Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 28 квітня 2021, питання №41754

Отсрочка ЗП на работе

Пришел на работу 3 апреля. На собеседовании специально задал вопрос того когда выплачивается ЗП, так как был опыт с прошлых работ, где платили только спустя 2 месяца. Сказали что у них не так и платят 2 раза в месяц. Сейчас мне сказали, что мне ждать ЗП только в середине мая, но из-за праздников её выплатят только в конце мая. На вопрос почему так ответили, что выплачивают сейчас по спискам за март. Что делать? Куда обращаться?

Відповіді юристів (1)

    Щербина Сергій Констянтинович
    Щербина Сергій Констянтинович 4 роки тому

    Адвокат, м. Одеса

    Відповідно ст. 24 Закону України «Про оплату праці» - заробітна плата виплачується працівникам не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

    Також ст. 24 Закону України «Про оплату праці» - у разі, коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні.

    У зв'язку із порушенням строків виплати заробітної плати, якщо затримка становить більше 1 календарного місяця, провадиться компенсація працівникам втрати частини заробітної плати відповідно до індексу зростання цін на споживчі товари і тарифів на послуги у порядку, встановленому чинним законодавством. Виплата громадянам суми компенсації провадиться у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць (ст. 34 Закону "Про оплату праці", Закон «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати»).

    Звернутися необхідно до Держпраці або її територіальних органів із скаргою на дії роботодавця.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України