Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
При продажі нерухомості, яка є нежитловою потрібно визначити яка ціна податків, витрат при відчуженні? нерухомість коштує 10 тис доларів. Скільки вийде податків, інших витрат?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (7)
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Добрий вечір, Тетяна!
Так, порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) нерухомості передбачений ст. 172 Податкового кодексу України. При здійсненні таких операція фізичні особи зобов'язані задекларувати свої доходи та сплатити податок.
Так, при продажу нерухомості укладається договір купівлі-продажу, в такому випадку будуть утримуватися наступні податки:
- податок з доходів фізичних осіб (ПДФО) - 5%;
- військовий збір - 1,5%;
Розрахунок податку при продажу нерухомості визначається від суми доходу, отриманого від продажу такої нерухомості. Дохід визначається виходячи з ціни, котра зазначена в договорі купівлі-продажу, тобто суми, яку покупець передає продавцеві за нерухоме майно, але не нижче оціночної вартості.
Зверніть увагу, існують винятки:
- якщо протягом року здійснено одну угоду з об'єктом нерухомості, яким володієш більше трьох років, дохід від продажу такого об'єкта не обкладається податком;
- якщо об'єкт нерухомості отримано у спадок - умова щодо перебування майна у власності понад три роки в такому випадку не поширюється, тобто можна продавати об'єктом нерухомості відразу. При продажу такої нерухомості дохід також не оподатковується.
У випадку продажу земельної ділянки податок сплачується в такому ж розмірі, як і при продажу іншого нерухомого майна. Проте винятком в даному випадку є земельна ділянка сільськогосподарського призначення, а також та, яка не перевищує норми приватизації (безоплатної передачі), передбаченої ст. 121 Земельного кодексу. Для звільнення від оподаткування також необхідна умова володіння ділянкою понад три роки, виключаючи ситуацію отримання ділянки у спадок.
Якщо продавцем виступає нерезидент, в такому випадку розмір податку при продажу нерухомості становитиме 18% ПДФО та 1,5% військовий збір.
Вищевказані винятки також відносяться і до продавця-нерезидента.
Тож, якщо ви у минулому році продавали нерухоме майно, то для виконання свого громадянського обов'язку зверніться до податкових органів за місцем вашої реєстрації та до 1 травня поточного року задекларуйте отримані від такого продажу доходи.
Також, додаткові витрати на послуги нотаріуса
Сума витрат: згідно тарифів нотаріуса.Платник: за домовленістю сторін.Договір купівлі-продажу завжди підлягає нотаріальному посвідченню, відповідно сторони такого договору несуть витрати з оплати нотаріальних послуг. Обов’язок по оплаті нотаріальних послуг законом не покладено на конкретну сторону договору, тому і покупцю і продавцю слід заздалегідь домовитися про те, хто буде нести ці витрати.
Корисна інформація:
https://dim.org.ua/price.aspx
Всього доброго!
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
Повідомляю наступне:
Часто лише перед самою угодою в нотаріуса власник та покупець дізнаються, яку суму податків має заплатити кожен з них.
До податків, які сплачують при купівлі-продажу комерційного об’єкта, належать: (згідно ст.172 ПКУ)
– 6,5 % – ПДФО + військовий збір;
– 1 % – пенсійний;
– 1 % – державне мито.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Тетяна!
Під час будь-якої угоди купівлі-продажу саме покупець сплачує 1% від вартості житла до Пенсійного фонду. Інакше нотаріус не засвідчить угоду. Не повинні сплачувати цей збір ті, хто купують нерухоме майно вперше.
Не платять пенсійний збір:
Всього доброго!
Адвокат, м. Київ, 16 років досвіду
Доброго дня, Тетяна!
Уточніть хто продає: фіз.особа чи юр.особа?
Як довго нерухомість перебуває у власності? Спадщина чи в інший спосіб отримання?
Далі, яка ціна оцінки? Чи зазначаєте ви ціну оцінки чи купівлі-продажу фактичну?
Телефонуйте для з'ясування деталей.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Добрий день, Тетяна!
Додаткова інформація, яка може бути корисною:
Податковий кодекс України встановлює категорії об’єктів нерухомості, які є частиною нежитлового фонду. Згідно п. 14.1.1291 цього документа, до них відносять:
Кожне нежитлове приміщення повинно мати технічний паспорт.
Для промислових підприємств статус нерухомого майна визначений законодавчо, що регулює утримання податків при продажу комерційних приміщень юридичними особами.
Стаття 191 Цивільного кодексу України постулює, що підприємство є єдиним майновим комплексом, що використовується для підприємницької діяльності. Великий холдинг або невелика фірма може бути об’єктом договорів і угод цілком або частково, що не впливає на ставку податку. Юридична особа, яка виступає в ролі продавця нерухомості, отримує грошову суму за договором, яка вноситься в державну базу нарахування податку на прибутки підприємств.
Ряд обмежень, пов’язаних з відчуженням нерухомості:Законодавча база передбачає заборону на відчуження нерухомості, яка належить до нежитлового фонду. Він діє в разі, якщо є судове рішення з приводу обтяжень, що відповідають нормам закону.
Для ФОП передбачено юридичне обмеження, яке стосується спрощеного оподаткування. Воно виникає при проведенні ряду операцій з нерухомістю, які відбуваються в руслі діяльності підприємця. Відповідні норми закріплені в п. 291.5.3 Податкового кодексу України. ФОП, що відносяться до I-III груп, не можуть використовувати єдиний податок, якщо є орендодавцями:
У зазначених випадках підприємці сплачують податки з продажу нерухомості з комерційного фонду за загальною схемою оподаткування.
Розмір податкової ставки і мит:Яка ставка податку сплачується з договірної суми при купівлі-продажу або інших операціях з комерційною нерухомістю, залежить від статусу продавця – до якого типу суб’єктів господарської діяльності він відноситься. Збір податків регламентований Податковим і Цивільним кодексами, а також законодавчими актами Міністерства юстиції і Кабінету міністрів України для нотаріусів, що стосуються реєстрації таких договорів.
Прибуток від продажу комерційних приміщень і будівель оподатковується в розмірі 18% для юридичних осіб, резидентів або нерезидентів України і 5% для фізичних осіб-підприємців або власників комерційної нерухомості, при дотриманні певних умов.
При купівлі-продажу або інших операціях з комерційною нерухомістю держава утримує мито за вчинення нотаріальних дій по засвідченні договору.
Згідно ст.3 Декрету «Про державне мито», виданого Кабінетом Міністрів України, її розмір становить 1% від суми угоди, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму. Якщо юридична особа набуває майно, що перебуває у державній власності, ставка такого мита становить 0,1% від суми договору.
Продавець нежитлової нерухомості зобов’язаний оплатити військовий збір, розмір якого становить 1,5% від вартості об’єкта продажу. Факт його оплати потрібно буде підтвердити нотаріусу при засвідченні договору. Покупець оплачує обов’язковий внесок до Пенсійного фонду в розмірі 1% від суми, зазначеної в договорі купівлі-продажу. Щоб коректно визначити вартість об’єкта нерухомості, можна скористатися послугами експертної оцінки.
Проводити операції з комерційною нерухомістю можуть як юридичні особи, так і ФОП, фізичні особи, які є її власниками.
У разі наявності запитань "Звертайтеся".
Всього доброго!
Адвокат, м. Рівне
Доброго Дня
Згідно із ст. 657 Цивільного кодексу України, договір купівлі-продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню, крім договорів купівлі-продажу майна, що перебуває в податковій заставі. Нотаріус при здійсненні таких операцій не тільки засвідчує факт переходу права власності на об’єкт нерухомості і здійснює таку реєстрацію, а й виступає «податковим агентом» скоєння сторонами угоди платежів до бюджету.Якщо укладається договір купівлі-продажу квартири, витрати при цьому будуть складатися з податку при продажу нерухомості, державного мита, збору до Пенсійного фонду, послуг нотаріуса.
А тепер розмір кожного, враховуючи ставки, встановлені нормативно:
ПДФО, військовий збір сплачує продавець, держмито – за домовленістю між покупцем і продавцем, покупець – збір до Пенсійного фонду.
Хто за що платить при укладенні договору – це «внутрішня» домовленість сторін. Але здійснюються такі оплати все одно від вищевказаних платників, визначених законом.
Дохід визначається, виходячи із ціни, що зазначена в договорі купівлі-продажу, тобто суми, яку покупець передає продавцеві за нерухоме майно. Але вона повинна бути не нижчою від оціночної вартості, яку визначає експерт. Він же обов’язково має зареєструвати свій звіт у єдиній базі даних звітів про оцінку. Отже, виникає ще одна стаття витрат – це послуги експерта (зазвичай їх оплачує Продавець, але плата може бути спільною за домовленістю).
Існують і винятки із зазначених правил, про які необхідно пам’ятати:
Не сплачується ПДФО в розмірі 5% від продажу нерухомості, якщо:
Іншими словами, якщо протягом року ви здійснюєте одну угоду з об’єктом нерухомості, яким володієте більше трьох років, дохід від продажу такого об’єкта не обкладається податком. Якщо ж отримано об’єкт нерухомості у спадок, то можна сміливо продавати відразу, податок при продажу нерухомості платити не потрібно і дотримуватись умови щодо перебування майна у власності понад три роки в такому випадку теж не має необхідності.
Успіхів
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Добрий день, Тетяно!
Перед продажем треба бути впевненим, що приміщення юридично може бути відчужене. Адже є випадки, коли приміщення автономне, а земля під ним не оформлена, тому продаж є неможливим. Також треба перевірити, чи немає обтяжень, заборгованостей, інших обмежень, та що документи в юридичному плані «чисті». Це робиться за допомогою реєстрів. Важливим є перелік документів: паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків, правовстановлюючі документи, технічна документація (перед угодою варто перевіряти технічний паспорт: чи відповідає стан приміщення (планування) реальному), якщо продавець/покупець у шлюбі, то згода чоловіка/дружини, а також свідоцтво про реєстрацію шлюбу, звіт про оцінку майна.
Варіантів продажу комерційної нерухомості зазвичай є два: коли власник – фізична особа та коли власник – юридична особа.
Не всі власники знають, але якщо приміщення є у власності юридичної особи, то воно може продаватись не по оціночній, а по балансовій вартості. Це робить процес продажу більш приємним, адже зазвичай балансова вартість значно менша, а тому обидві сторони мають більше поле для маневру в плані податкової оптимізації.
Про процес продажу від фізичної особи зазвичай знають більше, для цього Вам потрібний звіт про оцінку майна. При виборі суб’єкта оціночної діяльності важливо обрати спеціаліста, який вчасно приїде до Вашого приміщення, зробить точну оцінку, ідентифікатор якої можна буде перевірити. Звіт про оцінку має бути повним та правильним, аби в майбутньому уникнути претензій з боку фіскальних органів.
До податків, які сплачують при купівлі-продажу комерційного об’єкта, належать:
– 6,5 % – ПДФО + військовий збір;
– 1 % – пенсійний;
– 1 % – державне мито.
ВАЖЛИВО: існують певні розбіжності залежно від того, хто є власником – фізична чи юридична особа, та якої групи оподаткування.
Корисна інформація - https://rv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/451825.ht...
Звертайтесь, якщо буде потрібна допомга.
Всього доброго!
Успіхів Вам!