Задайте питання юристу

909 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 25 квітня 2022, питання №62836 550₴

Як змінити громадянство Росії на громадянство України в Польщі

У мене громадянство Росії. В Україні проживаю без виїзду майже 10 років. Є посвідка на постійне проживання. Замужня, чоловік - українець. Маю дві доньки, які народилися в Україні. У наслідок російського воєнного вторгнення вимушена була з дітьми виїхати до Польщі. На кордоні поставили штамп перетину української границі у російському закордонному паспорті. Отримала песель в Польщі.
У мене два питання:
1. Чи можу я на декілька днів з дітьми повернутися в Україну, щоб пройти медичне обстеження дитини, щоб оформити їй інвалідність. Чи дозволять мені перетнути кордон, вважаючи, що моє громадянство Росії?
І чи дозволять мені потім знову повернутися до Польщі.
2. Чи можу я в Польщі змінити громадянство з російського на українське? Як це зробить? Також, песель був оформлений на російський закордонний паспорт, якщо я його віддам, чи збережеться за мною песель чи потрібно його знову оформляти?

Відповіді юристів (7)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Добрий вечір, Наталля!

    1. Якщо загранпаспорт діючий, то зможете знову заїхати в Україну.

    2. Щоб отримати право на громадянство України, вам потрібно відповідати шести вимогам. По-перше, ви маєте дотримуватись Конституції України. По-друге – не мати громадянства іншої країни або відмовитись від нього. Також ви маєте легально прожити п’ять років на території України без перерв. Крім цього, вам необхідно мати дозвіл на імміграцію, знати українську мову на рівні, достатньому для спілкування, і мати законний заробіток.

    Із вищезазначених правил існують виключення – особи, яким можуть надати громадянство за спрощеною процедурою. До них відносяться корінні мешканці українських територій, діти громадян України, діти, що народились в Україні, або були знайдені тут немовлятами, люди, що раніше мали громадянство, а також недієздатні особи, чиїм опікуном є громадянин України.

    Порядок отримання громадянства України такий:

    Вам необхідно подати до територіального органу Державної міграційної служби (по своєму місцю проживання) такі документи:

    – Заяву про прийняття до громадянства України (в двох примірниках);

    – Три фотокартки (розміром 35*45 мм);

    – Декларацію про відсутність іноземного громадянства;

    – Копію документа про дозвіл на імміграцію в Україну;

    – Документ про наявність законних джерел існування протягом останніх шести місяців на момент подання заяви про прийняття до громадянства України;

    – Копію документа, що підтверджує перебування чоловіка (дружини) особи у громадянстві України;

    – Документ, що підтверджує перебування особи у шлюбі з громадянином України терміном понад два роки.

    Вище перераховані документи Ви подаєте особисто, тобто це можна зробити тільки в Україні! Подання документів через представника не допускається. Розгляд поданих Вами документів органами Державної міграційної служби України не перевищує одного року.

    Після цього, Державна міграційна служба України відправляє подані Вами документи до Служби Безпеки України, Генеральної прокуратури України та Національної поліції України. Кожний орган повинен надати Вам згоду на отримання громадянства України та підтвердити факт відсутності в Україні судимості, штрафів, адміністративних правопорушень та відкритих стосовно нього кримінальних справ.

    Після отримання позитивних рішень від органів Служби Безпеки України, Генеральної прокуратури України та Національної поліції України, Державна Міграційна служба України відправляє документи до Комісії при Президентові України з питань громадянства, яка розглядає подані документи й у разі відсутності недоліків приймає рішення про внесення пропозицій Президентові України щодо задоволення Вашої заяви про прийняття до громадянства України.

    У разі ухвалення позитивного рішення Президентом України виноситься Указ про присвоєння Вам громадянства України та документи відправляються разом з наказом до Державної міграційної служби України та Міністерства закордонних справ України. Державна міграційна служба України на підставі наказу Президента України надає Вам довідку про реєстрацію особи громадянином України. На підставі цієї довідки Ви маєте право в територіальних органах Державної міграційної служби України по своєму місцю проживання отримати паспорт громадянина України. А далі, якщо необхідно, можна буде отримати і біометричний паспорт, щоб пересуватися по території Європейського союзу без віз.

    Якщо у Вас є до мене питання, Ви можете звернутись персонально, натиснувши кнопку "звернутись".

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю!

    У мене два питання:1. Чи можу я на декілька днів з дітьми повернутися в Україну, щоб пройти медичне обстеження дитини, щоб оформити їй інвалідність. Чи дозволять мені перетнути кордон, вважаючи, що моє громадянство Росії?І чи дозволять мені потім знову повернутися до Польщі.

    Так, без будь-яких проблем.

    2. Чи можу я в Польщі змінити громадянство з російського на українське? Як це зробить? Також, песель був оформлений на російський закордонний паспорт, якщо я його віддам, чи збережеться за мною песель чи потрібно його знову оформляти?

    В Польщі зробити це м'яко кажучи неможливо. Це потрібно робити вже в Україні. І до цього обов'язковою умовою буде відмова від громадянства РФ.

    Успіхів!

    Гончаренко Константин
    100%
    Гончаренко Константин 2 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    Вам необхідно подати до органу ДМС України письмове зобо в язання , щодо припинення іноземного громадянства.

    Тимчасове посвідчення громадянина України видається особам, які досягли шістнадцятирічного віку, набули громадянства України та взяли зобов'язання припинити іноземне громадянство протягом двох років з моменту набуття громадянства України.

    Як отримати послугу

    Вартість послуги та пільги

    • Вартість адміністративної послуги: плата за видачу тимчасового посвідчення громадянина України не передбачена
    • Пільги – відсутні

    Подача заяви

    Заява подається особисто фізичною особою або її представником

    Необхідні документи

    До заяви додаються такі документи:

    • платіжний документ (квитанція) з відміткою банку, відділення поштового зв’язку або коду проведеної операції про оплату вартості цієї адміністративної послуги;
    • заява-анкета для оформлення тимчасового посвідчення громадянина України, форма якої затверджена спільним наказом МВС та МЗС від 25.12.2003 № 598/260;
    • довідка про реєстрацію особи громадянином України;
    • 2 фотокартки розміром 35 х 45 мм;
    • особи, які постійно проживають в Україні, подають копію реєстраційного номера облікової картки платника податків, крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті.

    Документи приймаються за умови пред'явлення наявного паспортного документа або документа, що його замінює та посвідчує особу заявника. У разі потреби подається засвідчений переклад тексту документа українською мовою.

    Термін розгляду заяви

    10 днів

    Результат отримання послуги

    Отримання тимчасового посвідчення громадянина України

    Строк дії документу, що є результатом отримання послуги

    До 2 років

    Підстави для відмови у наданні послуги

    Відсутність одного з документів, що включені до вищевказаного переліку

    Строк звернення до ДМС України та відповідальність у разі його порушення

    Не визначено

    Акти законодавства, що регулюють надання послуги:

    ---

    необхідно дотримуватись деяких правил. Річ про:

    законослухняність;

    відсутність громадянства іншої країни;(або подання письмового зобов'язання про відмову від нього в майбутньому)

    5 років проживання в Україні без виїзду;

    отримання дозволу на імміграцію;

    знання мови.

    Також особа має повністю себе забезпечувати в матеріальному плані (тобто, мати законну роботу).

    Але є певні виключення, адже деякі особи можуть отримати громадянство за спрощеною системою. Річ про корінних мешканців країни, дітях українців та тих, що народились тут. Також у перелік входять люди з громадянством, котрі його втратили та недієздатні особи з місцевими опікунами.

    підстави набуття громадянства України

    Документи для отримання громадянства

    Збір потрібних документів — це перший крок до набуття громадянства України. Вам потрібно пред’явити:

    Паспорт.

    Посвідку на постійне проживання.

    Квитанцію про сплату податків.

    3 фото формату 3,5х4,5.

    Також по переліку включаються документи про те, що:

    особа 5 (з громадянством іншої країни) або 3 (без громадянства) роки жила в Україні;

    відсутнє громадянство. Також це може бути заява про зобов’язання відмовитись від нього;

    людина має дозвіл на імміграцію та посвідку на постійне проживання;

    ви володієте державною мовою;

    ви маєте особливі права для того, щоб стати громадянином; (свідоцтво про шлюб у Вашому випадку )

    у особи є робота;

    ви — людина з інвалідністю (якщо потрібно).

    Документи мають бути перекладені державною мовою. Також до повного пакета додається заява.

    Це — дуже відповідальний крок. Адже найменша помилка в оформленні може призвести до відмови. Усі дані потрібно ретельно перевірити декілька разів.

    Далі документація подається до найближчого відділу Державної Міграційної служби України. Максимальний термін розгляду — один рік. Але зазвичай представники відомства справляються за декілька місяців.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Промський Євгеній Сергійович
    Промський Євгеній Сергійович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 5 років досвіду

    Вітаю!

    1. Чи можу я на декілька днів з дітьми повернутися в Україну, щоб пройти медичне обстеження дитини, щоб оформити їй інвалідність. Чи дозволять мені перетнути кордон, вважаючи, що моє громадянство Росії?І чи дозволять мені потім знову повернутися до Польщі.

    Ви зможете без жодних проблем як заїхати в Україну, так і повернутись до Польщі, громадянство РФ жодної ролі грати не буде.

    2. Чи можу я в Польщі змінити громадянство з російського на українське? Як це зробить? Також, песель був оформлений на російський закордонний паспорт, якщо я його віддам, чи збережеться за мною песель чи потрібно його знову оформляти?

    ПОРЯДОК ПОДАЧІ ЗАЯВИ ПРО ПРИЙНЯТТЯ ДО ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ:

    1. Звернення до територіального підрозділу Державної міграційної служби з місцем проживання заявника.
    2. Подача заяви з іншими необхідними документами:

    2.1. Паспортний документ або документ, що його замінює і посвідчує особу, та документ, що засвідчує проживання іноземця на території України (посвідка на проживання) (за необхідності подається нотаріально засвідчений переклад паспорта українською мовою).

    2.2. Квитанція про сплату державного мита (8,50 грн) або документ, що підтверджує підставу звільнення від його сплати (інвалідність І або ІІ груп).

    2.3. Відповідно до п. 45. Порядку провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень, для прийняття до громадянства України, особа подає такі документи:

    1. заяву про прийняття до громадянства України (в двох примірниках);
    2. три фотокартки (розміром 35 x 45 мм);
    3. зобов’язання припинити іноземне громадянство. Іноземці, які перебувають у громадянстві (підданстві) кількох держав, подають зобов’язання припинити громадянство (підданство) цих держав. Подання зобов’язання припинити іноземне громадянство не вимагається від іноземців, які є громадянами (підданими) держав, законодавство яких передбачає автоматичне припинення особами громадянства (підданства) цих держав одночасно з набуттям громадянства іншої держави, або якщо міжнародні договори України з іншими державами, громадянами яких є іноземці, передбачають припинення особами громадянства цих держав одночасно з набуттям громадянства України. Іноземці, які є громадянами держав, міжнародні договори України з якими передбачають припинення особами громадянства цих держав одночасно з набуттям громадянства України, подають заяву про зміну громадянства;
    4. копію документа, що підтверджує отримання дозволу на імміграцію в Україну;
    5. один із таких документів:– документ про володіння державною мовою або її розуміння в обсязі, достатньому для спілкування, який видається в Україні керівником навчального закладу, місцевим органом виконавчої влади України або виконавчим органом місцевого самоврядування;– копію атестата чи витяг із залікової відомості диплома – для особи, яка має документ про закінчення навчального закладу з вивченням української мови;– документ, що підтверджує інвалідність, – для особи, яка має фізичні вади (сліпа, глуха, німа);
    6. документ про наявність законних джерел існування протягом останніх шести місяців на момент подання заяви про прийняття до громадянства України. У разі подання особою документа про наявність власних фінансових заощаджень сума коштів на банківському рахунку повинна бути не менше ніж дванадцять прожиткових мінімумів на одну особу (виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого на момент подання заяви про прийняття до громадянства України) (для працездатної особи станом на 25.07.2016 р. – не менше 17 400 грн, з 01.12.2016 р. – не менше 19 200 грн).

    2.4. Відповідно до п. 47 вищевказаного порядку, для прийняття до громадянства України особа, яка перебуває у шлюбі з громадянином України понад два роки та отримала дозвіл на імміграцію, подає документи, передбачені підпунктами “а” – “в”, “д” – “є” пункту 45 цього Порядку, а також:

    1. копію документа, що підтверджує перебування дружини особи у громадянстві України;
    2. документ, що підтверджує перебування особи у шлюбі з громадянином України терміном понад два роки.

    2.5. Відповідно до п. 491 вищевказаного порядку, іноземець разом із заявою про прийняття до громадянства України подає документ (або документи – за наявності в іноземця громадянства кількох держав), виданий уповноваженим органом іноземної держави, про відсутність підстав, за наявності яких особа не приймається до громадянства України (документ про те, що особа на території іноземної держави не вчиняла тяжких або особливо тяжких злочинів, злочинів проти людства та не здійснювала геноцид).

    Це положення не поширюються на осіб, яким надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні.

    1. Отримання довідки про реєстрацію громадянином України, що є підставою для оформлення й видачі людині паспорта громадянина України. Отримання довідки про реєстрацію громадянином України передбачає звернення до територіального підрозділу Державної міграційної служби за місцем проживання заявника з відповідною заявою, квитанцією про сплату державного мита (137,75 грн, пільги при сплаті відсутні), двома фотокартками людини розміром 35 x 45 мм. Також подається паспортний документ або документ, що його замінює і посвідчує особу, та документ, що засвідчує проживання іноземця на території України (посвідка на проживання) (за необхідності подається нотаріально засвідчений переклад паспорта українською мовою). Строк оформлення й видачі довідки – не пізніше 10 днів після прийняття рішення про оформлення належності до громадянства України або після отримання повідомлення про прийняття до громадянства України відповідним указом Президента України.

    Строк розгляду заяви про прийняття до громадянства України – не більше одного року. Для особи, якій надано статус біженця в Україні або притулок в Україні, строк розгляду заяви не повинен перевищувати 9 місяців.

    Враховуючи викладене, повністю оформити процедуру вступу до громадянства України можливо лише в Україні.

    Також рекомендую ознайомитись з умовами для оформлення громадянства України

    Умовами прийняття до громадянства України є:

    1. Визнання і дотримання Конституції України та законів України.
    2. Подання зобов’язання припинити іноземне громадянство.Іноземці, яким надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні, замість зобов’язання припинити іноземне громадянство подають декларацію про відмову від іноземного громадянства.Подання зобов’язання припинити іноземне громадянство не вимагається від іноземців, які є громадянами (підданими) держав, законодавство яких передбачає автоматичне припинення особами громадянства (підданства) цих держав одночасно з набуттям громадянства іншої держави, або якщо міжнародні договори України з іншими державами, громадянами яких є іноземці, передбачають припинення особами громадянства цих держав одночасно з набуттям громадянства України.Іноземці, які подали зобов’язання припинити іноземне громадянство, повинні подати документ про це, виданий уповноваженим органом відповідної держави, до уповноваженого органу України протягом двох років з моменту прийняття їх до громадянства України. Якщо іноземці, маючи всі передбачені законодавством цієї держави підстави для отримання такого документа, з незалежних від них причин не можуть отримати його, вони подають декларацію про відмову від іноземного громадянства.
    3. Володіння державною мовою або її розуміння в обсязі, достатньому для спілкування.
    4. Наявність законних джерел існування. Ця умова не поширюється на осіб, яким надано статус біженця в Україні або притулок в Україні. Стаття 1 Закону України «Про громадянство України» визначає законні джерела існування, як заробітну плату, прибуток від підприємницької діяльності або власності, пенсію, стипендію, аліменти, соціальні виплати та допомогу, власні фінансові заощадження або фінансову допомогу від членів сім’ї, інших фізичних та юридичних осіб, що мають законні доходи.

    Як тільки виникнуть питання - звертайтесь! Буду радий допомогти.

    Рибінцев Сергій Сергійович
    Рибінцев Сергій Сергійович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 16 років досвіду

    Доброго дня, Наталія!

    1. Можете. Додатково зазначу, що факт наявності чи відстутності інвалідності на ваше право перетинати пункт пропуску кордону ніяк не впливає.Ви ж не є військовозобов'язаною.

    2. Можете через посольство України в Польщі, але враховуючи перевантаження з різних питань консульства, це наразі малоймовірно.

    Можливо пораджу почати процедуру виходу з громадянства рф, це все одно необхідно в контексті отримання громадянства України.

    Якщо залишились питання, звертайтесь.

    Крикун Сергій  Павлович
    Крикун Сергій Павлович 2 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду

    "ПОЛОЖЕННЯ про Міністерство закордонних справ України" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/281-2016-%D0%B...):

    "4. МЗС відповідно до покладених на нього завдань:...

    74) затверджує зразки документів, які подаються для встановлення належності до громадянства України, прийняття до громадянства України, оформлення набуття громадянства України, припинення громадянства України, скасування рішень про оформлення набуття громадянства України;

    75) забезпечує оформлення і видачу дипломатичними представництвами та консульськими установами України за кордоном паспорт громадянина України для виїзду за кордон, у тому числі з безконтактним носієм інформації;..".

    Консульський статут України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/127/94#Text):

    "С т а т т я 40

    Консул видає паспорти громадян України для виїзду за кордон, продовжує строк їх дії та вносить до них зміни...

    Глава X Функції консула у питаннях громадянства

    С т а т т я 42

    Консул приймає від осіб, які постійно проживають в його консульському окрузі, заяви з питань громадянства України і разом з необхідними документами надсилає їх у Міністерство закордонних справ України для подальшого внесення на розгляд Комісії при Президентові України з питань громадянства.

    С т а т т я 43

    Консул відповідно до законодавства України приймає рішення про оформлення набуття громадянства України, скасовує прийняте ним рішення про оформлення набуття громадянства України особами, які постійно проживають за кордоном. ...

    Консул щодо осіб, які постійно проживають за кордоном, у встановленому порядку виконує рішення Президента України з питань громадянства, видає особам, які набули громадянство України, документи, що підтверджують громадянство України, довідки про припинення громадянства України, вилучає в осіб, громадянство яких припинено, документи, що підтверджують громадянство України, веде облік осіб, які набули громадянство України або припинили громадянство України.".

    Закон України "Про громадянство України" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2235-14#n3):

    "Стаття 6. Підстави набуття громадянства України

    Громадянство України набувається:...

    3) внаслідок прийняття до громадянства;...

    Стаття 9. Прийняття до громадянства України

    Іноземець або особа без громадянства можуть бути за їх заявою прийняті до громадянства України.

    Умовами прийняття до громадянства України є:

    1) визнання і дотримання Конституції України та законів України, що засвідчується особою у поданій в установленому порядку заяві про прийняття до громадянства України;

    2) подання: (перелік документів та інші умови цього пункту для лаконічності (стислості) відповіді не наводяться; при необхідності дивіться Закон самостійно - прим. авт.)...

    3) безперервне проживання на законних підставах на території України протягом останніх п’яти років.

    Зазначена умова не поширюється на іноземців і осіб без громадянства, які перебувають у шлюбі з громадянином України понад два роки,...

    4) отримання дозволу на імміграцію.

    Зазначена умова не поширюється на осіб,... які...отримали посвідку на постійне проживання в Україні відповідно до пункту 4 розділу V "Прикінцеві положення" Закону України "Про імміграцію";

    ) володіння державною мовою або її розуміння в обсязі, достатньому для спілкування.

    Зазначена умова не поширюється на осіб з інвалідністю, пов’язаною з порушеннями зору, слуху, мовлення;

    6) наявність законних джерел існування...".

    ---

    Вважаю за можливе та належне оформлення та набуття Вами громадянства України в порядку звернення до консульства України в Польщі за місцем Вашого проживання в Польщі (консульському окрузі)

    Посольство України в Республіці Польща дивіться https://poland.mfa.gov.ua

    Посольство та консульські установи україни в Польщі дивіться https://www.polscha.travel/uk/pro-polshchu/praktic...

    Щодо PESEL в Польщі. Цей номер на зразок ідентифікаційного номера в Україні видається один раз пожиттєво, Якщо PESEL внесено до Вашого паспорта РФ, то з отриманням паспорта України, він має бути внесений до нього, тобто звернутись до органу, що видав PESEL.

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 2 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Доброго дня, Наталія!

    1) Чи можу я на декілька днів з дітьми повернутися в Україну, щоб пройти медичне обстеження дитини, щоб оформити їй інвалідність. - так, зможете. Адже, відповідно до ст. 3 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов'язки, як і громадяни України, за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України

    2) Чи дозволять мені перетнути кордон, вважаючи, що моє громадянство Росії? - так, дозволять.

    Закон України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3773-17/conv#n...):

    Стаття 15. Документи для в'їзду в Україну та виїзду з України іноземців та осіб без громадянства

    1. В'їзд в Україну та виїзд з України здійснюється:

    іноземців та осіб без громадянства - за паспортним документом за наявності відповідної візи, якщо інший порядок в'їзду та виїзду не встановлено законодавством чи міжнародним договором України;

    іноземців, які постійно проживають на території України, - за паспортним документом та посвідкою на постійне проживання;

    іноземців та осіб без громадянства, які перебувають у шлюбі з громадянами України, - за паспортним документом та посвідкою на тимчасове проживання;

    ___...;

    ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...):

    7. Громадяни в'їздять в Україну без будь-яких обмежень.

    3) І чи дозволять мені потім знову повернутися до Польщі. - так, дозволять.

    Конституція України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%...):

    Стаття 33. Кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

    Громадянин України не може бути позбавлений права в будь-який час повернутися в Україну.

    4) Чи можу я в Польщі змінити громадянство з російського на українське? Як це зробить? Також, песель був оформлений на російський закордонний паспорт, якщо я його віддам, чи збережеться за мною песель чи потрібно його знову оформляти? - зверніться за допомогою в Посольство України в Республіці Польща https://poland.mfa.gov.ua

    Вам непотрібно віддавати російський закордонний паспорт.

    Відповідно до статті 9 Закону , іноземець або особа без громадянства можуть бути за їх клопотаннями прийняті до громадянства України. Умовами прийняття до громадянства України є (є виключення, детальніше - див. статтю 9 Закону):

    • визнання і дотримання Конституції України та законів України;
    • подання декларації про відсутність іноземного громадянства (для осіб без громадянства) або зобов'язання припинити іноземне громадянство (для іноземців);
    • безперервне проживання на законних підставах на території України протягом останніх п'яти років. Для осіб, які в’їхали в Україну особами без громадянства термін безперервного проживання на законних підставах на території України встановлюється на три роки з моменту в’їзду в Україну або з моменту визнання особою без громадянства;
    • отримання дозволу на імміграцію;
    • володіння державною мовою або її розуміння в обсязі, достатньому для спілкування.
    • наявність законних джерел існування.

    Датою набуття громадянства України у наведеному випадку є дата видання відповідного Указу Президента України.

    Ознайомтеся - https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php/%D0%9F%D1%9...

    https://lawyersunion.org.ua/otrymannya-gromadyanst...

    Якщо виникнуть додаткові питання, звертайтеся через кнопку "Звернутися" і я відповім на них в індивідуальному порядку.

    При зверненні вказуйте свою е-пошту, по якій з Вами можна зв'язатися.

    ВСЬОГО НАЙКРАЩОГО!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Закони 46 0 24 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 189 1 17 бер. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 307 0 28 лют. 2025