Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
921 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Начальник взял на роботу но по устному договору заплатил но не все. Куда пожаловаться и как составить заявление.?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Юрист, 4 роки досвіду
Можете поскаржитися в управління держпраці в вашій області. Для того щоб довести те, що ви працювали та вам не виплатили всю заробітну плату вам необхідно буде найти свідків які це підтвердять, інакше ви нічого не зможете довести.
Також ви можете звернутися з позовною заявою до суду, але якщо хочете виграти справу потрібні також свідки.
Для більш детальної консультації звертайтеся в приватні повідомлення за допомогою значка "звернутися".
Юрист, м. Миколаїв, 6 років досвіду
Вітаю!
Якщо Ви перебували в неофіційних трудових відносинах з роботодавцем, то, в якості важеля впливу, можете провідомити його про Ви маєте на меті звернутися до Держпраці з питання факту неофіційного працевлаштування та порушення законодавства про працю (ст.265 КЗпП України). Якщо роботодавець не відреагував, то звертайтеся з заявою про порушення законодавства про працю до Управління Держпраці в області, яке на підставі звернення почне інспекційне відвідування та відповідні перевірки.
Форми заяви про порушення трудових прав як такої немає, після зазначення адресата (начальника управління держпраці в області) та адресанта (вас - ПІБ, адреси проживання, тел. та пошти) вказуєте про факт наявності неофіційних трудових відносин, факт допущення до роботи без укладення трудового договору та не виплати Вам заробітної плати. В наступному можливе звернення до суду з позовом про встановлення факту перебування у трудових відносинах, доказами чого слугуватимуть показання свідків, акти інспекційних відвідувань держпраці та інше.
Якщо у Вас залишились питання або Ви бажаєте отримати допомогу у складенні проекту звернення до Держпраці, можете звертатись до мене через кнопку "Звернутися".
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
Доброго вечора. Через те, що у Вас-неофіційно працевлаштованого нема письмових доказів на Вашу користь, в тому числі на підтвердження працевлаштування, Ви би програли в суді, якщо би подали позов для виплати невиплаченої частини зарплати. Ви можете поскаржитись до Держпраці, також подати до суду для встановлення факту, що має юридичне значення-факту перебування в трудових відносинах.
Ви можете звертатися до мене з цим чи іншими запитаннями для надання додаткових правничих послуг. Я можу, зокрема, написати для Вас текст заяви до суду і надати детальну правову консультацію.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Здравствуйте!
Вы имеете право подать жалобы: в Государственную инспекцию труда и налоговую службу для проведения проверок и принятия мер реагирования к работодателю, а также заявление в полицию и в прокуратуру о внесении ведомостей в ЕРДР и открытии уголовного дела по ст.ст.172,175 УК Украины.