Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Чи може мій чоловік претендувати на дім , якщо він там жив коли був дитиною , після смерть його батька (один з синів бабусі ) , а згодом і бабусі , їх з мамою вигнали з дому, пройшло приблизно 6ть років і помер другий син , претендує на хату його жінка (дітей немає) , чи можемо ми на щось розраховувати і взагалі заявляти про свої права на нерухомість ???
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (5)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Для того треба чітко розуміти, як вирішувалось питання із спадкоємцями.
Буде бажання поспілкуватись, тисніть кнопку "звернутись" біля мого фото!
Адвокат, 25 років досвіду
Доброго дня.
Для відповіді необхідно отримання додаткової інформації.
Коли саме померла бабуся? Скільки років на той час було Вашому чоловікові? Хто прийняв спадщину після смерті бабусі? Чи був зареєстрований Ваш чоловік в цьому будинку на час смерті бабусі? Можливо виникнуть додаткові запитання.
Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
Доброго вечора. Якщо матір Вашого чоловіка зберегла право власності на частину будинку, з якого її фізично вигнали, то її син має право спадкувати після смерті матері і частину того дому. Якщо ж право власності на дім переоформили на себе ті, що фактично в ньому проживали, то лише їх спадкоємці мають право спадкувати той будинок.
Після смерті другого сина, якщо він не залишив заповіту, претендувати на його спадщину має право тільки його дружина як, напевне, єдиний спадкоємець першої черги (якщо нема в живих його батьків). Другий син бабусі приходився Вашому чоловіку дядьком, тому Ваш чоловік при відсутності заповіту не належить до першої черги спадкоємців та не може спадкувати після свого дядька.
Ви можете звертатись до мене для надання різноманітних додаткових правничих послуг з даного питання чи інших запитань. Я можу, зокрема, надати Вам детальну юридичну консультацію з цього запитання.
Дядько нічого не оформляв на себе , тому про заповіт не може бути й мови , після смерті бабусі вони одразу поїхали до Росії ,будинок стояв без нагляду (тай відказу від будинку ніхто не писав) . Батько мого чоловіка мав таке саме право на спадок , батько помер і це право передається дружині/сину , отже виходить ми рівноправні спадкоємці..? Єдине питання виникає, чи можемо ми через стільки років на щось надіятись
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
Доброго вечора. За наявності поважних причин пропущення 6-місячного терміну для прийняття спадщини суд за позовом спадкоємця може призначити йому додатковий строк для прийняття спадщини.
Я можу надати Вам додаткові правові послуги з цього питання, зокрема щодо призначення додаткового терміну для прийняття спадщини.