Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня.
Я - лікар-інтерн першого року навчання бюджетної форми . Вказівкою головного лікаря мене посадили на прийом пацієнтів без медичної сестри ,хоча я не маю на це ніякого права та мало досвіду .
Пропрацювавши тиждень фактично на рівні з іншими лікарями ( хоча так бути не повинно) я звернувся до бухгалтерії та замісника з приводу виплати премії ,надбавок через мою додаткову працю за лікаря ! На що мені відмовили і сказали ,що премії і надбавок за це не буде ,бо я не несу ніякої юридичної відповідальності за свої дії . З чим я ,звісно, не згоден.
На моє прохання звільнити мене від цієї роботи у раз відсутності адекватної оплати праці і посадити мене ,як вказано по закону ,до практикуючого лікаря під безпосередній нагляд та навчання послідувала відмова і закінчення розмови.
Підскажіть ,маю я право на надбавку?Якщо ні ,то чи можу я якось відстояти своє право на НАВЧАННЯ,а не на фактично повноцінну ПРАЦЮ?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Владе!
Порядок проходження інтернатури, а також права та обов'язки лікаря інтерна регулюються Положенням про первинну спеціалізацію (інтернатуру) випускників медичних (фармацевтичних) вищих навчальних закладів України.
Лікар-інтерн: виконує навчальний план і програму інтернатури за відповідним фахом під керівництвом завідувача профільного лікувального відділення лікарні, керівника лікарні та закріпленого за ним викладача кафедри закладу освіти
набуває, поглиблює та вдосконалює професійні знання, уміння та навички
виконує всі види лікарської діяльності: надає медичну допомогу пацієнтам, здійснює діяльність, пов’язану із забезпеченням санітарно-епідеміологічного благополуччя населення, проведенням медичних експертиз тощо під контролем завідувача профільного лікувального відділення лікарні
бере участь у тематичних клінічних обходах,
аналізує історії хвороб, облікові та звітні документи під керівництвом завідувача профільного лікувального відділення лікарні
своєчасно виконує завдання, передбачені індивідуальним планом і програмою з фахової спеціальності інтернатури
проходить піврічний (річний) та підсумковий контроль професійної практичної підготовки
згідно з планом і програмою веде щоденник лікаря-інтерна
бере участь у клінічних, патолого-анатомічних та науково-практичних конференціях, які проводять у лікарні після закінчення терміну підготовки в інтернатурі
проходить атестацію на визначення знань та практичних навичок із присвоєнням звання «лікар-спеціаліст
Згідно розділу IV Положення інтерн має такі права і обов'язки4.1. В адміністративному відношенні лікарі (провізори) - інтерни підпорядковуються Міністерству охорони здоров'я Республіки Крим, управлінням охорони здоров'я (сантарно-епідеміологічній службі, ВО "Фармація") обласних (міських) органів місцевого самоврядування, з яким вони укладали трудові договори.
4.2. Під час стажування в базовій установі охорони здоров'я (санітарно-епідеміологічної служби, ВО "Фармація") інтерн працює під безпосереднім керівництвом лікаря (провізора), під час навчання на кафедрі - під керівництвом викладача.
4.3. На інтернів під час навчання на кафедрах поширюються правила внутрішнього розпорядку навчального закладу, під час стажування - правила внутрішнього трудового розпорядку, право і пільги, встановлені для працівників даного закладу охорони здоров'я (санітарно-епідеміологічної служби, ВО "Фармація").
4.4. Лікарі (провізори) - інтерни мають право:
- користуватись лабораторіями, кабінетами, аудиторіями, читальними залами, бібліотеками та іншими навчальними і допоміжними підрозділами вищого медичного (фармацевтичного) навчального закладу;
- брати участь через виробничі наради кафедр в обговоренні питань удосконалення навчального процесу та інших питань, пов'язаних з навчанням і побутом інтернів;
- на забезпечення проживання в гуртожитку вищого навчального закладу під час навчання на кафедрі (з оплатою як для студентів ) та в гуртожитку закладу охорони здоров'я (санітарно-епідеміологічної служби, ВО "Фармація") під час стажування.
4.5. Лікарі (провізори) - інтерни зобов'язані:
- набувати, поглиблювати і удосконалювати професійні знання, вміння і навики;
- у повному обсязі, своєчасно виконувати навчальний план і програму інтернатури;
- виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку в установах і закладах охорони здоров'я (санітарно-епідеміологічної служби, ВО "Фармація"), правила проживання в гуртожитках та
.Будуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю.
Юрист, м. Київ, 5 років досвіду
Доброго дня.
По суті Вашого питання не до кінця зрозуміла позиція керівництва КНП щодо відмови у задоволенні Вашої вимоги, а також позиція "не несе юридичної відповідальності" як підстава для відмови у виплатах за фактично виконану роботу.
Під час проходження інтернатури у Вас виникають трудові відносини з КНП, що покладає обов'язки роботодавця, щодо виплати заробітної плати за фактично відпрацьований час та виконану роботу. (п. 7.3. Положення №104)
У разі виникнення трудових відносин Ви маєте право на оплату праці, як і будь який працівник комунальної установи (ст. 21 ЗУ "Про оплату праці")
Для початку, я рекомендую Вам подати письмове звернення до КНП (відповідно до вимог ЗУ "Про звернення громадян") та отримати юридичну відповідь на Ваше питання. Це допоможе Вам розібратись з яких підстав роботодавець не проводить Вам виплати відповідно до фактично виконаної роботи, а також залучитись письмовим доказом у випадку, якщо справа дійде до суду.
Враховуючи власний досвід, іноді достатньо подати скаргу до керівництва, щоб питання було вирішено у досудовому порядку.
Паралельно з цим, Ви також можете подати звернення до міського (обласного) департаменту управління охорони здоров'я відповідний запит, щодо порушення умов проходження інтернатури з боку КНП.
Окрім цього, Ви також можете звернутись до відповідального за підготовку інтернів Вашого ВНЗ з метою отримання безоплатної консультації Вашого питання.