Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 28 квітня 2021, питання №41740 150₴

Переоформление квартиры с долгами

Здравствуйте. Можно ли маме переоформить или подарить квартиру на совершеннолетнюю дочь, если есть задолженности по коммунальным платежам и в квартире прописан несовершеннолетний ребенок, которого не будут выписывать?

Відповіді юристів (11)

    Пользователь не активен
    30%
    Пользователь не активен 4 роки тому

    Адвокат, м. Дніпро, 26 років досвіду

    Добрый день!

    Наличие долгов либо прописанных лиц не является препятствием для переоформления квартиры - иными словами у Вас нет препятствий для продажи либо дарения квартиры при наличии задолженности за коммунальные услуги и при наличии зарегистрированных лиц, в том числе несовершеннолетних.

    Удачи Вам. С уважением, адвокат Татьяна Власенко

    Винограденко Антон Анатолійович
    30%
    Винограденко Антон Анатолійович 4 роки тому

    Юрист, м. Харків, 14 років досвіду

    Здравствуйте! Да, конечно можно! Выгоднее всего оформить сделку договором дарения, если дарить будете дочери. (имеется ввиду такая сделка будет осовобождена от налогообалжения на налог на доходы физ. лиц).

    Жупинский Николай Андреевич
    20%
    Жупинский Николай Андреевич 4 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 26 років досвіду

    Можно ли маме переоформить или подарить квартиру на совершеннолетнюю дочь, если есть задолженности по коммунальным платежам и в квартире прописан несовершеннолетний ребенок, которого не будут выписывать?

    Наличие долгов по коммунальным платежам не является препятствием для оформления сделки дарения квартиры. А вот в связи с наличием регистрации в квартире несовершеннолетнего ребенка для оформления сделки дарения квартиры необходимо будет получить разрешение органа опеки и попечительства.

    Мєньков Андрій Васильович
    20%

    Добрый день Анастасия!

    Наличие задолжености по комунальным платежам не является препятствием для матери продать либо подарить квартиру дочери. В связи с тем, что в кваритре зарегистрирован несовершенолетний нотариус потребует разрешение органа опеки на продажу (дарение) квартиры. Для этого Вам необходимо будет обратиться в службу по делам детей, которая подготовит решение органа опеки.

    Шишкин Алексей Юрьевич
    Шишкин Алексей Юрьевич 4 роки тому

    Юрист, м. Харків, 33 роки досвіду

    Если я правильно понял, то будет или продажа или дарение квартиры. Законных препятствий для совершения таких сделок при наличии задолженности по коммунальным услугам нет. Если в квартире прописан несовершеннолетний ребенок и он не собственник и не будет выписан, то тут тоже нет никаких препятствий. Действуйте.

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 4 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    Повідомляю наступне:

    У Вашому випадку цілком можливо укласти договір дарування у нотаріуса.

    Борги не є перепоною для угоди.

    Дитина також може бути зареєстровані в помешканні.

    Так як Ви є родичами першого ступеню споріднення ,податок з договору дарування не сплачується.

    Володіти майном може особа з моменту реєстраціі правочину нотаріусом у ЕДР речових прав на нерухоме майно та ііх обтяжень.

    Можете укладати угоду дарування.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Крижановська Єлізавета Сергіївна
    Крижановська Єлізавета Сергіївна 4 роки тому

    Юрист, м. Херсон, 20 років досвіду

    Доброго дня! наявність чи відсутність заборгованості по комунальним платежам жодним чином не впливає на ук\ладання договору дарування. Реєстрація еповнолітньої дитини має значення , для здійснення будь - яких дій з нерухомістю де зареєстровані неповнолітні вимаєє надання рішення опіки для укладання договору, та вони підтверджують, що при вчиненні конкретної нотаріальної дії повязаної хз нерухомим майном права неповнолітньої дитине не буде порушено.

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Здравствуйте, Анастасия!

    Наличие задолженности по комунальним услугам, не является препятствием для пероформления квартиры, иное дело если б квартира была под арестом, как и не является препятствием регистрация в квартире несовершеннолетнего ребёнка.

    Рекомендую Вам оформить договор дарения, удостоверенный нотариально (родственники первой степени родства - налоговая ставка нулевая).

    Всего доброго!

    Удачи Вам!

    Токмач Галина Миколаївна

    Здравствуйте, Анастасия. Можно. Если нет арестов по исполнительной службе. Можно проверить эти данные по фамилии, имени и отчеству должника через Гугл. Набрать "Автоматизовану система виконавчого провадження" и проверить, не было ли открыто исполнительное производство.

    Если нужна будет помощь, обращайтесь ко мне в платном формате по кнопке "Обратиться к юристу"

    Пуха Наталія ТендерОк

    Доброго Дня

    Ваша мама є власницею майна, вона має право вільно ним володіти та розпоряджатися, тому за її власним бажанням вона не позбавлена права подарувати, або заповісти своє майно дочці.

    Наявність заборгованості за спожиті комунальні послуги не перешкоджає її волевиявленню до розпорядження своїм майном тобто перешкод для передачі зазначеного майна дочці немає.

    Так оптимально їй буде укласти договір дарування, після укладеного договора власницею квартири стан донька.

    Наявність зареєстрованого неповнолітнього в квартирі не перешкоджає укладенню договору дарування

    Успіхів

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 3 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Доброго вечора, Анастасія!

    Ваша мама може переоформити на Вас квартиру (наявність боргів та прописка дитини, яка я так розумію навіть не є рідною дитиною вашої мами, на це не впливає). Відповідно до ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Згідно ч. 1 ст. 316 ЦК України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб. Відповідно ст. 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать законам.

    При цьому новий власник майна не зобов'язаний повертати борги попереднього власника за комунальні послуги. Договори про надання послуг не обтяжують майна, тому за відсутності відповідної умови в договорі щодо відчуження нерухомого майна суд повинен відмовляти в задоволенні позовних вимог до нового власника, оскільки належним відповідачем є попередній власник. Відповідну постанову у справі № 686/6276/19 ВС прийняв 1.09.2020.

    Однак, якщо Ви проживали в цій квартирі та фактично користувалися комунальними послугами, то відповідно до ст. 20 Закону «Про житлово-комунальні послуги» будете також зобов'язані їх оплатити.

    Звертайтесь, якщо буде потрібна допомога.

    Всього доброго!

    Щасти Вам!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України