Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 22 вересня 2021, питання №49302

Дострокове звільнення посадової особи ОМС

Підкажіть будь ласка, чи може заступник голови міської ради після дострокового складення повноважень за власним бажанням претендувати на повернення на попереднє місце роботи, до прикладу на посаду вчителя у школу. Дякую

Відповіді юристів (2)

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 3 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    Повідомляю наступне:

    Працiвникам, звiльненим вiд роботи внаслiдок обрання їх на виборнi посади в державних органах, а також у партiйних, профспiлкових, кооперативних та iнших громадських органiзацiях, надається пiсля закiнчення їх повноважень за виборною посадою попередня робота (посада), а при її вiдсутностi – iнша рiвноцiнна робота (посада) на тому самому або, за згодою працiвника, на iншому пiдприємствi, в установi, органiзацiї. (ст.118 КЗпП Украііни)

    У трудовій книжці в графі 3 робиться запис: “Звільнений у зв’язку з обранням на виборну посаду в таку-то організацію, п. 5 ст. 36 КЗпП України”. Даний запис здійснюється відповідно до п. 2.27 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників: “У разі переведення з одного підприємства на інше за погодженням між керівниками підприємств у графі 3 записується посилання на погодження: “Звільнений у зв’язку з переведенням на роботу на таке-то підприємство, п. 5 ст. 36 КЗпП України”.

    Оскільки зазвичай на виборні посади працівники обираються на відповідні строки, рано чи пізно вони мають право вимагати надання попередньої посади чи рівноцінної роботи (посади) на цьому самому або на іншому підприємстві. На практиці трапляються випадки, коли працівник залишає виборну посаду достроково, що призводить до непорозумінь, індивідуальних трудових спорів, судових процесів щодо надання йому попередньої посади, при відсутності рівноцінної роботи (посади) на цьому самому чи на іншому підприємстві, коли утворити нову посаду практично неможливо. Щоб уникнути непорозумінь, рекомендуємо на вакантну посаду прийняти іншого працівника за строковим трудовим договором на підставі пункту 3 статті 23 КЗпП (на строк виконання робіт до повернення попереднього працівника на цю посаду після закінчення роботи на виборній посаді).

    Якщо Вас прийнято на посаду без укладення строкового договору,то звільнити Вас не можуть ,проте особі ,яка раніше працювала на вказаній посаді ,повинні у разі повернення з виборноіі посади,запропонувати іншу рівноцінну посаду на цьому підприємстві.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Карпенко Андрій Володимирович

    Добрый день!

    1. Статья 118. Гарантии для работников, избранных на выборные должности

    Работникам, освобожденным от работы вследствие избрания их на выборные должности в государственных органах, а также в партийных, профсоюзных, комсомольских, кооперативных и других общественных организациях, предоставляется после окончания их полномочий по выборной должности прежняя работа (должность), а при ее отсутствии - другая равноценная работа (должность) на том же или, с согласия работника, на другом предприятии, в учреждении, организации.

    2. Ст. 118 КЗоТ определяет субъективное право работников, освобожденных от работы вследствие избрания их на выборные должности в вышеназванных органах и организациях, на получение после окончания их полномочий по выборной должности прежняя работа (должность) на том же предприятии. Поэтому предприятие, с которого работник уволился в связи с избранием на выборную должность, должно быть готовым к выполнению обязанности по предоставлению ранее уволенному работнику того же или другой равноценной работы.

    3. Невыполнение предприятием обязанности предоставить работнику, ранее освобожденному в связи с избранием на выборную должность, предыдущей или равноценной работы (должности) не влечет обязанности возместить работнику неполученный заработок, поскольку это не предусмотрено законодательством. Вместе с тем депутату местного совета, который работал в совете на выборной должности, в случае невозможности предоставления предыдущей или другой равноценной работы (должности) предусмотрено сохранение в течение срока, не превышающего 6 месяцев, заработной платы, которую он получал на выборной должности в совете. Выплата производится за счет местного бюджета (ст. 28 Закона "О статусе депутатов местных советов"). Выплачеваемая работнику заработная плата должна равняться средней заработной плате, рассчитанной в соответствии с Порядком исчисления средней заработной платы.

    Средний заработок работника определяется в соответствии со статьей 27 Закона Украины «Об оплате труда» по правилам, предусмотренным Порядком исчисления средней заработной платы, утвержденного постановлением Кабинета Министров Украины от 8 февраля 1995 года № 100.

    Справку о невозможности трудоустройства должен выдать тот работодатель, который принимал на работу лицо, избранное на выборную должность (или правоприемник).


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України