Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрый вечер. У меня временное удостоверение ("вместо военного билета"). После прохождения обследования в областной больнице получил диагноз "бронхиальная астма в ремиссии". Удушья иногда бывают, если приболею, например, дышать мне тяжело все время. В военкомате меня закрыли как непригодного в мирное время, после получения удостоверения больше не вызывали. Указана специальность. Указано "принят на в/у". И указан срок действия "до получения военного билета". С момента получения удостоверения прошло уже больше 5 лет. Два вопроса. 1. Что означает "до получения военного билета"? Это какая-то уловка? 2. За это время состояние здоровья ухудшилось. Несколько раз был гипертонический криз. Могу чхнуть до обморока. Есть недообследованный диагноз со снимком мрт, который требует уточнения (снимок с контрастом). Начал обследование еще в 2019, но из-за загрузки на работе и пандемии все отложилось. Хочу с семьей покинуть страну. Какие у меня есть варианты?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
По Вашому питанню повідомляю наступне:
Щодо обліку в військоматі.
Після врегулювання ситуації , що склалася в Україні внаслідок вторгнення військ РФ , ВИКЛЮЧНО ПІСЛЯ СТАБІЛІЗАЦІЇ СИТУАЦІЇ!
Наразі ваш обліковий документ діє , додаткових звернень не потребує.
під час звернення краще мати свіжі довідки про стан здоров я для медкомісії ВЛК, АБИ ПОПЕРЕДНІЙ ВИСНОВОК ПРО НЕПРИДАТНІСТЬ ПІДТВЕРДИТИ АБО СПРОСТУВАТИ.
Потрібно з'явитися до військомату за місцем Вашої реєстрації.
Там Ви сплатите штраф за те, що порушили правила обліку
Відповідно до ст. 210 Купап - Порушення військовозобов'язаними чи призовниками правил військового обліку, неявка їх на виклик до військового комісаріату без поважних причин або несвоєчасне подання в обліковий орган, де вони перебувають на військовому обліку, відомостей про зміну місця проживання, освіти, місця роботи, посади, а також порушення порядку проходження навчальних зборів (занять) у навчальних закладах Товариства сприяння обороні України та професійно-технічних навчальних закладах - тягнуть за собою накладення штрафу від п'яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.(510-810 грн.)
Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті або частиною першою статті 211 цього Кодексу, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, - тягне за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Отже, максимальний штраф, який на Вас можуть накласти у такому випадку - це 1700 грн.
Пройдете мед комісію отримаєте військовий квиток!
У РОБОТОДАВЦІВ ПРОБЛЕМ НЕ БУДЕ , НАВРЯД ЧИ ВІЙСЬКОМАТ МАТИМЕ БАЖАННЯ ВИВЧАТИ Вашу ситуацію особливо ретельно.
Наразі рекомендую утриматись від особистих візитів , зважаючи на ситуацію, що склалася у державі.
Строки призупиняються на час военного та надзвичайного стану у державі та будуть продовжені , після скасування вказаних правових режимів у державі.
Прикордонна служба не перевіряє військовий обов 'язок не має таких повноважень.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Здравствуйте, Александр!
"Два вопроса. 1. Что означает "до получения военного билета"? Это какая-то уловка"?
- Это означает то, что Ваше временное удостоверение, является действительным "до получения военного билета", так пишется всегда, когда выдают временные удостоверения, в виду отсутствия бланков военного билета.
"2. Хочу с семьей покинуть страну. Какие у меня есть варианты?
- Сейчас Вы не сможете покинуть территорию Украины в связи с тем, что имеет место:
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №69/2022
Про загальну мобілізацію:
https://www.president.gov.ua/documents/692022-4141...
"8. Місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб – підприємців організувати та забезпечити в установленому порядку:
1) своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;
2) здійснення призову військовозобов'язаних, резервістів на військову службу, їх доставки до військових частин та установ Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України;...".
При наличии вопросов "Обращайтесь"!
Всего доброго!
Адвокат, м. Рівне
Доброго Дня
Щодо вашого питання
1. Что означает "до получения военного билета"? Это какая-то уловка?
Тобто у вас діючий війсковий квиток до отримання війскового білета, можливо на дату отримання квитка у війскоматі були відсутні бланки тому вам видали зазначений документ на руки. У вас діючий війсковий документ.
2. За это время состояние здоровья ухудшилось. Несколько раз был гипертонический криз. Могу чхнуть до обморока. Есть недообследованный диагноз со снимком мрт, который требует уточнения (снимок с контрастом). Начал обследование еще в 2019, но из-за загрузки на работе и пандемии все отложилось. Хочу с семьей покинуть страну. Какие у меня есть варианты?
У вашої сімї особливо якщо це жінки та діти, або чоловіки до 18 або від 60 років, досить великий шанс перетнути кордон, проте зважаючи на ситуацію може бути ускладнення з дорогою переміщення до пунктів перетину кордону.
На жаль у Вас шансів перетнути кордон немає. Зважаючи на введення воєного стану прикордоники не перевіряють війкові документи або документи постановки на облік, а просто у місцях пропуску на кордоні чоловіків, громадян України у віці від 16-60 оків просто завертаю назад.
Успіхів
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Доброго дня!
Якщо Ви дійсно списані (виключені з військового обліку), то обмінювати тимчасове посвідчення на військовий квиток Вам не потрібно.
Форма тимчасового посвідчення військовозобов’язаного затверджена наказом Міністерства оборони України 21.11.2017 № 610 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1511-17#Text).
Пункт 14 такого посвідчення: "14. “___” ___ 20___ року виключений з військового обліку військовозобов’язаних ___ (найменування Р(М)ВК, органу СБУ, підрозділу СЗРУ) ___ (підстава для виключення з військового обліку)".
Подивіться чи зазначена дана інформація у вашому посвідченні.
Якщо в пункті 14 вашого посвідчення стоїть відмітка про виключення з військового обліку, то обмінювати його на військовий квиток Вам не потрібно.
Якщо ж такої відмітки немає, то Вам дійсно необхідно обміняти ваше посвідчення на військовий квиток. Так як зазвичай тимчасове посвідчення видається замість військового квитка у зв'язку з відсутністю бланків військових квитків. І таке тимчасове посвідчення дійсне до конкретної дати або ж до отримання військового квитка.
Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text):
Стаття 37. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього
6. Виключенню з військового обліку у районних (міських) військових комісаріатах (військовозобов'язаних Служби безпеки України у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних Служби зовнішньої розвідки України у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які:
1) призвані чи прийняті на військову службу;
2) проходять військову службу (навчання) у вищих військових навчальних закладах і військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти;
3) визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку;
4) досягли граничного віку перебування в запасі;
5) припинили громадянство України;
6) були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину;
7) направлені для відбування покарання до установ виконання покарань або до яких застосовано примусові заходи медичного характеру;
8) не отримали до 40-річного віку військово-облікової або спорідненої з нею спеціальності;
9) померли.
24 лютого 2022 року у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Указом Президента України № 64/2022 введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
У зв'язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30 - 34, 38, 39, 41 - 44, 53 Конституції України.
На кордоні з Польщею почастішали випадки повернення транспортних засобів суміжною стороною. Причиною цього є відсутність полісу страхування - "зеленої карти" (обов’язковий вид страхування для тих, хто має намір їхати за кордон на своєму автомобілі).
На період дії правового режиму воєнного стану чоловікам – громадянам України, віком від 18 до 60 років, обмежено виїзд за межі України.
Окремо зазначимо, що виключення можуть стосуватися тільки осіб, визначених законодавством.
Зокрема тих, які мають:
2. висновок військово-лікарської комісії про непридатність.
Крім того обмеження не стосуються осіб:
А також тих, хто є:
Сторінка Державної прикордонної служби в Фейсбук: https://www.facebook.com/100066866381279/posts/284433603795517/?d=n
Згідно зі статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:
Особи, зазначені в абзацах четвертому - восьмому частини другої цієї статті, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою.
Не підлягають призову на військову службу під час часткової мобілізації протягом шести місяців з дня звільнення з військової служби військовозобов’язані з числа громадян, які проходили військову службу за призовом під час мобілізації та були звільнені зі служби у запас (крім військовослужбовців, зарахованих на службу у військовому оперативному резерві першої черги). Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою.Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" передбачено:
Громадяни, які перебувають у запасі і не призвані на військову службу під час мобілізації можуть бути відповідно до закону залучені до виконання робіт, які мають оборонний характер.
Якщо виникнуть додаткові питання, звертайтеся через кнопку "Звернутися" біля фото (при зверненні вказуйте свою e-пошту).
ВСЬОГО ДОБРОГО!