Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня. Хлопцю 19 років. В цьому році закінчив коледж та вступив до закордонного Вузу. Після вступу у військкоматі отримав довідку для виїзду за кордон здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за денною та дуальною формами здобуття освіти, відповідно до статті 17 частини 15 ЗУ "Про ВО та ВС" з наданням відстрочки від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (на строкову службу - підкреслено). Зазначено, що заперечень щодо його виїзду з України у встановленому порядку для продовження навчання за кордоном немає. Відповідний штамп з відстрочкою від призову на строкову військову службу за ст.17 ч.15 ЗУ "про ВО та ВС" поставили у посвідченні про приписку. Питання: 1. Чому частина 15, а не 9, як студенту іноземного вузу? Це помилка? Якщо помилка, то як її виправити і який ЗУ і стаття (частина) повинна бути проставлена? 2. В військкоматі сказали, що можуть на кордоні не випустити, так як "питання не врегульовано законодавством". 3. На консультативній лінії Держприкордонслужби відповіли, що потрібна взагалі 23 ст. ЗУ "Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку" і не випустять, бо лише вступив наразі, а не навчався вже до мобілізації. Але навчання в коледжі лише в червні закінчилося, відповідно вступ не міг бути до початку мобілізації. Це законно? Чим апелювати? Необхідно підготуватися. Так як оскаржувати і судитися це довгий час, а прибути на навчання потрібно вже?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Оксана!
Тут на жаль проблема зараз навіть не в тлумаченні тих чи інших норм закону. Наразі це питання "зависло" у ДПСУ ось на чому: без будь-яких пояснень вони не випускають за кордон всіх тих студентів, які зараховані в іноземні виші після 24.02.
Є надія, що це якось зміниться найближчим часом, тому що навіть звучить абсурдно! Але поки що ця ситуація зберігається саме в такому стані...
Будуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВіиаю, Оксано!
Питання: 1. Чому частина 15, а не 9, як студенту іноземного вузу? Це помилка? Якщо помилка, то як її виправити і який ЗУ і стаття (частина) повинна бути проставлена?
У приписному взагалі має бути не той Закон України зазначений. Має бути відстрочка на підставі статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
2. В військкоматі сказали, що можуть на кордоні не випустити, так як "питання не врегульовано законодавством".
Все вірно. На даний момент студентів, які вступили після 24.02. не пропускають.
3. На консультативній лінії Держприкордонслужби відповіли, що потрібна взагалі 23 ст. ЗУ "Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку" і не випустять, бо лише вступив наразі, а не навчався вже до мобілізації. Але навчання в коледжі лише в червні закінчилося, відповідно вступ не міг бути до початку мобілізації. Це законно? Чим апелювати? Необхідно підготуватися. Так як оскаржувати і судитися це довгий час, а прибути на навчання потрібно вже?
На жаль, це зараз реалії. Вам потрібно брати письмову відмову на пункті перетину та оскаржувати її до суду.
Всього доброго! Якщо Вам потрібна детальна консультація або алгоритм дій, натискайте зелену кнопку "Звернутися".