Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

16 червня 2022, питання №66928

Доброго дня. Якщо я маю сестру інвалід 2 група, але не є офіційним опікуном, чи можу я її супроводжувати за кордон. Сестра розлучена, має 2 -воє дітей неповнолітні.

Доброго дня. Якщо я маю сестру інвалід 2 група, але не є офіційним опікуном, чи можу я її супроводжувати за кордон. Сестра розлучена, має 2 -воє дітей неповнолітні.

Відповіді юристів (2)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю!

    Олександре, сестра не є особою, яку згідно із законодавством можна супроводжувати за кордон без будь-яких обмежень.

    У вашому випадку можливі 2 варіанта: оформлення опіки або постійного догляду, які нададуть Вам право супроводжувати її за кордон.

    Для більш детальної консультації звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Олександре!

    Ви можете виїхати із сестрою за кордон за умови оформлення на неї постійного догляду на непрофесійній основі.

    Згідно роз’яснень Держприкордонслужби від 03 травня 2022 Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57. Зокрема в постанові КМУ зазначається:

    "З метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.

    Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:

    6. Для супроводу:

    2) особи з інвалідністю I чи II групи або іншою особою, яка потребує постійного догляду, - у супроводі особи, яка здійснює постійний догляд за зазначеними категоріями осіб (за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд, а у разі супроводу особи з інвалідністю I чи II групи - додатково документів, що підтверджують інвалідність);"

    Як оформити постійний догляд? Я маю відповідь на це питання, але для того ми мусимо поспілкуватися з Вами по телефону для більш детального вивчення ситуації. Тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю, якщо буде потреба.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України