Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 18 травня 2021, питання №42507 100₴

Как вступить в наследство в Украине?

Добрый день, дом оформлен на маму, она умерла в Донецке, на руках свидетельство о смерти так называемой днр, как мне вступить в наследство в Украине?

Відповіді юристів (12)

    Ступакова Вікторія Ігорівна
    60%
    Ступакова Вікторія Ігорівна 3 роки тому

    Адвокат, м. Дніпро, 23 роки досвіду

    Здравствуйте! Вам необходимо подать заявление об установлении факта смерти матери в суд по месту вашего жительства. К заявлению прилагаются копии свидетельства о вашем рождении, свидетельства о смерти ДНР, если есть то и медицинских документов ДНР.

    В дальнейшем после решения суда вы обратитесь в ЗАГС по месту вашего жительства за получением свидетельства о смерти, с которым сможете обратиться к нотариусу для открытия наследственного дела.

    У відповідності до ст. 317 ЦПК України заява про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана батьками, родичами, їхніми представниками або іншими законними представниками дитини до будь-якого суду за межами такої території України незалежно від місця проживання заявника Заява про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана родичами померлого або їхніми представниками до суду за межами такої території України. (ч.1). Справи про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду (ч.2). Ухвалене судом рішення у справах про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, підлягає негайному виконанню (ч.4).

    Постановою Верховної Ради України від 17 березня 2015 року визнано тимчасово окупованими територіями окремі райони, міста, селища і села Донецької та Луганської областей, в яких відповідно до Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування, до моменту виведення усіх незаконних збройних формувань, російських окупаційних військ, їх військової техніки, а також бойовиків та найманців з території України та відновлення повного контролю України за державним кордоном України.

    Танача Юлія  Антонівна
    40%
    Танача Юлія Антонівна 3 роки тому

    Адвокат, 18 років досвіду

    Добрый день, Дмитрий! Для начала необходимо установить факт смерти матери, по украинскому законодательству.

    Идете с документами, выданными на неподконтрольной территории, в орган РАГС на подконтрольной территории, получаете отказ в регистрации, и с отказом и документами о смерти с НКТ обращаетесь в суд, с заявлением об установлении факта смерти. После получения решения суда обращаетесь в орган РАГС за свидетельством о смерти. После получения свидетельства о смерти обращаетесь в нотариальную контору и открываете наследственное дело. Нотариусу необходимо предоставить документы, подтверждающие родство и правоустанавливающие документы на дом в Донецке.

    Кроме того, во избежание "национализации" дома матери в Донецке, Вам необходимо вступить в наследство и по местному "законодательству". Для этого можете использовать свидетельство о смерти с НКТ и дубликат правоустанавливающего документа на дом. Оригинал правоустанавливающего документа на дом обязательно отдать нотариусу на Украине: в Донецке осталось БТИ с украинскими документами, дубликат Вам там выдадут. На подконтрольной территории такой возможности не будет, если документ утерян - вступление в наследство проводится в судебном порядке.

    Важно успеть обратиться в нотариальную контору в течении 6 месяцев с момента смерти матери, если срок пропущен - он восстанавливается в судебном порядке.

    Удачи Вам!

    Винограденко Антон Анатолійович
    Винограденко Антон Анатолійович 3 роки тому

    Юрист, м. Харків, 14 років досвіду

    Доброго дня!

    Для отримання свідоцтва в загальному порядку слід звернутись до РАЦС з паспортом та довідкою з медзакладу, медичним свідоцтвом про смерть, виданим закладом охорони здоров’я або судово-медичною установою.

    Однак органи реєстрації не приймають документів, виданих установами на непідконтрольних територіях, але в РАГС потрібно отримати таку офіційну відмову та з цією відмовою звернутися до суду з позовною заявою про встановлення факту смерті.

    Які потрібні документи для звернення до суду:

    • відмова органу державної реєстрації актів цивільного стану (далі РАЦС) у видачі свідоцтва про смерть. Така відмова видається одразу після письмової заяви до них про реєстрацію факту смерті при відсутності належних документів;
    • також до заяви варто долучити докази факту смерті. Це можуть бути пояснення заявників, свідків, письмові докази (світлини та відеоматеріали, висновки експертів). Бажано одразу долучити всі наявні докази, оскільки така заява розглядається невідкладно;
    • квитанція про сплату судового збору

    Після задоволення судом заяви, засвічену копію рішення подаєте до органу РАЦС. На підставі судового рішення РАЦС невідкладно вносить відповідний реєстраційний запис до реєстру та видає свідоцтво про смерть. При собі отримувачу свідоцтва необхідно мати власний паспорт та ідентифікаційний код.

    Отримавши свідоцтво про смерть встановленого зразка спадкоємець має звернутись до нотаріуса.

    Згідно зі ст. 11 ЗУ “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” і ст.91 ЗУ “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції”, якщо останнє місце проживання або основна частина нерухомого майна спадкодавця знаходиться в зоні АТО або окупованому Криму, місцем відкриття спадщини вважається місце подання першої заяви спадкоємцем.

    Іншими словами, спадкоємці можуть звернутися до будь-якого нотаріуса на підконтрольній уряду території України із заявою про прийняття спадщини.

    Подати заяву можна як особисто, так і поштою (у цьому випадку підпис на заяві має бути нотаріально завірений). Зробити це необхідно не пізніше, ніж через 6 місяців з дати встановлення факту смерті, інакше для отримання спадщини доведеться йти до суду для визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

    __________ ___________ ______________

    ст.317 ЦПК України

    Особливості провадження у справах про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України

    1. Заява про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана батьками, родичами, їхніми представниками або іншими законними представниками дитини до будь-якого суду за межами такої території України незалежно від місця проживання заявника.

    Заява про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана родичами померлого або їхніми представниками до суду за межами такої території України.

    2. Справи про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду.

    3. У рішенні про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, зокрема, мають бути зазначені встановлені судом дані про дату і місце народження особи, про її батьків.

    4. Ухвалене судом рішення у справах про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, підлягає негайному виконанню.

    Рішення у справах про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути оскаржено в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. Оскарження рішення не зупиняє його виконання.

    5. Копія судового рішення видається учасникам справи, негайно після проголошення такого рішення або невідкладно надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації народження або смерті особи.

    Таким образом, нужно установить факт смерти судебным решением, поскольку акты т.н. республик недействительные, и не могут быть использованы на территории Украины.

    В дальнейшем, нужно обратиться к нотариусу по общей процедуре.

    Савоста   Ірина   Михайлівна
    Савоста Ірина Михайлівна 3 роки тому

    Адвокат, м. Сновськ, 6 років досвіду

    Добрый день. Сначала Вам, как наследнику, нужно обратиться в суд ( любой, можно по метсу Вашей регистрации) с заявлением об установлении факта смерти Вашей матери в порядку ст. 317 ГПК Украины. Потом в органах ЗАГС получить свидетельство о смерти Вашей матери. Обратиться к нотариусу. Если наследодатель был зарегистрирован и проживал на неподконтрольной Украине территории, место открытия наследства не привязывается к месту жительству наследодателя, а устанавливается местом подачи первого заявления. Нотариус, которым принято первое заявление, заводит наследственное дело. Конечной процедурой оформления наследства является выдача свидетельства о праве на наследство при наличии по наследственному делу всех необходимых документов.

    Удачи Вам.

    Фараон Катерина Леонідівна
    Фараон Катерина Леонідівна 3 роки тому

    Юрист, м. Кам'янець-Подільський, 9 років досвіду

    Здравствуйте, Дмитрий.

    По гражданскому законодательству Украины, получить наследство можно получить по истечении 6 месяцев со дня смерти наследодателя, или с момента, когда наследник дизнвся о смерти наследодателя. До истечения 6 месяцев нужно написать заявление об открытии наследства у нотариуса (государственного или частного).

    В Вашем случае при наличии недвижимого имущества в Донецке и свидетельства о смерти выданного органами ДНР, Вы можете принять наследство по гражданским законодательством провозглашенной ДНР.

    Статья 1244 Гражданского кодекса ДНР. Место открытия наследства

    1. Местом открытия наследства является последнее место жительства наследодателя (статья 23).
    2. Если последнее место жительства наследодателя, обладавшего имуществом на территории Донецкой Народной Республики, неизвестно или находится за ее пределами, местом открытия наследства в Донецкой Народной Республике признается место нахождения такого наследственного имущества. Если такое наследственное имущество находится в разных местах, местом открытия наследства является место нахождения входящих в его состав недвижимого имущества или наиболее ценной части недвижимого имущества, а при отсутствии недвижимого имущества – место нахождения движимого имущества или его наиболее ценной части. Ценность имущества определяется исходя из его рыночной стоимости.

    Статья 1283. Способы принятия наследства

    1. Принятие наследства осуществляется подачей по месту открытия наследства нотариусу или уполномоченному в соответствии с законом выдавать свидетельства о праве на наследство должностному лицу заявления наследника о принятии наследства либо заявления наследника о выдаче свидетельства о праве на наследство.

    Статья 1284. Срок принятия наследства

    1. Наследство может быть принято в течение шести месяцев со дня открытия наследства.

    В случае открытия наследства в день предполагаемой гибели физического лица (часть 1 статьи 1243) наследство может быть принято в течение шести месяцев со дня вступления в законную силу судебного решения об объявлении его умершим.

    Успехов Вам.

    Мєньков Андрій Васильович

    Добрый день Дмитрий!

    В первую очередь обратитесь в любой ЗАГС на подконтрольной територии и получите от них отказ в выдаче свидетельства о смерти.

    Затем обратитесь в любой суд подав заявление об установлении факта смерти.

    Образец заявления:

    Сєвєродонецький міський суд Луганської області

    Заявник: ___

    (ПІБ заявника, його адреса та номер телефону)

    ___

    Заінтересована особа: ___

    (найменування та адреса місцезнаходження державного органу реєстрації актів цивільного стану)

    ___

    ЗАЯВА

    про встановлення факту смерті

    «___» ___ 20 ___ року помер/ла ___ (вказати ступінь, вид рідства та ПІБ померлої особи), «___» ___ 20 ___ року народження, який/яка був/була зареєстрований/на за адресою: місто/село/селище ___, вул. ___, буд. ___, кв. ___.

    Маючи в наявності ___ (вказати документи які підтверджують факт смерті особи), «___» ___ 20 ___ року ___ (вказати ПІБ заявника) звернувся/звернулася до ___ (вказати відділ державної реєстрації актів цивільного стану) щодо реєстрації смерті ___ (вказати ПІБ померлої особи).

    Проте, ___ (вказати відділ державної реєстрації актів цивільного стану) відмовив в реєстрації смерті ___ (вказати ПІБ померлої особи), який/яка помер/померла «___» ___ 20 ___ року (вказати дату смерті особи) у місті/селі/селищі ___ з причини відсутні підстави для державної реєстрації смерті та видачі свідоцтва про смерть українського зразку відповідно до законодавства України на підставі, наданих мною, документів. Додатково мені було роз’яснено, що рішення суду про встановлення факту смерті особи є єдиною підставою для державної реєстрації смерті особи на підставі медичних документів, оформлених медичними закладами на території непідконтрольній українській владі.

    Встановлення факту, що має юридичне значення, необхідно мені для державної реєстрації смерті померлої особи, проведеної державним органом України.

    Факт смерті особи підтверджується наступними документами:

    - ___ (вказати документи).

    Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті.

    Згідно ст. 317 ЦПК України заява про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана родичами померлого або їхніми представниками до суду за межами такої території України. Справи про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду.

    На підставі викладеного, відповідно до ст.ст. 315, 317, п. 8 ч. 1 ст. 430, ст.ст. 10, 12, 13, 76, 247, 258, 259, 263-265, 268, 273, 294, 317, 319, 354 ЦПК України, –

    ПРОШУ:

    Встановити факт, що має юридичне значення, а саме факт смерті ___ (вказати ступінь, вид рідства померлої особи) громадянина України ___ (ПІБ померлої особи), «___» ___ 20 ___ року народження, місце народження: Україна (або інша країна) місто/село/селище ___, який/яка помер/ла «___» ___ 20 ___ року, в місті/селі/селищі ___, у віці ___ років. На час смерті ___ (ПІБ померлої особи), був/ла зареєстрований/на за адресою: місто/село/селище ___, вул. ___, буд. ___, кв. ___.

    Прошу справу розглянути без моєї присутності (зазначається у разі необхідності).

    Додаток:

    • Копія заяви для заінтересованої особи
    • Копія паспорту заявника та померлого у 2-х примірниках
    • Копія довідки про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків заявника та померлого у 2-х примірниках
    • Копія свідоцтва про реєстрацію шлюбу у 2-х примірниках
    • Перелік доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини у 2-х примірниках (оригінал та копія медичної довідки про смерть № ___ від «___» ___ 20 ___ року, оригінал та копія медичного свідоцтва про смерть № ___від «___» ___ 20 ___ року, довідки ВПО заявника № ___від «___» ___ 20 ___ року, копія довідки МСЕК № ___від «___» ___ 20 ___ року, копія довідки про причину смерті від «___» ___ 20 ___ року № ___, листа-відмови відділу ДРАЦС від «___» ___ 20 ___ року № ___ та ін.)
    • Квитанція про сплату судового збору

    «___» ___ 20___ року ___

    (дата) (підпис)

    ссылка для скачивания https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php/%D0%A4%D0%B...

    Затем получите свидетельство о смерти, выданое в Украине на основании решения суда и обращайтесь к любому нотариусу, который заведет наследственное дело.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Добрый день!

    1. Свидетельства о смерти, выданные органами, созданными, в порядке не предусмотренном законодательством Украины, на неподконтрольной территории является недействительными (например, ЛНР, ДНР и тому подобное).

    Факт смерти наследодателя в таких случаях устанавливается в судебном порядке.

    Заявление об установлении факта смерти лица на временно оккупированной территории Украины, определенной Верховной Радой Украины, может быть подано родственниками умершего или их представителями в суд за пределами такой территории Украины. На основании решения суда родственники умершего обращаются в орган ГРАГС для получения свидетельства о смерти.

    Проведение указанных действий осуществляется любым отделом ГРАГС, который находится за пределами неподконтрольной Украине территории. При оформлении наследства на основании свидетельств о смерти, выданных за пределами неподконтрольной Украине территории, рекомендуется также осуществлять проверку их действительности по данным Государственного реестра актов гражданского состояния граждан.

    2. В случае, если последнее место жительства наследодателя неизвестно - местонахождением его недвижимого имущества или основной его части, (в случае отсутствия недвижимого имущества - основной части движимого имущества) является временно оккупированная территория или населенный пункт, на территории которого органы государственной власти временно не осуществляют или осуществляют не в полном объеме свои полномочия, утвержденный решением Кабинета Министров Украины, местом открытия наследства является место представления первого заявления, которое свидетельствует о волеизъявлении относительно наследственного имущества, наследников, исполнителей завещания, лиц, заинтересованных в охране наследственного имущества, или требования кредиторов.

    То есть, если наследодатель был зарегистрирован и проживал на неподконтрольной Украине территории, место открытия наследства не привязывается к месту жительству наследодателя, а устанавливается местом подачи первого заявления или требования кредиторов (особенные случаи, установленные соответствующими законами).

    Как свидетельствует практика, информация относительно последнего места жительства наследодателя на неподконтрольной Украине территории указывается наследниками в соответствующих заявлениях о принятии/отказе от принятия наследства и тому подобное. При принятии соответствующих заявлений нотариус должен разъяснить наследникам положения статьи 27 Закона "О нотариате" относительно ответственности за представление неправдивых сведений. Отсутствие/наличие заведенных наследственных дел проверяется по данным Наследственного реестра. Нотариус, которым принято первое заявление, заводит наследственное дело. Конечной процедурой оформления наследства является выдача свидетельства о праве на наследство при наличии по наследственному делу всех необходимых документов.

    Распоряжением Кабинета Министров Украины от 7 ноября 2014 года № 1085-р утвержден Перечень населенных пунктов, на территории которых органы государственной власти временно не осуществляют свои полномочия, и перечень населенных пунктов, расположенных на линии столкновения.

    Справки, выданные органами и учреждениями, деятельность которых является незаконной, являются недействительными и не создают правовых последствий.

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 3 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    Згідно ст. 1222 ЦК України Спадкування відбувається за заповітом або за законом. У разі, якщо померлий (спадкодавець) залишив заповіт - то спадкоємці, згадані в ньому, мають право звернутися за прийняттям спадщини.

    Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини (що може підтверджуватися, наприклад, загальною реєстрацією місця проживання в паспорті), вважається таким, що прийняв спадщину, якщо він не заявив про відмову від неї.

    Крім того, малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину, крім випадків, встановлених Цивільним кодексом.

    Якщо спадкоємці померлого не проживали разом із ним на момент смерті, вони повинні звернутися до нотаріуса із заявою про вступ у спадщину не пізніше 6 місяців із дня смерті спадкодавця.

    Якщо строк для прийняття спадщини пропущено (наприклад, затягувався розгляд заяви про встановлення факту смерті спадкодавця тощо), тоді можна звернутися до суду для визнання поважними причин пропуску строку для звернення до нотаріуса та надання Вам додаткового строку для прийняття спадщини (це можливо, якщо на момент розгляду справи ніхто ще не прийняв спадщину).

    МІСЦЕ ВІДКРИТТЯ СПАДЩИНИ, ЯКА ЗНАХОДИТЬСЯ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНІЙ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

    Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.

    Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, тоді таким місцем є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна - місце знаходження основної частини рухомого майна.

    У разі якщо останнє місце проживання спадкодавця невідоме - місцезнаходженням його нерухомого майна чи основної його частини, (у разі відсутності нерухомого майна - основної частини рухомого майна) є тимчасово окупована територія або населений пункт, на території якого органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, затверджений рішенням Кабінету Міністрів України, місцем відкриття спадщини є місце подання першої заяви, що свідчить про волевиявлення щодо спадкового майна, спадкоємців, виконавців заповіту, осіб, заінтересованих в охороні спадкового майна, або вимоги кредиторів.

    Тобто, якщо спадкодавець був зареєстрований та проживав на непідконтрольній Україні території, місце відкриття спадщини не прив'язується до місця проживання спадкодавця, а встановлюється місцем подання першої заяви або вимоги кредиторів (особливі випадки, встановлені відповідними законами).

    Як свідчить практика, інформація щодо останнього місця проживання спадкодавця на непідконтрольній Україні території вказується спадкоємцями у відповідних заявах про прийняття/відмову від прийняття спадщини тощо. При прийнятті відповідних заяв нотаріус повинен роз'яснити спадкоємцям положення статті 27 Закону «Про нотаріат» щодо відповідальності за подання неправдивих відомостей. Відсутність/наявність заведених спадкових справ перевіряється за даними Спадкового реєстру. Нотаріус, яким прийнята перша заява, заводить спадкову справу. Кінцевою процедурою оформлення спадщини є видача свідоцтва про право на спадщину при наявності у спадковій справі всіх необхідних документів.

    Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 року № 1085-р затверджений Перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення.

    Довідки, видані органами та установами, діяльність яких є незаконною, є недійсними і не створюють правових наслідків.

    ПІДТВЕРДЖЕННЯ ФАКТУ СМЕРТІ СПАДКОДАВЦЯ, ЯКИЙ ПРОЖИВАВ НА НЕПІДКОНТРОЛЬНІЙ УКРАЇНІ ТЕРИТОРІЇ

    Факт смерті спадкодавця нотаріус перевіряє шляхом витребовування від спадкоємця свідоцтва про смерть, виданого органом державної реєстрації актів цивільного стану громадян (пункт 1 глави 10 розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій).

    Якщо спадкоємці не можуть пред'явити свідоцтво про смерть спадкодавця?

    В даному випадку нотаріус повинен витребувати від органу ДРАЦС копію актового запису про смерть спадкодавця або повний витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про смерть. Однак, наразі нотаріуси під час вчинення нотаріальних дій обов'язково використовують відомості Державного реєстру актів цивільного стану громадян, тобто вказану інформацію вони можуть одержати безпосередньо з цього реєстру.

    Свідоцтва про смерть, видані органами, створеними, в порядку не передбаченому законодавством України, на непідконтрольній території є недійсними (наприклад, ЛНР, ДНР тощо).

    Факт смерті спадкодавця у таких випадках встановлюється в судовому порядку.

    Як це зробити

    Заява про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана родичами померлого або їхніми представниками до суду за межами такої території України. На підставі рішення суду родичі померлого звертаються до органу ДРАЦС для отримання свідоцтва про смерть.

    Проведення зазначених дій здійснюється будь-яким відділом ДРАЦС, що знаходиться за межами непідконтрольної Україні території. При оформленні спадщини на підставі свідоцтв про смерть, виданих за межами непідконтрольної Україні території, рекомендовано також здійснювати перевірку їх дійсності за даними Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

    ВСТАНОВЛЕННЯ РОДИННИХ ВІДНОСИН МІЖ СПАДКОЄМЦЯМИ ТА СПАДКОДАВЦЕМ У СПАДКУВАННІ ЗА ЗАКОНОМ

    При видачі свідоцтва про право на спадщину за законом нотаріус перевіряє наявність підстав для закликання до спадкування за законом осіб, які подали заяви про видачу свідоцтва.

    Доказом родинних та інших відносин спадкоємців зі спадкодавцем є:

    - свідоцтва органів реєстрації актів цивільного стану,

    - повний витяг з реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису,

    - копії актових записів, копії рішень суду, що набрали законної сили, про встановлення факту родинних та інших відносин.

    У разі невідповідності інформації у поданих документах та за даними реєстру, або взагалі відсутності необхідних відомостей, нотаріус може направити до відділу ДРАЦС письмовий запит щодо витребування копії актового запису цивільного стану.

    У іншому випадку спадкоємець звертається до суду для підтвердження родинних відносин зі спадкодавцем.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду

    1. обратиться в ЗАГС на подконтрольной части УКРАИНЫ за получением св. о смерти и получить отказ

    2. с отказом обратиться к адвокату а составлением заявы про установление факта смерти

    3. с составленным заявлением обратиться в суд и получить решение суда и

    4. с решением суда обращаетесь в ЗАГС и получаете украинское св. о смерти

    5. СО СВ. О СМЕРТИ обращаетесь к нотариусу за оформлением наследства

    нотариус Вам точно скажет какие документы Вам нужно будет ему предоставить для оформления наследства

    нужна детальная консультация или помощь в подготовке документов ( заявы, иски т .п.) - обращайтесь через сайт, с ув Виктория Костромина

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Здравствуйте, Дмитрий!

    Согласно ст. 1270 Гражданского кодекса Украины для принятия наследства или для отказа от него установлен 6-ти месячный срок. Это значит, что подавать такие заявления нужно не после шести, а в течение 6 месяцев со дня смерти наследодателя.

    Перечень необходимых документов зависит от способа наследования.При наследовании по завещанию необходимы такие документы:

    • заявление о принятии наследства по завещанию;
    • копия гербового свидетельства о смерти;
    • справка о последнем месте проживания наследодателя;
    • завещание (оригинал);
    • паспорт наследника;
    • справка о присвоении наследнику идентификационного налогового номера;
    • правоустанавливающие документы на имущество (свидетельства, договоры, решения судов и т.п.).

    При наследовании по закону перечень документов аналогичен за исключением некоторых моментов:

    • не нужно подавать оригинал завещания.
    • дополнительно предоставляется свидетельство о рождении наследника.
    • отличается форма заявления о принятии наследства.

    Всего доброго!

    Крикун Сергій  Павлович
    Крикун Сергій Павлович 3 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду

    Закон Украины "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2268-19):

    "Стаття 2. Правовий статус тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, а також правовий режим на зазначених територіях визначаються цим Законом, Законом України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", іншими законами України, міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, принципами та нормами міжнародного права...

    Діяльність збройних формувань Російської Федерації та окупаційної адміністрації Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що суперечить нормам міжнародного права, є незаконною, а будь-який виданий у зв’язку з такою діяльністю акт є недійсним і не створює жодних правових наслідків, крім документів, що підтверджують факт народження або смерті особи на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, які додаються відповідно до заяви про державну реєстрацію народження особи та заяви про державну реєстрацію смерті особи....".

    Закон Украины "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1207-18):

    "Стаття 11-1. Забезпечення реалізації права на спадкування

    1. У разі якщо останнім місцем проживання спадкодавця є тимчасово окупована територія, місцем відкриття спадщини є місце подання першої заяви, що свідчить про волевиявлення щодо спадкового майна, спадкоємців, виконавців заповіту, осіб, заінтересованих в охороні спадкового майна, або вимоги кредиторів.

    2. Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, а нерухоме майно або основна його частина, у разі відсутності нерухомого майна - основна частина рухомого майна знаходиться на території, передбаченій частиною першою цієї статті, місцем відкриття спадщини є місце подання першої заяви, що свідчить про волевиявлення щодо спадкового майна, спадкоємців, виконавців заповіту, осіб, заінтересованих в охороні спадкового майна, або вимоги кредиторів.

    3. Спадкова справа підлягає реєстрації у Спадковому реєстрі в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.".

    Закон Украины "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1669-18):

    "Стаття 9-1. Забезпечення реалізації права на спадкування

    У разі якщо останнім місцем проживання спадкодавця є населений пункт, на території якого органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, затверджений рішенням Кабінету Міністрів України, місцем відкриття спадщини є місце подання першої заяви, що свідчить про волевиявлення щодо спадкового майна, спадкоємців, виконавців заповіту, осіб, заінтересованих в охороні спадкового майна, або вимоги кредиторів.

    Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, а нерухоме майно або основна його частина, у разі відсутності нерухомого майна - основна частина рухомого майна знаходиться на території, передбаченій частиною першою цієї статті, місцем відкриття спадщини є місце подання першої заяви, що свідчить про волевиявлення щодо спадкового майна, спадкоємців, виконавців заповіту, осіб, заінтересованих в охороні спадкового майна, або вимоги кредиторів.

    Спадкова справа підлягає реєстрації у Спадковому реєстрі в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.".

    Поэтому свидетельство о смерти, выданное в т.н днр, является легитимным, надлежащим документом и орган регистрации актов гражданского состояния (ЗАГС) на подконтрольной Украине территории примет, должен принять это свидетельство и на его основание выдать свидетельство о смерти согласно законодательства Украины - не будет, не должно быть отказа, как изложили выше коллеги.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України