Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 25 серпня 2022, питання №71945

Я співласник квартири , але хочу відмовитись , як зробити?

Хату мені та братові подарила бабця ,тому ми з братом два співласники , але я не хочу цією співласності , що мені зробити , плюс в хаті прописаний його неповнолітній син , чи можу я назад відати свою частину бабці?

Відповіді юристів (5)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю!

    Все залежить від того, чи оформлена на Вас частина будинку.

    Якщо Ви офіційно власник, то Ви маєте право так само, як і бабуся, подарувати свою частку брату.

    Всього доброго! Якщо Вам потрібна детальна консультація або алгоритм дій, натискайте зелену кнопку "Звернутися".

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня!

    Просто подаруйте свою частку брату.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 2 роки тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго вечора. Якщо Ви отримали право спільної часткової власності чи спільної сумісної власності на частину особняка, то Ви маєте право відчужити Вашу частку. Ви можете подарувати чи продати частину дому, здавати його в оренду, заповісти частину будинку спадкоємцю тощо.

    Ви можете звертатись до мене для надання додаткових правничих послуг з цього чи інших запитань. Я можу, зокрема, надати Вам детальну юридичну консультацію з даного питання.

    • Евген Клієнт 2 роки тому

      це не особняк , а квартира, то я можу свою частку продати любій людині, так? навідь якщо брат він прописав туди свого сина?

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 2 роки тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Добрий вечір. Ні, Ви не маєте права відразу продати свою частку квартири будь-якій людині.

    У разі продажу частки у праві спільної часткової власності співвласник має переважне право перед іншими особами на її купівлю за ціною, оголошеною для продажу, та на інших рівних умовах, крім випадку продажу з публічних торгів. Продавець частки у праві спільної часткової власності зобов'язаний письмово повідомити інших співвласників про намір продати свою частку, вказавши ціну та інші умови, на яких він її продає. Якщо інші співвласники відмовилися від здійснення переважного права купівлі чи не здійснять цього права щодо нерухомого майна протягом одного місяця, а щодо рухомого майна - протягом десяти днів від дня отримання ними повідомлення, продавець має право продати свою частку іншій особі.

    Ви можете звернутись до мене для надання різних додаткових юридичних послуг з цього чи інших питань.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України