Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Здравствуйте. У меня вопрос трудоустройства. Произошла очень странная ситуация, два месяца назад я устроилась на работу в ветеринарную клинику администратором. Сказали что пока не будут трудоустраивать так как я на стажировке , но попросили принести паспорт и код так как работать мне приходилось с деньгами. Мне не очень нравилась та работа начала искать другую чтобы быстро перейти. Когда нашла сказала начальнице что я не справляюсь и ухожу. Но тут произошло то чего я не ожидала оказывается меня оформили официально и мне об этом забыли сказать. Никаких заяв о приеме на работу, никаких документов я не подписывала. Я не понимаю как они смогли просто по паспорту и коду меня оформить учитывая что я не подписывала никаких документов на обработку персональных даных. Мне угрожали что если я не отработаю меня уволят по статье. Я приняла решение для себя что я не выйду и сказала начальнице увольняйте как хотите. Но прошла неделя и они продолжают меня тероризировать звонками и смс, чтобы я пришла и написала заявление. Мне угрожают что если я не прийду то они напишут заявление в полицию что я якобы не выхожу на связь и вообще пропала. Я не знаю как быть в этой ситуации.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Юрист, м. Миколаїв, 5 років досвіду
Вітаю, пані Оксано!
Перш за все хочу зауважити про те, що одним із способів перевірки офіційного працевлаштування є відвідування свого особистого кабінету веб-порталу Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua/). В розділі "Мій страховий стаж" Ви можете побачити, чи сплачував за Вас страхові внески роботодавець (якщо даних за певний період немає, можливо Вас не приймали офіційно на роботу). Проте, оскільки дана звітність подається раз в квартал, то за останні три місяці можливо даних ще немає.
Якщо Ви все-таки перебували в офіційних трудових відносинах з роботодавцем, то цілком вірогідно Вас можуть звільнити за прогул (в тому числі відсутність на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) відповідно до пункту 4 статті 40 Кодексу законів про працю України. Тому з вашої сторони краще було б написали заяву про звільнення, але, згідно частини 1 статті 38 КЗпП України працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник. Отже, якщо Ви звільняєтесь за власним бажанням без поважних причин, то Вам необхідно відпрацювати два тижні.
В вашій ситуації незрозумілим залишається факт так званого "стажування". При прийнятті на роботу може встановлюватися випробування. Згідно положень статті 26 КЗпП України при укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу. Тобто, допускається встановлення випробування саме для працівника, щодо якого видано наказ про прийняття на роботу, ознайомлено з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором, визначено працівникові робоче місце та інше. Якщо Вас офіційно не приняли, але Ви працювали певний час (наприклад, перший місяц) то має місце фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), а це порушення законодавства про працю відповідно до статті 265 КЗпП України. В такому випадку Ви можете використовувати це при розмові з Вашим роботодавцем та вказати про те, що повідомите Державну службу з питань праці про факти порушення законодавства про працю. Саму заяву про звільнення Ви можете надіслати поштою (рекомендованим відправленням з відміткою про вручення).