Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 16 вересня 2021, питання №48991

Завідувач відділення після інтернатури

Підкажіть, чи можна після закінчення інтернатури яка триває 3 роки бути призначеним на посаду завідувача відділення. Враховуючи те, що у кваліфікаційних вимогах стаж роботи за фахом має бути хочаб 3 роки?
Дякую за відповідь!

Відповіді юристів (1)

    Александров Євгеній (Адвокат)
    Александров Євгеній (Адвокат) 3 роки тому

    Адвокат, м. Ужгород, 24 роки досвіду

    Добрий день!

    Особи, які проходять інтернатуру, належать до осіб, що навчаються у вищих навчальних закладах (стаття 61 Закону України "Про вищу освіту"). Разом з тим, навчання в інтернатурі має свої особливості, на які слід зважати при вирішенні питання щодо зарахування цього періоду до трудового стажу.

    Інтернатура проводиться в очно-заочній формі навчання на кафедрах медичних вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації та стажування в базових установах і закладах охорони здоров'я та регулюється Положенням про спеціалізацію (інтернатуру) випускників вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти III-ІV рівнів акредитації, медичних факультетів університетів, затверджене наказом Міністерства охорони здоров'я від 19 вересня 1996 р. N 291.

    Відповідно до пункту 3.3.3 Положення, проходження стажування в базових установах в закладах охорони здоров'я передбачає зарахування випускників вищих медичних навчальних закладів, які навчались за державним замовленням, на посади лікарів-інтернів з виплатою їм заробітної плати протягом усього періоду проходження інтернатури. У такому випадку для цих інтернів період роботи за трудовим договором буде зараховуватися до трудового стажу.

    Крім цього, записи до трудових книжок щодо навчання їх в інтернатурі вносяться ЗВО, де випускник навчається в інтернатурі, за умови наявності трудової книжки з попередніми записами.

    Інтернам, які навчаються за державним замовленням, записи в трудову книжку робить відділ кадрів бази стажування.

    Випускникам, які не мають трудових книжок, ці записи вносяться власником або уповноваженим органом за місцем майбутньої роботи при оформленні трудової книжки на підставі витягів з наказів закладу вищої післядипломної освіти про зарахування та відрахування з інтернатури, які зазначені в довідці.

    Наявність усіх записів у трудовій книжці працівника дозволяє у майбутньому правильно обрахувати стаж його роботи (трудовій стаж за фахом) для атестації, оскільки період навчання в інтернатурі зараховується до стажу роботи для атестації за певною лікарською (провізорською) спеціальністю.

    Враховуючи викладене, у таких випадках, інтернатура повинна враховуватись до стажу роботи за фахом.

    (Якщо консультація корисна, залиште відгук)


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України