Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 05 липня 2021, питання №44519

заповіт на не родича

чи можуть претендувати рідні сестри та брати (пенсіонери) на частку нерухомого майна при заповіті всього майна на іншу особу?

Відповіді юристів (3)

    Карпенко Андрей Владимирович
    Карпенко Андрей Владимирович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду

    Відповідно до ст. 1241 ЦК України, малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов'язкова частка).

    Перелік осіб, які мають право на обов'язкову частку, що визначений ст. 1241 ЦК України, є вичерпним і розширеного тлумачення не потребує.

    Морозова Олександра Геннадіївна
    Морозова Олександра Геннадіївна 2 роки тому

    Юрист, м. Одеса, 7 років досвіду

    Доброго дня.

    Рідні брати та сестри спадкодавця спадкують у другу чергу, якщо відсутні спадкоємці першої черги (діти, той з подружжя, який його пережив, батьки).

    Нажаль, спадкодавець має право без зазначення причин позбавити права на спадкування будь-яку особу з числа спадкоємців за законом. У цьому разі ця особа не може одержати право на спадкування (стаття 1235 Цивільного кодексу України).

    Виключенням є малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки, які спадкують половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом незалежно від змісту заповіту (стаття 1241 Цивільного кодексу України).

    У разі виникнення додаткових питань, звертайтесь!

    Танача Юлія  Антонівна
    Танача Юлія Антонівна 2 роки тому

    Адвокат, 17 років досвіду

    Доброго дня, Павло!

    Ні, вони не можуть претендувати. В силу законодавства у випадках, подібних Вашому, право на обов'язкову частку в спадщині мають непрацездатні спадкоємці першої черги ( переживший супруг, діти, батьки), а брати та сестри відносяться до другої черги спадкування.

    Успіхів Вам!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України