Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Чи можу я подарувати свій земний пай,не родичу, після 1 липня 2021 року
Якщо,так ..то які є законні підстави?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (9)
Юрист, м. Харків, 14 років досвіду
Доброго дня! Так, ви можете подарувати земельний пай.
Дарування земельної ділянки проводиться шляхом укладання договору в письмовій формі та його завірення у нотаріуса, інакше угода вважається недійсною.
У договорі крім прав і обов'язків сторін, назви об'єкта угоди з кадастровим номером вказується, що земля не перебуває під забороною відчуження, а також перераховуються обмеження щодо неї, якщо вони є.
Договір дарування земельної ділянки, яке визначено в Земельному кодексі України, в ст. 131 відбувається на загальних засадах цивільного законодавства, а саме, щодо норм, форми, порядку укладання та розірвання цього документа встановлюється главою 55 Цивільного кодексу України.
Тобто, з 01 липня 2021 року подарувати свою земельну ділянку (пай) відповідно до статті 131 Земельного кодексу України можна громадянам України, юридичній особі або територіальній громаді.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Так, можете!
З 1 липня 2021 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення», у зв’язку з чим у тому числі дозволяється дарування земельних ділянок.
Договір дарування земельної ділянки сільськогосподарського призначення укладається в письмовій формі і підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню. При укладенні договору дарування, у нотаріуса, повинен бути присутній як дарувальник так і обдарований, оскільки їх присутність є обов’язковою умовою для посвідчення даного договору.
Щоб нотаріально оформити договір дарування земельної ділянки, нотаріусу необхідно надати наступні документи:
Відомості про нормативну грошову оцінку певної ділянки можна отримати в центрі надання адміністративних послуг, або у Державному земельному кадастрі. Під час укладання договору дарування землі нормативна грошова оцінка земельної ділянки прямо впливає на розмір оподаткування.
Оподаткування за оформлення договору дарування земельної ділянки містить три рівні:
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіДобрий день!
Договір дарування землі – це угода про безкоштовне передання земельної ділянки іншій людині. Такий договір обов’язково посвідчує нотаріус. Земля переходить у власність від однієї особи іншій, як кажуть, у його кабінеті.
Договір про дарування землі неодмінно повинен містити кадастровий номер ділянки , щодо якої укладається угода, а також відомості, які доводять, що заборон на відчуження цих угідь немає.
Щоб нотаріально оформити дарчу на земельну ділянку, необхідно зібрати такі документи:
паспорт і ідентифікаційний код кожного з учасників угоди – того, хто дарує землю, і того, хто її приймає. Неповнолітній учасник договору повинен пред’явити свідоцтво про народження;
документ, який підтверджує право власності на землю (держакт, свідоцтво про право власності чи на спадщину, договір купівлі-продажу, міни тощо);
якщо стороною угоди про дарування землі є неповнолітній, щоб укласти її, потрібен дозвіл опікунського органу, а для підписання – письмова згода на це батьків;
відомості про грошову оцінку земельної ділянки;
витяг з Державного земельного кадастру;
якщо земля була набута у шлюбі або той, хто її дарує, перебуває у ньому, потрібна згода чоловіка чи дружини на оформлення такого договору, свідоцтво про шлюб або про його розірвання.
Нормативна грошова оцінка земельної ділянки – це визначення вартості земельного угіддя. Під час підписання договору про дарування землі вона впливає на розмір оподаткування.
На основі такої оцінки земель населеного пункту формується пакет технічних документів. Їх підписує орган місцевої влади.
Відомості про нормативну грошову оцінку певної ділянки – це витяг із цієї технічної документації. Отримати його можна у ЦНАП або у Державному земельному кадастрі.
В укладанні договору про дарування землі немає жодних фінансових зобов’язань між сторонами: людина, яка отримує земельну ділянку у презент, не повинна нічого платити тій, котра її дарує. Однак державі здебільшого заплатити треба.
Коли дарчу на землю оформляють, так би мовити, на чужу людину, податки її не минуть. Під час укладання такої угоди обдарованому доведеться сплатити у державну скарбницю 5% від вартості землі і військовий збір – 1,5%.
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
По Вашому питанню повідомляю наступне:
Якщо , Ви є власником такого майна і можете подарувати його третім особам уклавши договір дарування нотаріально посвідчений, укласти угоду можете з 01.07.21 року
Мораторій скасовано - ви можете вільно розпоряджатись своєю власністю.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Здравствуйте!
С 1 июля 2021 отменен мораторий на продажу земель сельскохозяйственного назначения.
Данный Закон позволяет, гражданам Украины, которые имеют в собственности земельные участки сельскохозяйственного назначения (паи) свободно владеть, пользоваться и распоряжаться данным имуществом.
Дарение земельного участка проводится путем заключения договора в письменной форме и его заверения у нотариуса, иначе сделка считается недействительной. В договоре кроме прав и обязанностей сторон, названия объекта сделки с кадастровым номером указывается, что земля не находится под запретом отчуждения, а также перечисляются ограничения по ней, если они есть.
Договор дарения земельного участка, которое определено в Земельном кодексе Украины, в ст. 131 происходит на общих основаниях гражданского законодательства, а именно, по нормам, формы, порядка заключения и расторжения этого документа устанавливается главой 55 Гражданского кодекса Украины.
Таким образом, Вы имеете право обратиться к нотариусу, где оформить договор дарения земельного участка (пая).
Всего доброго, удачи Вам!
Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду
Да, можете! С 1 июля 2021 вступил в силу Закон Украины «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно условий оборота земель сельскохозяйственного назначения», в связи с чем в том числе разрешается дарения земельных участков. Договор дарения земельного участка сельскохозяйственного назначения заключается в письменной форме и подлежит обязательному нотариальному удостоверению.
Перечень документов Вам скажет нотариус
Адвокат, м. Рівне
Доброго Дня
Договір дарування земельної ділянки сільськогосподарського призначення укладається в письмовій формі і підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню. При укладенні договору дарування, у нотаріуса, повинен бути присутній як дарувальник так і обдарований, оскільки їх присутність є обов’язковою умовою для посвідчення даного договору.
Щоб нотаріально оформити договір дарування земельної ділянки, нотаріусу необхідно надати наступні документи:
паспорт та ідентифікаційний код кожного з учасників угоди. Якщо земля буде даруватись неповнолітній особі – необхідно пред’явити свідоцтво про народження та дозвіл опікунського органу, а також письмову згоду батьків на укладення даного договору;
документ, який підтверджує право власності на землю(держакт, свідоцтво про право власності чи на спадщину тощо);
витяг з Державного земельного кадастру;
відомості про грошову оцінку земельної ділянки.
Відомості про нормативну грошову оцінку певної ділянки можна отримати в центрі надання адміністративних послуг, або у Державному земельному кадастрі. Під час укладання договору дарування землі нормативна грошова оцінка земельної ділянки прямо впливає на розмір оподаткування.
Оподаткування за оформлення договору дарування земельної ділянки містить три рівні:
перший – землю у дар приймають найближчі родичі;
другий – земля відходить не близькому родичеві;
третій – земельну ділянку у подарунок приймає, або дарує нерезидент України.
Якщо землю у подарунок приймає близький родич (діти, батьки, чоловік або дружина), така угода не оподатковується. Також звільняються від оподаткування особи з інвалідністю І групи, діти-сироти та неповнолітні, які позбавлені батьківського піклування.
Коли договір дарування оформлюють на не близького родича або на зовсім чужу людину, під час укладення даної угоди обдарованому доведеться сплатити 5% від вартості землі і військовий збір – 1,5%.
Якщо ж земельне угіддя за угодою дарування переходить до нерезидента, або від нерезидента, то навіть незважаючи на те, що вони можуть бути родичами, треба сплатити податки. А це – 18% від вартості земельної ділянки і військовий збір – 1,5%.
У статті 125 Земельного кодексу України зазначено, що право власності на земельну ділянку виникає з моменту державної реєстрації цих прав.
Нотаріус, засвідчуючи договір дарування земельної ділянки, обов’язково в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно самостійно реєструє на нового власника право власності. Тобто, обдарований відразу стає повноправним власником земельної ділянки і немає необхідності додатково реєструвати своє право власності в будь-яких інших органах.
Також варто пам’ятати, що дарувальник, протягом року, має право вимагати через суд розірвання договору дарування нерухомих речей чи іншого особливо цінного майна у наступних випадках:
якщо людина, яка прийняла землю в дарунок, учинила щодо дарувальника або членів його сім’ї злочин;
якщо обдарований неналежно поводиться із земельним угіддям, використовує його не за цільовим призначенням і це загрожує втратою земельної ділянки.
якщо під час підписання дарувальної угоди на обдарованого покладалися зобов’язання щодо третьої сторони і він їх не виконав.
У разі розірвання договору дарування обдарований зобов’язаний повернути дарунок в натурі.
Успіхів
Юрист, м. Херсон, 20 років досвіду
Доброго дня! Так укласти договір дарування земельного пая ви можете укласти та нотаріально його посвідчити., крім того ваша земельна ділянка повинна мати кадастровий номер без нього вам не вдасться укласти вище вказаний договір. Бажаю вдалого вирішення свого питання.
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
С 01 июля 2021 года подарить свой земельный участок (пай) в соответствии со статьей 131 Земельного кодекса Украины можно гражданам Украины, юридическому лицу или территориальной общине. Для заключения и удостоверения договора дарения земельного участка сельскохозяйственного назначения необходимо обратиться к местному нотариусу. Найти государственную нотариальную контору или частного нотариуса для заключения договора можно по ссылке: https://ern.minjust.gov.ua/pages/default.aspx
Для заключения договора дарения земельного участка сельскохозяйственного назначения необходимо иметь следующие документы (ориентировочный перечень):
1) паспорт и регистрационный номер учетной карточки плательщика налогов;
2) отчет об экспертной денежной оценке земельного участка;
3) документы, подтверждающие право собственности на земельный участок (свидетельство о праве собственности на земельный участок; Выдержка из Государственного реестра прав на недвижимое имущество; Государственный акт);
4) Выписка из Государственного земельного кадастра
Если договор заключается от лица представителем по доверенности, то кроме указанных выше документов необходимо иметь:
1) доверенность;
2) паспорт и регистрационный номер учетной карточки налогоплательщика поверенного.
ВНИМАНИЕ! Для отчуждения земельного участка сельскохозяйственного назначения он должен иметь кадастровый номер. Если кадастрового номера на земельный участок нет, то его необходимо присвоить.
В соответствии с положениями Налогового кодекса Украины, объекты дарения, подаренные налогоплательщику другим физическим лицом, облагаются налогом согласно правилам, установленным для налогообложения наследства.
В связи с этим, договор дарения земельного участка НЕ облагается налогом (ставка равна нулю):
- родственнику первой степени (дети, родители, один из супругов),
- второй степени родства (внуки, дедушки / бабушки).
В статье 125 Земельного кодекса Украины определено, что право собственности на земельный участок, право постоянного пользования и право аренды земельного участка возникают с момента государственной регистрации этих прав.
Регистрации права собственности на земельный участок осуществляют:
- нотариус;
- другие государственные регистраторы (исполнительных органов сельских, поселковых и городских советов, районных, районных в городах государственных администраций), в том числе через центры предоставления административных услуг.
Перечень необходимых документов:
1) заявление установленной формы;
2) документ, удостоверяющий личность (паспорт гражданина Украины);
3) копия регистрационного номера учетной карточки плательщика налогов;
4) заверенная копия решения о передаче земельного участка в собственность;
5) выписка из Государственного земельного кадастра о земельном участке (не обязательно);
6) документ, подтверждающий внесение платы за государственную регистрацию права собственности на недвижимое имущество - в размере 0,1 прожиточного минимума для трудоспособных лиц (по состоянию на 2021 - 230 грн.).
Заявление и документы рассматриваются государственным регистратором в течение 5 рабочих дней.
В подтверждение государственной регистрации права собственности на землю государственный регистратор выдает выписку из Государственного реестра прав на недвижимое имущество.
Обращайтесь, если потребуется помощь (контакты для связи есть в моем профиле).
Всего хорошего!
Удачи Вам!