуте до шлюбу (квартири, машини, коти);
    • яке є подарунком (на підставі договору дарування);
    • яке є спадщиною;
    • набуте за особисті кошти (тобто, наприклад, за зароблені до шлюбу/подаровані/ успадковані кошти. Заробітна плата, отримана у шлюбі - є спільною сумісною власністю);
    • приватизовані житло та/або земельна ділянка (така “несправедливість” пояснюється тим, що у результаті приватизації особа отримує майно в межах площ, встановлених на одну людину, безкоштовно);
    • речі індивідуального користування (наприклад, одяг, косметика, а також коштовності);
    • премії та нагороди, одержані за особисті заслуги;
    • відшкодування за втрату/пошкодження особистої речі та завданої моральної шкоди, страхові суми;
    • доходи від особистих речей.

    Однак, як завжди, є нюанс - якщо вищевказане майно за час шлюбу збільшилося у вартості внаслідок спільних трудових чи грошових затрат або затрат другого з подружжя, таке майно може бути визнане за рішенням суду об`єктом права спільної сумісної власності подружжя. І тоді його можна ділити.

    Але всі витрати на майно потрібно доводити документально чеками , рахунками , актами виконаних послуг , договорами,

    якщо доведете документально що авто куплене за гроші спільні подружжя виписками з банку договорам на відкриття спільних вкладів то у суді можете вимагати виплату частку в натурі за авто у вигляді визначеної грошової суми рішенням суду.

    По решению суда доля имущества жены, мужа может быть увеличена, если с ней, ним проживают дети, а также нетрудоспособные совершеннолетние сын, дочь, при условии, что размер алиментов, которые они получают, недостаточный для обеспечения их физического, духовного развития и лечения.

    Таким образом, основанием для увеличения доли в общей совместной собтвенности в квартире, будут такие обстоятельства, как уклонение от содержания ребенка, ненадлежащее материальное обеспечение семьи, повреждение общего имущества, недостаточный размер алиментов. В судебной практике были также случаи, когда один из супругов не имел по уважительной причине (обучение, ведение домашнего хозяйства, уход за детьми, болезнь и т.п.) самостоятельного заработка или дохода (часть первая статьи 60 СК Украины), тогда суд также отступал от принципа равенства частей в собственности в пользу такого супруга.

    Данные факты ( в частности ненадлежащего обеспечения семьи) Ваша супруга должна будет доказать в суде документально. Что касается насилия, то один факт насилия не может стать основанием для увеличения доли в пользу Вашей супруги, но может быть дополнительным аргументом ее позиции в суде.

    Что касается рассмотрения дела в Ваше отсутствие. Суд может вынести заочное решение ( без Вашего участия), которое Вы сможете обжаловать в апелляции и вернуть дело на новое рассмотрение, но я бы Вам рекомендовала обратиться за помощью к адвокату, который будет представлять Ваши интересы в суде в случае открытия производства.

    С уважением,

    Константин Гончаренко

    • Tetiana Клієнт 4 роки тому

      о каком насилии речь? и супруги у меня никогда не было О_о

      • Гончаренко Константин
        Гончаренко Константин 4 роки тому

        Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

        У Вашому випадку на консультацію треба дивитись з позиціі жінки , а не чоловіка. Описана ситуація підходить ,як для однієіі сторони подружжя ,так і для іншоіі. Ваажлива сама суть.

        Якщо насильства з боку чоловіка немає то це плюс для Вас ,адже легшою буде процедура розгляду справи .

        З повагою

        Костянтин Гончаренко

    Карпенко Андрій Володимирович
    16.7%
    Карпенко Андрій Володимирович 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду

    Добрый вечер!

    1. Все имущество приобретенное в браке является совместной собственностью супругов и подлежат разделу в равных долях в случае развода.

    2. Личные вещи каждого из супругов разделу не подлежат. Чтобы Вам было проще сориентироваться поделите мысленно все имущество на две части:

    - чем пользовались лично Вы (ноутбук, телефон и .д.) - личная собственность;

    - чем пользовалась вся семья (посудомойка, холодильник и т.д.) - совместная собственность.

    3. Машина куплена через четыре месяца после развода и если у Вас нет доказательств, что деньги на нее он взял из семейных накоплений, потребовать за нее 50% компенсации стоимости у Вам не получиться.

    4. Алименты будут присуждены в какой-то части от официальной зарплаты или в твердой денежной сумме. Какими они будут решать Вам. Неофициальная часть Судом учтена быть не может, так как нет никакой доказательной базы ее существования.

    5. Рекомендация - попробуйте отбросить эмоции и попытайтесь договориться с бывшим мужем по всем вопросам. Если обиды и эмоции Вам мешают договориться, обратитесь за помощью к медиатору, специализирующемуся на семейных спорах.

    Медиация – это альтернативный, внесудебный способ урегулирования спора при содействии независимого посредника – медиатора, который помогает участникам конфликта найти взаимоприемлемое решение.

    УДАЧИ!

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду

    1. Каким образом их делить и как быть с подарками, которые он дарил (ноутбук, посудомоечная машинка, фотоаппарат)? Не понимаю самой процедуры составления перечня того, что делить.

    Если у Вас не получается поделить добровольно- тогда Вам это нужно будет сделать в судебном порядке- Составить иск и подать его в суд .

    В иске указываете перечень того что хотите поделить и сможете это доказать .

    2. Также вопрос по машине, котоwaybaemeрую он купил уже после развода, но за деньги, заработанные пока был в браке. (Был на заработках в другой стране, вернулся через 4 месяца после развода и сразу купил машину. Могу ли я претендовать на часть этой машины?

    Нет не можете

    3. У него есть официальный доход и не официальный, но который поступает на карту. Ясное дело, что после подачи на алименты, он будет обналичивать через кого-то неофициальную часть. Возможно ли при подаче на алименты учитывать как-то эти доходы?

    Если сможете доказать эти доходы - суд это может учесть при определении размера алиментов

    Нужна детальная консультация или помощь в подготовке документов - обращайтесь через сайт .

    С уважением Виктория Костромина

    Фараон Катерина Леонідівна
    16.7%
    Фараон Катерина Леонідівна 4 роки тому

    Юрист, м. Кам'янець-Подільський, 9 років досвіду

    Доброго дня, Тетяна. Щодо Вашої ситуації, відповідаю на Ваші запитання по порядку.

    1. Каким образом их делить и как быть с подарками, которые он дарил (ноутбук, посудомоечная машинка, фотоаппарат)? Не понимаю самой процедуры составления перечня того, что делить.

    Поділ цих речей, Ви можете здійснити тільки через суд, якщо ви не можете здійснити поділ в добровільному порядку.

    В законодавстві не міститься конкретного списку всіх об’єктів, які можуть належати подружжю на праві спільної сумісної власності, проте в пункті 23 постанови Верховного Суду України № 11 від 21 грудня 2007 року «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» можна знайти примірний перелік такого майна:

    • квартира, житлові та садові будинки;
    • земельні ділянки та насадження на них;
    • продуктивна і робоча худоба, засоби виробництва, транспортні засоби;
    • грошові кошти, акції та інші цінні папери, вклади в кредитні установи;
    • страхова сума, страхове відшкодування, сплачені за рахунок спільних коштів подружжя;
    • накопленні паї в житлово-будівельному, дачно-будівельному, гаражному кооперативі;
    • грошові суми та майно по зобов’язальних правовідносинах;
    • страхові платежі, які були повернуті при достроковому розірванні договору страхування або які міг би одержати один із подружжя в разі дострокового розірвання такого договору на час фактичного припинення шлюбу.

    Крім того, у спільній власності подружжя знаходяться речі для професійних занять (музичні інструменти, оргтехніка, лікарське обладнання тощо), придбані за час шлюбу для одного з них; речі побутового призначення (холодильник, пральна і посудомийна машина, пилосос, СВЧ і т.п.); предмети духовного розвитку (книги, картини, телевізор, відеотехніка і т.д.); цінні речі (золото, ювелірні вироби, дорогоцінні камені, діаманти).

    2. Также вопрос по машине, которую он купил уже после развода, но за деньги, заработанные пока был в браке. (Был на заработках в другой стране, вернулся через 4 месяца после развода и сразу купил машину. Могу ли я претендовать на часть этой машины?

    Цей факт Ви маєте довести в суді. Оскільки машина є неподільною річчю при розділі майна, відповідно до ч. 2 ст. 71 Сімейного кодексу, вона буде присуджена одному з подружжя. Як правило, суд приймає рішення на користь того з подружжя, на кого зареєстрований автомобіль, хто ним керує і здійснює технічне обслуговування. Втім, реєстрація машини на чоловіка або дружину не дає їм переважного права на неї, так як вони мають рівні права на володіння, користування і розпорядження спільним майном. У судовій практиці є випадки передачі автомобіля другого з подружжя, виходячи його інтересів або інтересів дітей.

    3. У него есть официальный доход и не официальный, но который поступает на карту. Ясное дело, что после подачи на алименты, он будет обналичивать через кого-то неофициальную часть. Возможно ли при подаче на алименты учитывать как-то эти доходы?

    Щодо аліментів, Ви можете подати позов про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі. Тобто стягнення аліментів на дитину буде у фіксованій сумі. В будь-якому випадку доходи чоловіка будуть перевірятись судом. Також Ви можете по ІПН замовити відомості про доходи чоловіка в Податковій службі.

    Успіхів Вам!

    У разі додаткових запитань, звертайтесь, буду рада допомогти.

    Сергеев Артем
    Сергеев Артем 4 роки тому

    Юрист, м. Харків, 25 років досвіду

    Добрий день.

    До майна, що належить подружжю на праві спільної сумісної власності відноситься:

    • майно, набуте за час шлюбу (за винятком речей індивідуального користування);
    • доходи, отримані кожним із подружжя (заробітна плата, пенсія, стипендія та інші);
    • речі придбані для одного із подружжя для професійних занять (музичні інструменти, лікарське устаткування, оргтехніка тощо).

    Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є:

    • майно, набуте до шлюбу;
    • майно, набуте за час шлюбу на підставі договору дарування або в порядку спадкування;
    • майно, набуте за час шлюбу за кошти, які належали їй чи йому особисто;
    • речі індивідуального користування, в тому числі коштовності, навіть тоді, коли вони були придбані за рахунок спільних коштів подружжя;
    • майно, набуте за час їхнього окремого проживання у зв’язку з фактичним припиненням шлюбних відносин (за рішенням суду);

    Стаття 719. Форма договору дарування

    • Договір дарування предметів особистого користування та побутового призначення може бути укладений усно.

    Можливо й є можливість довести факт дарування, залежить від обставин.

    Автомобіль навряд чи вийде визнати спільною власністю.

    Стаття 182. Обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів

    1. При визначенні розміру аліментів суд враховує:

    1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини;

    2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;

    3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;

    3-1) наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав;

    3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів;

    4) інші обставини, що мають істотне значення.

    2. Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.

    Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

    Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.

    3. Суд не обмежується розміром заробітку (доходу) платника аліментів у разі встановлення наявності у нього витрат, що перевищують його заробіток (дохід), і щодо яких таким платником аліментів не доведено джерело походження коштів для їх оплати.

    Стаття 183. Визначення розміру аліментів у частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини

    1. Частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

    2. Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.

    3. Якщо після досягнення повноліття найстаршою дитиною ніхто з батьків не звернувся до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, аліменти стягуються за вирахуванням тієї рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття.

    5. Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.

    Стаття 184. Визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі

    1. Суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

    2. Розмір аліментів, визначений судом або домовленістю між батьками у твердій грошовій сумі, щорічно підлягає індексації відповідно до закону, якщо платник і одержувач аліментів не домовилися про інше. За заявою одержувача аліментів індексація може бути здійснена судом за інший період.

    3. Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

    Стаття 185. Участь батьків у додаткових витратах на дитину

    1. Той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов'язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).

    2. Розмір участі одного з батьків у додаткових витратах на дитину в разі спору визначається за рішенням суду, з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

    Додаткові витрати на дитину можуть фінансуватися наперед або покриватися після їх фактичного понесення разово, періодично або постійно.

    Токмач Галина Миколаївна

    Здравствуйте, Татьяна.

    1. Подарки не делятся. Всё остальное будет делиться по стоимости по 1/2 части, вам одни предметы, ему другие. По итогу может быть так, что кому-то по вещам и из стоимости достанется чуть больше, тоглс со второго взыщут разницу по дерьгам. Стоимость пишите сами, если не сохранились чеки.

    2. По машине - нет, вряд-ли.

    3. Можно узнать адрес его проживания за границей и подать ходатайство с тем, чтобы узаконить решение суда об алиментах в другой стране. Тогда будут высчитывать деньги с официальной зарплаты.

    С уважением, юрист Галина Токмач

    Пуха Наталія ТендерОк

    Доброго Дня

    Щодо вашого питання

    Не зовсім погоджуюсь з думкою колег при всіх можливих варіантах рівноцінного порівну поділу майна не буде, враховуючи, що речі неподільні все одно хтось в отримає більше майна, хто менше, у когось грошове (номінальне) отримання буде менше.

    З сутті вашого питання зрозуміло, що особливо проблем з поділом немає, тому раджу вам у добровільному порядку узгодити поділ майна без залучення сторонніх осіб, або як виняток звернутися до сімейного медіатора.

    Як варіант рекомендую скласти перелік, облік усього наявного у т. ч зареєстрованого на обох рухомого та нерухомого майна, а далі перейти до коштовних речей тощо, а потім пройтись по переліку з колишнім та узгодити.

    Успіхів

    Савченко Олександр
    33.3%
    Савченко Олександр 4 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Доброго вечора!

    1. Каким образом их делить и как быть с подарками, которые он дарил (ноутбук, посудомоечная машинка, фотоаппарат)? Не понимаю самой процедуры составления перечня того, что делить - зазначене майно не відноситься до речей індивідуального користування, а тому якщо Ви не зможете довести, що ці речі були Вам подаровані, то вони матимуть статус спільного сумісного майна та будуть поділені між Вами та вашим колишнім чоловіком.

    Сімейний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2947-14#n730):

    Стаття 57. Майно, що є особистою приватною власністю дружини, чоловіка

    1. Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є:

    2) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;

    2. Особистою приватною власністю дружини та чоловіка є речі індивідуального користування, в тому числі коштовності, навіть тоді, коли вони були придбані за рахунок спільних коштів подружжя.

    Стаття 71. Способи та порядок поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя

    1. Майно, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, ділиться між ними в натурі.

    Якщо дружина та чоловік не домовилися про порядок поділу майна, спір може бути вирішений судом. При цьому суд бере до уваги інтереси дружини, чоловіка, дітей та інші обставини, що мають істотне значення.

    2. Неподільні речі присуджуються одному з подружжя, якщо інше не визначено домовленістю між ними.

    3. Речі для професійних занять присуджуються тому з подружжя, хто використовував їх у своїй професійній діяльності. Вартість цих речей враховується при присудженні іншого майна другому з подружжя.

    4. Присудження одному з подружжя грошової компенсації замість його частки у праві спільної сумісної власності на майно, зокрема на житловий будинок, квартиру, земельну ділянку, допускається лише за його згодою, крім випадків, передбачених Цивільним кодексом України.

    5. Присудження одному з подружжя грошової компенсації можливе за умови попереднього внесення другим із подружжя відповідної грошової суми на депозитний рахунок суду.

    2. Также вопрос по машине, которую он купил уже после развода, но за деньги, заработанные пока был в браке. (Был на заработках в другой стране, вернулся через 4 месяца после развода и сразу купил машину. Могу ли я претендовать на часть этой машины? - якщо зможете довести, що вона була придбана на кошти, набуті за період перебування у шлюбі. Однак, якщо відсутній договір купівлі-продажу і розрахунок проведено в готівковій формі (на руки продавцю), то зробити це неможливо.

    3. У него есть официальный доход и не официальный, но который поступает на карту. Ясное дело, что после подачи на алименты, он будет обналичивать через кого-то неофициальную часть. Возможно ли при подаче на алименты учитывать как-то эти доходы?

    При визначені розміру аліментів ураховуються такі доходи платника аліментів як: основна заробітна плата, усі види доплат і надбавок до заробітної плати, премії та винагороди, пенсії, стипендії, допомоги по безробіттю, дивіденди та інші доходи, визначені в Переліку видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 року № 146.

    Сімейний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2947-14/conv#n...):

    Стаття 181. Способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину

    3. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.

    Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, змінюється за рішенням суду за позовом одержувача аліментів.

    Стаття 183. Визначення розміру аліментів у частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини

    1. Частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

    2. Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.

    3. Якщо після досягнення повноліття найстаршою дитиною ніхто з батьків не звернувся до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, аліменти стягуються за вирахуванням тієї рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття.

    5. Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.

    Стаття 184. Визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі

    1. Суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

    2. Розмір аліментів, визначений судом або домовленістю між батьками у твердій грошовій сумі, щорічно підлягає індексації відповідно до закону, якщо платник і одержувач аліментів не домовилися про інше. За заявою одержувача аліментів індексація може бути здійснена судом за інший період.

    3. Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

    Отже, у позовній заяві Ви не вказуєте з яких саме доходів хочетете, щоб були стягнуті аліменти, а вибираєте спосіб стягнення аліментів: у твердій грошовій сумі або у частці від доходу. Якщо у часті від доходу, то після набрання судовим рішенням законної сили та відкриття виконавчого провадження саме виконавець повинен буде здійснити необхідні дії для стягнення аліментів з усіх доходів батька дитини.

    Зверайтесь, якщо буде потрібна допомога.

    Всього доброго!

    Щасти Вам!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України