Задайте питання юристу

921 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 23 грудня 2021, питання №53594

Які я маю права після смерті цивільного чоловіка.

Доброго дня. Питання наступне, моя мати проживала в цивільному шлюбі із чоловіком 7 років, в його будинку, після його смерті діти померлого чоловіка вигнали її з будинку ввечері в зимній період, давши лише 30 хвилин часу, щоб вона забрала свої речі. Аік мами 68 років. Половину особистих речей вона встигла зібрати, а половину ні, так як нажитого за 7 років було багато. А зараз не підпускають і не віддають особисті речі, що залишилися, людей та сусідів дуде багато, що підтвердять її проживання. Як бути в такому питанні, викликати краще поліцію, і скласти правопорушення щодо моєї матері? Чи краще звертатися до суду. І хто повинен описати майно яке залишилося. Дякую

Відповіді юристів (2)

    Дубовенко Володимир Володимирович
    Дубовенко Володимир Володимирович 3 роки тому

    Юрист, м. Миколаїв, 6 років досвіду

    Вітаю!

    Давайте почнемо з того, чи була зареєстрована (прописана) Ваша матір в цьому будинку? Якщо так, то питання щодо виселення повинно вирішуватися судом, а не просто на словах спадкоємців померлого (оскільки місце реєстрації підтверджує право користування нерухомим майном і просто так особу виселити без її бажання проблематично). Виходячи з вище описаної ситуації Ваша матір прожила з померлим чоловіком однією сім'єю достатньо довгий період та, скоріше за все, під час спільного проживання були придбані певні речі за "спільний рахунок". В цьому випадку положення статті 74 СК України визначає, що якщо жінка та чоловік проживають однією сім'єю, але не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, майно, набуте ними за час спільного проживання, належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено письмовим договором між ними. На майно, що є об'єктом права спільної сумісної власності жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, поширюються положення глави 8 цього Кодексу.

    Якщо за час проживання Ваша матір здійснювала поліпшення нерухомого майна (будинку) та такі поліпшення є суттєвими (капітальний ремонт, добудови), то вона може звернутися до суду з метою визнання за нею права власності на частку у цій нерухомості.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 3 роки тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго вечора. Якщо померлий не залишив заповіту, то спадкувати мають право спадкоємці першої черги, зокрема його діти. Співжитель та співжителька належать до четвертої черги спадкоємців за законом. Ваша матір має деякі права в цій ситуації як спадкоємець четвертої черги.

    Ви можете звертатись до мене для надання додаткових юридичних послуг з даного питання. Я можу, зокрема, надати Вам детальну правову консультацію для відстоювання Ваших прав та законних інтересів в цьому питанні.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України