Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 18 березня 2022, питання №58934

Здравствуйте скажите пожалуйста! Мой законный муж отчим для моей дочери она инвалид детства, сможет ли мой муж выехать вместе со мной за границу? Так как я не в состоянии работать потому что мой ребенок лежачий, а муж не родной отец моему ребёнку, что нам делать? Как выехать за границу?

Здравствуйте скажите пожалуйста!
Мой законный муж отчим для моей дочери она инвалид детства, сможет ли мой муж выехать вместе со мной за границу?
Так как я не в состоянии работать потому что мой ребенок лежачий, а муж не родной отец моему ребёнку, что нам делать?
Как выехать за границу?

Відповіді юристів (3)

    Дубовенко Володимир Володимирович
    Дубовенко Володимир Володимирович 2 роки тому

    Юрист, м. Миколаїв, 5 років досвіду

    Вітаю!

    15 березня Верховна рада прийняла Закон № 7140-1, яким звільнила від військової служби усіх осіб з інвалідністю, а не лише 1-2 груп, та розширила категорії осіб, які звільняються від мобілізації.

    Відповідно до оновленої статті 23 Закону про мобілізацію, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    ...жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років.

    Закон набирає чинності з дня, за днем його офіційного опублікування.

    Скоріше за все Ваш чоловік не зможе отримати відстрочку, оскільки не було усиновлення, раджу звернути увагу на інші підстави для отримання відстрочки.

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Добрий день!

    15 березня 2022 року Верховна Рада України ухвалила Закон України № 7140-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо звільнення від військової служби осіб з інвалідністю та осіб, які доглядають за такими особами з інвалідністю і тяжкохворими дітьми». Закон вносить зміни до кількох раніше ухвалених законодавчих актів і, зокрема, звільняє від військової служби всіх осіб з інвалідністю, а не лише I-II груп, як було раніше, а також розширює перелік осіб, які звільняються від мобілізації.

    Новим Законом України внесено зміни до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 27, ст. 385) та Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (Відомості Верховної Ради України, 1993, № 44, ст. 416 з наступними змінами). Зокрема, відтепер лише за згодою і тільки за місцем проживання можуть бути призвані на військову службу особи, які мають інвалідність будь-якої групи, а також чоловіки/дружини, на утриманні яких перебувають дружини/чоловіки з інвалідністю І чи ІІ групи, які потребують опіки (піклування). Також це стосується батьків-інвалідів та дітей-інвалідів і дітей, хворих на тяжкі захворювання, перелік яких подається у Законі. Звичайно, така можливість для громадянина передбачається у випадках, коли відсутні інші особи, які можуть здійснювати такий догляд.

    У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку "Звернутися".

    Всього доброго!

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 2 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Здравствуйте скажите пожалуйста! Мой законный муж отчим для моей дочери она инвалид детства, сможет ли мой муж выехать вместе со мной за границу? Так как я не в состоянии работать потому что мой ребенок лежачий, а муж не родной отец моему ребёнку, что нам делать? Как выехать за границу?

    - Доброго дня!

    Готовий надати консультацію на платній основі.

    Якщо потрібна допомога, пишіть на mailmessage@ukr.net


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA