Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрый день. Мы живем в квартире в четвером. Я, мама, бабушка и отчим. Прописаны и приватизирована квартира на меня, бабушку и маму. Мы хотим выселить отчима, но мама против. Он пьёт, не работает, не платит за коммунальные услуги, в общем - ничего не делает. Скажите пожалуйста, сможем ли мы его выселить ? Участковый говорит, что он не имеет права его трогать. В квартире вонь из их комнаты, там ужасный бардак. Думаю соседи, могут это подтвердить. Ещё есть заявления в полицию, как он поднимал руку на мою бабушку..
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Адвокат, м. Київ, 27 років досвіду
Доброго дня Світлано! Якщо коротко відповісти на Ваше питання (з урахуванням викладеного), то за загальним правилом для виселиння Вашого відчима немає підстав.
Законодавство та судова практика України дотримуються таких принципів: Тривалий час проживання у спірній квартирі/будинку особи, яка не має іншого житла, є достатньою підставою для того, щоб вважати квартиру/будинок житлом цієї особи в розумінні ст. 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
"право на це майно (проживання) не може бути захищено шляхом визнання відповідачав (відчима) таким, що втратив право користування житловим приміщенням, і внаслідок цього стане безхатченком, що не є справедливим з урахуванням усіх обставин справи".
Однак, є багато нюансів які необхідно знати і враховувати для вирішення Вашого питання. Буде необхідність звертайтесь, контакти в профілі.