Задайте питання юристу

889 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 10 липня 2022, питання №68892

Як оформити ДОГЛЯД за особою старше 80 років?

Вітаю! Прошу допомогти в питанні про оформлення догляду за особою старше 80 років. Особа дієздатна, без психічних відхилень, але в силу свого віку має забудькуватість, часті проблеми зі здоров’ям, проблеми зі слухом.
Які потрібні документи для оформлення догляду? Хто може доглядати таку людину? Чи правда, що доглядач має бути НЕ працевлаштованим? В інтернеті багато інформації про опіку, але мало про догляд.
Чи допоможе догляд отримати відстрочку від мобілізації?

Відповіді юристів (2)

    Сердюк  Владислава  Андріївна
    Сердюк Владислава Андріївна 2 роки тому

    Юрист, м. Харків, 3 роки досвіду

    Вітаю!

    1. Стосовно оформлення догляду:

    По-перше, необхідно встановити підстави, тобто необхідність даної особи у постійному догляді. Такими документами можуть бути:

    - висновок лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді громадян похилого віку внаслідок когнітивних порушень за формою, затвердженою МОЗ;

    АБО

    - висновок лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді невиліковно хворих осіб, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися, за формою, затвердженою МОЗ.

    Крім цього, надавач послуг з догляду повинен бути членом сім'ї і спільно проживати з отримувачем послуг.

    2. Стосовно компенсації та підстав для відстрочки від призову:

    Відповідно до статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані - опікуни особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю I групи; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд.

    Законодавством не визначено кокретний документ, який підтверджує здійснення постійного догляду за особою, і таким документом вважають довідку про призначення компенсації.

    ПРОТЕ право на отримання допомоги/компенсації залежить від рівня доходів сім’ї або особи, що здійснює догляд (Розмір допомоги на догляд розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім'ї та середньомісячним сукупним доходом сім'ї за попередні шість місяців, але не може бути більше, ніж прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць).

    ТАКИМ ЧИНОМ:

    1. Ви можете оформити догляд у разі наявності усіх необхідних медичних документів, які встановлюють необхідність постінйого догляду.

    2. Після оформелення догляду Ви можете отримати компенсацію, якщо дохід не перевищує встановлену норму.

    3. У разі отримання компенсації, дана довідка і буде підставою для звільнення від призову.

    4. У разі відмови від надання Вам компенсації, буде проблематично довести, що саме Ви здійснюєте догляд за особою.

    У випадку додаткових питань - звертайтесь, на все добре!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю!

    ДОГЛЯД ДОПОМОЖЕ ОТРИМАТИ ВІДСТРОЧКУ.

    ЗДІЙСНЮВАТИ ДОГЛЯД ДІЙСНО МОЖЕ ОСОБА, ЯКА НЕ ПРАЦЮЄ.

    http://www.soc-zahyst.sm.gov.ua/index.php/ru/2551-zakinchuemo-rubriku-oformlennya-postijnogo-doglyadu-za-osobami-yaki-jogo-potrebuyut-2021

    Для більш детальної консультації звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України