Задайте питання юристу

883 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 26 липня 2022, питання №70100 150₴

Пересечение границы Украины как сопровождающий

Здравствйте, можете ли вы обьяснить пункт 6, подпункт 1) данного закона:
https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-kordonu-v-umovah-pravovogo-rezhimu-vonnogo-stanu/
А именно строку:
1) особи з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їхдружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);

Ситуация: Я, совершеннолетний сын своей мамы, хочу пересечь границу, сопровождая свою маму, инвалида 2 группы.

Вопрос:
1) правильно ли я понял - что бы пересечь границу, мне нужно на пропускном пункте вместе с мамой предоставить мое свидетельство о рождении и ее документ подтверждающий инвалидность? Этого будет достаточно, или есть что-то ещё? Нужны ли ещё какие-то документы, нужно ли до этого ехать в военкомат и получать отсрочку? Нужен ли какой-то документ, который подтверждает, что мама на "утриманні"? Или мы. Просто приезжаем , показываем нужные документы и все проходит "гладко"?

Спасибо

Відповіді юристів (5)

    Карпенко Андрій Володимирович
    100%

    ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ ТА НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ, ЯК ОСОБА ЯКА СУПРОВОДЖУЄ ІНВАЛІДА ПЕРШОЇ ГРУПИ.

    НІЯКИХ ДОКУМЕНТІВ ВІД ВІЙСЬКОМАТУ У ВАШОМУ ВИПАДКУ НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ НЕ ПОТРІБНО. ВІЙСЬКОВИЙ КВИТОК НЕ ПОТРІБЕН.

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи;

    ОФІЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

    https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...

    03 травня 2022 07:28

    Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 (далі - Правил).

    З метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.

    Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:

    6. Для супроводу:

    1) особи з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їхдружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);

    Виїзд за межі України осіб для супроводу може здійснюватися не більше ніж один раз із часу введення на території України надзвичайного або воєнного стану до його припинення чи скасування.

    Документів, що підтверджують інвалідність (один из них):

    • довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації № 157-1/о);
    • посвідчення, яке підтверджує відповідний статус;
    • пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», в яких зазначено групу та причину інвалідності;
    • довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

    СУПРОВОДЖУВАТИ МОЖЕ ОДНА ОСОБА.

    ІНШИХ ДОКУМЕНТІВ НЕ ПОТРІБНО. ВИ ВСЕ ВІРНО РОЗУМІЄТЕ.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Андрій!

    1) правильно ли я понял - что бы пересечь границу, мне нужно на пропускном пункте вместе с мамой предоставить мое свидетельство о рождении и ее документ подтверждающий инвалидность? Этого будет достаточно, или есть что-то ещё? Нужны ли ещё какие-то документы, нужно ли до этого ехать в военкомат и получать отсрочку? - ТАК, ВИ ПРАВИЛЬНО РОЗУМІЄТЕ. ДЛЯ ВИЇЗДУ ЗА КОРДОН РАЗОМ З МАМОЮ ВАМ ПОТРІБНО МАТИ:

    1. ПАСПОРТИ ДЛЯ ВИЇЗДУ ЗА КОРДОН.

    2. СВІДОЦТВО ПРО НАРОДЖЕННЯ ВАШЕ.

    3. ДОКУМЕНТ, ЩО ПІДТВЕРДЖУЄ ІНВАЛІДНІСТЬ ВАШОЇ МАМИ.

    ЗВЕРТАТИСЬ ДО ВІЙСЬККОМАТУ НЕ ПОТРІБНО.

    Нужен ли какой-то документ, который подтверждает, что мама на "утриманні"? Или мы. Просто приезжаем , показываем нужные документы и все проходит "гладко"? - ОФОРМЛЮВАТИ ДОГЛЯД НЕ ПОТРІБНО. В ПРИНЦИПІ, ЯКЩО ДОКУМЕНТИ В ПОРЯДКУ, ПРОБЛЕМ ПРИ ПЕРЕТИНІ КОРДОНУ НЕ ПОВИННО БУТИ.

    Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    У відповідності до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон для супроводу особи з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їхдружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність).

    Правила перетину кордону розподіляють поняття утримання матері-інвалада та догляд з особою інвалідом. Для виїзду супроводжуючи матері інваліда Вам потрібні лише документи що підтверджують родинні зв’язки (свідоцтво про народження) та інвалідність (довідка МСЕК про інвалідність, пенсійне посвідчення, тощо). В данному випадку утримання є допомога на цей час. Вимагати інших документів, ніж передбачено в Правилах у Вас не можуть.

    2. Крім того Ви маєте безумовне право на звільнення від мобілізації вдповідно до аб. 11 ч. 1 ст. 23 Закону України "Про мобілізаційнй підготовку та мобілізацію".

    Таким чином, Ви можете перетнути кордон для супроводу матері при наявності свідоцтва про народження та документів що підтверджують інвалідність - довідки МСЕК, пенсійного посвідчення тощо.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Корнійчук Євген Іванович

    Добрый день, вы все правильно понимаете. В военкомат обращаться не нужно. С собой иметь такие документы: свидетельство о рождении, справка МСЕК +АКТ обследования.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго вечора, Андріє!

    Спочатку про загальновідомі речи: Ви маєте право на перетин кордону, якщо будете супроводжувати свою матір, інваліда 1 чи 2 групи.

    Згідно роз’яснень Держприкордонслужби від 03 травня 2022 Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57.

    Зокрема в них зазначається:

    «З метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.

    Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:

    6. Для супроводу:

    1) особи з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);"

    На пункті перетину кордону Вам треба мати такі документи:

    паспорт,

    свідоцтво про народження, посвідчення інваліда матері, або пенсійне посвідчення, або довідку МСЕК.

    Більше ніяких інших документів не треба, включно з доказами, що матір знаходиться на Вашому утриманні.

    З'являтися спеціально у військомат для отримання відстрочки також не треба.

    Будуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю. Буду радий допомогти!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024