Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 19 лютого 2022, питання №56346

Згода на виїзд дитини за кордон

Доброго вечора, потрібно зробити дозвіл на перетин кордону дитині від батька, я на даний момент знаходжуся за кордоном, чи можна зробити цей дозвіл без моєї присутності або в режимі онлайн? Дякую

Відповіді юристів (3)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Доброго вечора!

    Зробити без Вашої присутності не можна. Виходом хіба що може бути складення Вами у країні перебування нотаріальної довіреності на певну особу, і передання такої довіреності в Україну, ну і переклад такої довіреності вже в Україні.

    Успіхів!

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 3 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Добрый день!

    Нотариус не может оформить разрешение на выезд ребенка за границу в сопровождении его матери без вашего присутствия. Без вашего присутствия - только если бы на другого человека была оформлена доверенность, согласно которой он может действовать от вашего имени, в том числе при совершении нотариальных действий (оформлении разрешения).

    ПОРЯДОК вчинення нотаріальних дій нотаріусами України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0282-12#Text):

    Глава 3. Установлення особи, яка звернулась за вчиненням нотаріальної дії

    1. При вчиненні нотаріальної дії нотаріус установлює особу, що звернулась за вчиненням нотаріальної дії.

    2. Встановлення особи здійснюється нотаріусом за документами, передбаченими Законом.

    Глава 4. Визначення обсягу цивільної дієздатності фізичної особи, перевірка повноважень представника фізичної особи

    1. Дієздатність громадянина, що звернувся за вчиненням нотаріальної дії, перевіряється нотаріусом на підставі наданих документів, передбачених статтею 43 Закону, що підтверджують його вік, а також на підставі переконаності нотаріуса в результаті проведеної розмови та роз’яснення наслідків вчинення нотаріальної дії у здатності цієї особи усвідомлювати значення цієї нотаріальної дії, її наслідків та змісту роз’яснень нотаріуса, а також відповідності волі і волевиявлення особи щодо вчинення нотаріальної дії.

    Глава 6. Установлення волевиявлення та дійсних намірів особи при вчиненні нотаріальних дій

    1. Нотаріус зобов’язаний установити волевиявлення особи, яка звернулась за вчиненням нотаріальної дії.

    2. Нотаріус зобов'язаний встановити дійсні наміри кожної із сторін до вчинення правочину, який він посвідчує, а також відсутність у сторін заперечень щодо кожної з умов правочину.

    3. Установлення дійсних намірів кожного з учасників правочину здійснюється шляхом встановлення нотаріусом однакового розуміння сторонами значення, умов правочину та його правових наслідків для кожної із сторін. Установлення дійсних намірів однієї із сторін правочину може бути здійснено нотаріусом за відсутності іншої сторони.

    4. Правочин посвідчується нотаріусом, якщо кожна із сторін однаково розуміє значення, умови правочину та його правові наслідки, про що свідчать особисті підписи сторін на правочині.

    Закон України "Про нотаріат" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3425-12/conv#n...):

    Стаття 43. Установлення особи, яка звернулася за вчиненням нотаріальної дії

    Не допускається вчинення нотаріальної дії у разі відсутності осіб - її учасників або їх уповноважених представників.

    При вчиненні нотаріальної дії нотаріуси, посадові особи, які вчиняють нотаріальні дії, встановлюють особу учасників цивільних відносин, які звернулися за вчиненням нотаріальної дії.

    Встановлення особи здійснюється за паспортом громадянина України або за іншими документами, які унеможливлюють виникнення будь-яких сумнівів щодо особи громадянина, який звернувся за вчиненням нотаріальної дії (паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний чи службовий паспорт, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідка на проживання особи, яка мешкає в Україні, національний паспорт іноземця або документ, що його замінює, посвідчення особи з інвалідністю чи учасника Другої світової війни, посвідчення, видане за місцем роботи фізичної особи). Посвідчення водія, особи моряка, особи з інвалідністю чи учасника Другої світової війни, посвідчення, видане за місцем роботи фізичної особи, не можуть бути використані громадянином України для встановлення його особи під час укладення правочинів.

    Вы можете в местного нотариуса оформить такое разрешение, апостилировать его в органе юстиции и по почте передать вашей жене, которая уже на месте сделает его нотариальный перевод.Также можете оформить это разрешение в дипломатических представительствах/консульских учреждениях Украины за рубежом.

    ПОЛОЖЕННЯ про порядок учинення нотаріальних дій в дипломатичних представництвах та консульських установах України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1649-04#Text):

    1.2. Вчинення нотаріальних дій покладається на консульських посадових осіб (далі - консул), які працюють в дипломатичних представництвах та консульських установах України.

    1.3. Консулами вчиняються такі види нотаріальних дій:

    1) посвідчуються правочини (договори, заповіти, довіреності та ін.), крім іпотечних договорів, договорів про відчуження та заставу житлових будинків, квартир, дач, садових будинків, гаражів, земельних ділянок, іншого нерухомого майна, що знаходиться в Україні;

    2) вживаються заходи до охорони спадкового майна;

    3) видаються свідоцтва про право на спадщину;

    4) видаються свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя;

    5) засвідчується вірність копій (фотокопій) документів і виписок з них;

    6) засвідчується вірність підпису на документах;

    7) засвідчується справжність кваліфікованого електронного підпису на електронних документах;

    8) засвідчується вірність перекладу документів з однієї мови на іншу;

    9) посвідчується факт, що фізична особа є живою;

    10) посвідчується факт перебування фізичної особи в певному місці;

    11) посвідчується тотожність фізичної особи з особою, зображеною на фотокартці;

    12) посвідчується час пред'явлення документів;

    13) приймаються у депозит грошові суми та цінні папери;

    14) учиняються виконавчі написи;

    15) учиняються морські протести;

    16) приймаються на зберігання документи.

    Законодавством України можуть бути передбачені й інші дії, що вчиняються консулами.

    Также обратите внимание на следующее:

    В соответствии со ст. 2 Закона Украины «О порядке выезда из Украины и въезда в Украину граждан Украины» несовершеннолетние граждане Украины выезжают из Украины при наличии паспорта гражданина Украины для выезда за границу, дипломатического паспорта, служебного паспорта, проездного документа ребенка, который выдается детям в возрасте до 18 лет, или если они вписаны в загранпаспорт одного из родителей, и в его сопровождении.

    Согласно п. 4 "Правил пересечения государственной границы гражданами Украины", утвержденных постановлением Кабинета Министров Украины от 27.01.95 № 57 (в редакции постановления Кабинета Министров Украины от 25.08.2010р. № 724), выезд из Украины граждан, не достигших 16 -летнего возраста, в сопровождении одного из родителей осуществляется:

    2. Без нотариально заверенного согласия второго родителя:

    • если второй из родителей является иностранцем или лицом без гражданства, что подтверждается записью об отце в свидетельстве о рождении ребенка, и который (которая) отсутствует в пункте пропуска;

    • если в паспорте гражданина Украины для выезда за границу, с которым пересекает государственную границу гражданин, не достигший 16-летнего возраста, или проездном документе ребенка есть запись о выезд на постоянное место жительства за пределы Украины или отметка о взятии на постоянный консульский учет в дипломатическом представительстве или консульском учреждении Украины за границей;

    • временного выезда из Украины на срок до одного месяца при предъявлении решения суда или органа опеки и попечительства (районной, районной в г. Киеве и Севастополе госадминистраций, исполнительного органа городского, районного в городе (в случае его образования), сельского, поселкового совета объединенной территориальной общины) или их копий, заверенных нотариально или органом, который их выдал, в котором определено (подтверждено) место жительства ребенка с одним из родителей, который намерен совершить выезд с ребенком или какой уполномочил на это по нотариально заверенному согласию других лиц;

    • в случае временного выезда из Украины на срок до одного месяца и более ребенка с инвалидностью, ребенка, который болеет на заболевания, предусмотренные частью пятой статьи 157 Семейного кодекса Украины и при наличии документа, выданного лечебно-консультативной комиссией лечебно-профилактическим учреждением, в порядке и по форме, установленными Минздравом;

    • в случае предъявления документов или их нотариально заверенных копий:

    - свидетельства о смерти второго из родителей;

    - решение суда о лишении родительских прав второго из родителей;

    - решение суда о признании второго из родителей безвестно отсутствующим;

    - решение суда о признании второго из родителей недееспособным;

    - решение суда о предоставлении разрешения на выезд из Украины гражданину, не достигшему 16-летнего возраста, без согласия и сопровождения второго из родителей;

    - справки о рождении ребенка, выданной отделом регистрации актов гражданского состояния, с указанием оснований внесения сведений об отце в соответствии с ч.1 ст. 135 Семейного кодекса Украины (при рождении ребенка у матери, не состоящей в браке, в случаях, когда нет совместного заявления родителей, заявления отца или решения суда, запись об отце ребенка в Книге регистрации рождений производится по фамилии и гражданству матери, а имя отчество отца ребенка записываются по ее указанию) во время выезда ребенка за границу в сопровождении одинокой матери);

    - справки о наличии задолженности по уплате алиментов, совокупный размер которой превышает сумму соответствующих платежей за три месяца, выданной органом государственной исполнительной службы;

    - свидетельства о рождении ребенка, выданного компетентным органом иностранного государства, которое не содержит сведений об отце ребенка, легализованного или засвидетельствованного апостилем, а также без какого-либо дополнительного удостоверения в случаях, предусмотренных международным договором Украины.

    Если консультация Вам помогла, оставляйте свой отзыв.

    Отблагодарить за консультацию можно через кнопку "Віддячити".

    Если у Вас остались дополнительные вопросы, обращайтесь через кнопку "Звернутися" возле фото (при обращении указывайте свою е-почту).

    Всего доброго!

    Удачи Вам!

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Здравствуйте!

    Нотариус без Вашего присутствия не оформит.

    Родителю, который проживает с ребенком, предоставлено право решать вопрос временного выезда за пределы страны на срок не более одного месяца.

    Для этого нужно иметь подтверждение факта проживания ребенка с одним из родителей и доказать цель поездки. Факт проживания ребенка подтверждается решением суда или заключением органа опеки. Цель выезда ребенка может быть подтверждена любым документом-справкой от медицинского или учебного заведения, бронью билетов или путевкой и т.д. С учетом ограничения пребывания за границей одним месяцем, нужно позаботиться о документальном подтверждении своевременного возвращения в страну.

    Если родитель планирует вывезти ребенка за границу на срок более месяца, необходимо оформить несколько документов:

    • решение суда или решение органа опеки об определении для ребенка места жительства;
    • справка о задолженности по алиментам.

    Всего доброго!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України