Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня таке питання чи вносять в базу на кордоні особу яка супроводжує інваліда 2 групи? Як повернутися назад разом з батьком чи окремо?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (7)
Адвокат, 25 років досвіду
Доброго дня.
Щодо повернення в Україну ніяких додаткових вимог не встановлено. Ви можете повертатись як разом так і окремо на власний розсуд.
Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.
Юрист, м. Дніпро, 11 років досвіду
Вітаю
Повернутись Ви можете і самостійно. АЛЕ врахуйте, що перетин кордону у якості особи яка має відстрочку та в Вашій ситуації, під час супроводження батька можливий ЛИШЕ ОДИН РАЗ на час воєного стану.
Тобто, навіть, якщо забажаєте ще раз виїхати за кордон разом з батьком, Вас можуть не пропустити на кордоні. Усі факти перетину кордону фіксуються у відповідній електронній базі
А брат зможе виїхати після мене через кордон супроводжуєчи батька?
Юрист, м. Дніпро, 11 років досвіду
В ст 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" вказується, що особи, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи.
Будь-яких обмежень, чи визначень що тільки один член сім'ї має право на відстрочку не вказано.
АЛЕ в правилах перетину кордону вказано:
Виїзд за межі України осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю чи інших осіб, які потребують постійного догляду, зазначених в абзацах третьому - шостому та восьмому цього пункту, разом із супроводжуючою особою може здійснюватися не більше ніж один раз із часу введення на території України надзвичайного або воєнного стану до його припинення чи скасування.
Додатково інформацію можна отримати безпосередньо у ДПСУ
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіБрат може, оскільки виїзджаючи за кордон інваліди не заносяться в бази ДПСУ.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
На такій підставі Ви можете повернутись в будь-який момент без проблем!
Інаша справа, що виїхати так само вдруге Ви не маєте права.
будуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого фото. Готовий на них відповісти!
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Міша!
Дані на кордоні вносяться. Однак наразі Ви можете повертатись окремо.
Прикордонники можуть лякати про те, що повертатись потрібно тільки разом, однак не слухайте це. Станом на зараз відповідальності за повернення окремо один від одного не встановлено.
Всього доброго! Якщо Вам потрібна детальна консультація або алгоритм дій, натискайте зелену кнопку "Звернутися".