Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
130 стаття. Прописан за однією адресою, проживає за іншою. Арешт по якій адресі в разі винесення вироку і чи можлива росрочка по оплаті штрафу
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Олена!
Кодекс про адміністративні правопорушення України (КУпАП) передбачає, що винуватець має сплатити штраф протягом 15 днів з моменту вручення ухвали суду.
Якщо подавалася апеляція, але її розгляд не увінчався для водія успіхом, то термін на оплату штрафу становить ті самі 15 днів, але вже рахуючи з моменту повідомлення водія про рішення апеляційного суду.
Як видно, в обох випадках термін оплати штрафу за статтею 130 КУпАП прив'язаний до дати отримання винуватцем тексту постанови. Але якщо ви не отримали текст ухвали суду поштою це не привід розслаблятись. Суд у будь-якому разі направить справу до виконавчої служби. Виконавець накладе арешт на все майно, заблокує банківські картки та вимагатиме сплату штрафу у подвійному розмірі. Тоді треба буде витрачати час, нерви та гроші на доказ того, що водій не був належним чином повідомлений про ухвалу суду.
Краще самостійно отримати копію ухвали суду, сплатити штраф (якщо справа програна чи ні перспектив на апеляційне оскарження) та не допускати передачі справи до виконавчої служби.
Розстрочка штрафу – надання судом права на оплату штрафу рівними частинами протягом певного терміну. Наприклад, суд може розстрочити виплату штрафу у розмірі 17 тисяч гривень на 8 щомісячних платежів по 2125 грн. кожен. Відстрочка штрафу – надання судом права здійснити оплату штрафу з відстроченням платежу на визначений термін (наприклад на один місяць).
Для розстрочення штрафу водій винуватець має подати заяву про розстрочення на ім'я судді, який розглядав його справу. Заяву слід оформити у двох примірниках, один із них подається до суду, а на другому працівник канцелярії суду проставить відмітку про отримання. Другий екземпляр залишиться у водія на руках. Також заяву можна надіслати і поштою, але рекомендую подавати саме через канцелярію, оскільки це більш надійний та оперативний варіант (лист із пошти можуть довго доставляти та реєструвати в суді, а для водія важливо щоб справу не направили до виконавчої служби).
Далі суддя призначить дату розгляду заяви, про що водія мають повідомити. Розгляд відбувається у судовому засіданні. Найкраще самостійно контролювати призначення заяви про розстрочку штрафу до розгляду через веб-портал «Судова влада України» (докладну інструкцію можете прочитати у цій статті ).
За результатами розгляду заяви суд виносить постанову про розстрочення штрафу.
Підставами для розстрочки є будь-які обставини, які ускладнюють або унеможливлюють виконання рішення суду. Вичерпного переліку таких підстав закон не містить, як приклад називається хвороба, стихійне лихо, відрядження. У кожному конкретному випадку водій повинен довести, як ті чи інші обставини впливають на неможливість виплати штрафу одним платежем. Наприклад:
Суди далеко не завжди погоджуються розстрочити штраф за 130 статтею КУпАП, оскільки це одне з найбрутальніших адміністративних правопорушень.
Закон не встановлює ні критеріїв, ні термінів розстрочення. У кожній справі суддя має оцінити, як ті чи інші обставини впливають на можливість сплати штрафу. Одному водієві достатньо розстрочити штраф на два платежі, а для іншого матеріальне становище дозволяє провести виплату не менше ніж протягом року.
Будуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю!
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Лена.
Арешт за ст. 130 не передбачений. Розстрочення сплати штрафу потрібно просити в суда.
Успіхів.
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Доброго дня!
У даному випадку Вам загрожує штраф 17 000 грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 рік (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10#Text).
Варіант лише один - ознайомлюватися з матеріалами справи та подавати до суду клопотання про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв`язку з відсутністю у ваших діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 КУпАП.
Якщо бажаєте, можу вже сьогодні підготувати таке клопотання для Вас. Маю успішну практику по таким справам.
Моя пошта - mailmessage@ukr.net