Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Я инвалид 3 группы по зрению, нуждаюсь в помощи по каким статьям, инвалиды по зрению, сколько времени могут работать за компьютером в день. Какие документы и какие статьи предоставить на работе, чтоб не заставляли работать целый день, с чего начать. Спасибо
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Юрист, м. Харків, 14 років досвіду
Законодавство зобов'язує роботодавців створювати спеціальні робочі місця й умови роботи з урахуванням програм реабілітації працівників-інвалідів.
Але роботодавець може прийняти інваліда і на звичайне робоче місце, якщо в конкретної людини немає індивідуальної програми реабілітації та рекомендацій МСЕК щодо створення спеціалізованого робочого місця. Якщо ж є — зобов'язані забезпечити ці умови (листи Фонду соцзахисту інвалідів від 29.02.2008 р. № 1/6-51/06 і від 06.11.2008 р. № 1/6-481/06).
Краще заручіться правильними документами від МСЕК — нехай вона в індивідуальній програмі реабілітації пропише, що робота на відповідній посаді не шкодить його здоров’ю.
Зазвичай робоче місце працівника з інвалідністю потрібно додатково обладнати з урахуванням можливостей людини, можуть знадобитися додаткові пристрої, обладнання, техоснащення тощо.
Є можливість, щоб особа з інвалідністю працювала вдома, але якщо для роботи потрібні спеціальні умови, створити їх — обов'язок роботодавця (ст. 18 Закон України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні")
Співробітники з інвалідністю за законом мають право на низку гарантій, а завдання роботодавц— забезпечити їх.
Працівник може попросити встановити для нього неповний робочий день або тиждень, а ви зобов'язані це зробити (ст. 172 Кодекс законів про працю).
За бажанням працівника-інваліда роботодавець може перевести його на легшу роботу (т. 170 Кодекс законів про працю).
Працівників-інвалідів не можна змушувати працювати вночі й понаднормово без їхньої згоди і якщо це суперечить медрекомендаціям (ст.ст. 63, 172 Кодекс законів про працю).
За недотримання гарантій для працівників з інвалідністю роботодавця можуть оштрафувати на 6000 грн. (ст. 265 Кодекс законів про працю)