Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 05 травня 2021, питання №41970 100₴

Оподаткування при продажі нерухомості (квартири) отриманої у спадок.

Добрго дня!
Я отримав у спадок квартиру, тепер хочу її продати. Нотаріус мене переконує, що на мане накладається податок у сумі 5 відсотків від вартості, оскільки квартира мені перейшла у спадок менше ніж три роки тому; проте на сайті фіксальної служби України, я бачив повідомлення, що такий податок не розповсюджується на спадщину. Як бути в такому випадку?
Наперд вдячний за допомогу.

Відповіді юристів (9)

    Винограденко Антон Анатолійович
    10%
    Винограденко Антон Анатолійович 3 роки тому

    Юрист, м. Харків, 14 років досвіду

    Не оподатковується податком на доходи фізичних осіб дохід, отриманий фізичною особою від продажу не частіше одного разу протягом звітного року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), та за умови перебування такого майна у власності понад 3 роки

    АЛЕ! якщо об'єкт нерухомості отримано у спадок - умова щодо перебування майна у власності понад три роки в такому випадку не поширюється, тобто можна продавати об'єктом нерухомості відразу. При продажу такої нерухомості дохід також не оподатковується.

    Податковий кодекс України:

    "Стаття 172. Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомого майна

    172.1. Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи об’єкт незавершеного будівництва таких об’єктів, земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

    Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину."

    Танача Юлія  Антонівна
    10%
    Танача Юлія Антонівна 3 роки тому

    Адвокат, 18 років досвіду

    Доброго дня, Тарасе!

    "Добрго дня!

    Я отримав у спадок квартиру, тепер хочу її продати. Нотаріус мене переконує, що на мане накладається податок у сумі 5 відсотків від вартості, оскільки квартира мені перейшла у спадок менше ніж три роки тому; проте на сайті фіксальної служби України, я бачив повідомлення, що такий податок не розповсюджується на спадщину. Як бути в такому випадку?Наперд вдячний за допомогу."

    Ви вірно зрозуміли повідомлення на сайті фіскальної ( податкової) служби.

    У Вашому випадку дохід не оподатковується.

    Зверніться до іншого нотаріуса.

    Успіхів Вам!

    Гончаренко Константин
    10%
    Гончаренко Константин 3 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Добрый день!

    Стоимость услуг нотариуса - индивидуальна, у каждого своя цена.

    Статья 172 НАЛОГОВОГО КОДЕКСА УКРАИНЫ Порядок налогообложения операций по продаже (обмену) объектов недвижимого имущества - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#Text

    Оподаткування продажу нерухомого майна - https://kyiv.tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2020/informatsiyni-povidomlennya/408943.html

    Согласно п. 172.1 ст. 172 ПК доход, полученный плательщиком налога от продажи (обмена) не чаще одного раза в течение отчетного налогового года жилого дома, квартиры или их части, комнаты, садового (дачного) дома (включая земельный участок, на котором расположены такие объекты, а также хозяйственно-бытовые сооружения и здания, расположенные на таком земельном участке), а также земельного участка, не превышающего нормы бесплатной передачи, определенной ст. 121 Земельного кодекса в зависимости от ее назначения, и при условии пребывания такого имущества в собственности налогоплательщика более трех лет, не оподатковуеться.

    Условие по пребывания такого имущества в собственности налогоплательщика более трех лет не распространяется на имущество, полученное таким плательщиком по наследству. Доход от отчуждения хозяйственно-бытовых сооружений, расположенных на одном участке с жилым или садовым (дачным) домом и продаются вместе с ним, для целей налогообложения в отдельности не визначаеться.

    Когда доход от продажи (обмена) имущества подлежит налогооблоению.

    Доход, полученный плательщиком налога от продажи в течение отчетного налогового года более одного из объектов недвижимости, указанных в п. 172.1 ст. 172 ПК, или от продажи объекта недвижимости, не указанного в п. 172.1 ст. 172, подлежит налогообложению по ставке, определенной п. 167.2 ст. 167 ПК (5%). В таком же порядке облагается доход от продажи (обмена) объекта незавершенного строительства.Предусмотрено , что доход от продажи объекта недвижимости определяется исходя из цены, указанной в договоре купли-продажи, но не ниже оценочной стоимости такого объекта, рассчитанной органом, уполномоченным осуществлять такую оценку в соответствии с Законом № 2658-III и зарегистрированной в единой базе данных отчетов об оценке.

    Какие налоги и пошлины придется заплатить при покупке или продаже квартиры или дома в соответствии с законодательством Украины:

    Если вы продавец:

    если вы владеете недвижимостью более трех лет и это ваша первая продажа недвижимостив течение календарного года, то размер пошлины составит 1% от цены объекта, указанной в договоре, но не ниже его оценочной стоимости;если вы владеете недвижимостью менее трех лет, вам придется оплатить: госпошлина (1% от цены объекта, указанной в договоре, но не ниже его оценочной стоимости); налог на доход (5% от стоимости недвижимости) и военный сбор (1,5% от стоимости недвижимости);если вы нерезидент Украины, оплатить нужно: госпошлина (1% от цены объекта, указаннойв договоре, но не ниже его оценочной стоимости); налог на доходы физических лиц (15% от стоимости недвижимости) и военный сбор (1,5% от стоимости недвижимости).

    Если вы покупатель:

    Покупатель недвижимости обязан оплатить:сумму в размере 1% от цены недвижимости в Пенсионный фонд (для резидентов и нерезидентов);государственная пошлина в размере 1% от стоимости объекта;административные сборы за переоформление права собственности в Государственном реестре вещевых прав.

    Согласно пункту 1 статьи 19 Закона Украины No 51 «О государственной регистрации прав на недвижимое имущество и их отягощений»: - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1952-15#Textоплата за государственную регистрацию права собственности взимается в размере 0,1 прожиточного минимума для трудоспособных граждан.процедура регистрации должна быть проведена в течение 5 дней со дня внесения соответствующего заявления в Государственный реестр прав.

    ПОРЯДОКгосударственной регистрации прав недвижимого имущества и их отягощений - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1127-2015-%D0%...

    ПОРЯДОКсовершение нотариальных действий нотариусами Украины -https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0282-12#Text

    С уважением,

    Константин Гончаренко

    Костромина Виктория
    10%
    Костромина Виктория 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду

    Вы правильно читали - даже если Вы продадите наследство на следующий день - этот доход не облагается налогом

    Оподаткування операцій з продажу об’єктів нерухомого майна регламентується статтею 172 Податкового кодексу, відповідно до п. 172.10 якої продаж громадянами успадкованого (отриманого в подарунок) об’єкта нерухомості підлягає оподаткуванню.

    Дохід, отриманий платником податку від продажу не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку, а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

    Однак, умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким громадянином (продавцем) у спадщину.

    Якщо ж платник здійснює продаж нерухомого майна, яке отримав у подарунок, і яке перебуває у власності менше 3-х років, то йому необхідно буде сплатити податок з одержаного доходу, отриманого від такого продажу на загальних підставах.

    Дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, підлягає оподаткуванню за ставкою 5% (п.167.2 ст. 167 Кодексу). Така ж ставка застосовується і до доходів отриманих від відчуження майна, що перебувало у власності менше трьох років, у тому числі і подарованої нерухомості.

    У випадку, коли доходи отримуються іноземними громадянами (нерезидентами) на території України, то оподаткування здійснюється в порядку встановленому для громадян України, але ставка податку на доходи фізичних осіб встановлюється у розмірі 15%/ 17%.

    Адвокат  Євген Олександрович
    10%
    Адвокат Євген Олександрович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Добрий день, Тарас!

    ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2011, № 13-14, № 15-16, № 17, ст.112):

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#Text

    "Стаття 172. Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомого майна

    172.1. Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи об’єкт незавершеного будівництва таких об’єктів, земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

    Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину".

    Так, дохід, отриманий фізичною особою від продажу не частіше одного разу протягом звітного податкового року квартири, за умови її перебування у власності понад три роки, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

    При цьому, умова щодо перебування квартири у власності понад три роки не розповсюджується на майно, отримане у спадщину.

    Тобто, дохід від операцій з продажу не частіше одного разу на рік квартири, яка перебувала у власності фізичної особи менше 3-х років, але була одержана нею у спадщину, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

    Всього доброго!

    Карпенко Андрій Володимирович
    10%

    Добрый день!

    Податковий кодекс України

    "Стаття 172. Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомого майна

    172.1. Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи об’єкт незавершеного будівництва таких об’єктів, земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

    Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину".

    Ваш нотариус ошибся.

    Токмач Галина Миколаївна
    10%

    Доброго дня, Тарас. Нотаріус щось плутає. Або хоче збільшити суму угоди таким чином.

    Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину (п. 172.1 Податкового кодексу).

    З повагою, юрист Галина Токмач

    Савоста   Ірина   Михайлівна
    10%
    Савоста Ірина Михайлівна 3 роки тому

    Адвокат, м. Сновськ, 6 років досвіду

    Доброго дня. Колеги вірно зазначили, що податок від продажу квартирири Ви сплачувати не будете. Можливо, Ви неправильно зрозуміли і нотаріус мала на увазі оподаткування спадщини у разі, якщо Ви є спадкоємцем за заповітом і не є членом сім'ї спадкодавця першого чи другого ступіню споріднення. ТОді сплучується податок 5%, якщо нерезидент - то 18% плюс військовий збір.

    Пуха Наталія ТендерОк
    20%

    Доброго Дня

    Щодо вашого питання

    Ви дійсно вірно трактовали інформацію отриману від ДПІ, ви не сплачуєте подато.

    Податковий Кодекс України 172.1. Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи об’єкт незавершеного будівництва таких об’єктів, земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

    Тобто зазначена вами умова щодо перебування майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане у спадщину.

    Рекомендую звернутися до іншого нотаріуса.

    Успіхів


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України