Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Здравствуйте. Сегодня с засекреченного номера позвонил военкомат, говорит что надо явиться к ним. Ранее никаких повесток не получал/ не подписывал. Жил в другой стране последние 5 лет. Мой вопрос, что мне грозит в случае игнора приглашения? Обязательно ли я должен явиться если я даже ничего не подписывал? Спасибо
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (6)
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю.
Виклик по телефону не може вважатись належним способом оповіщення, тому маєте повне право ігнорувати такі дзвінки. Відповідальність у даному випадку повністю виключається.
У випадках необхідності детальної консультації, тисніть зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Адвокат, 24 роки досвіду
Доброго дня.
Ви не повинні з'являтись за телефонним викликом. Належним засобом отримання є вручення повістки Вами особисто.
Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня. Повістка вважається отриманою належним чином тільки під особистий підпис. В усіх інших випадках повістку можно ігнорувати, відповідальність відсутня.
Якщо ваше питання вирішино ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.
Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Павле!
Дзвінок по телефону можна проігнорувати! Явка до ТЦК обов'язкова лише у випадку вручення повістки персонально.
У разі потреби з'ясувати чи є у Вас підстави для відстрочки від мобілізації, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Це буде найкращій способ позбутися раз й назавжди проблем з військоматом.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Здравствуйте!
Явка обязательна только по повестке, врученной лично в руки под роспись.
Нужна полная консультация алгоритм действий обращайтесь индивидуально через Звернутися.
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Добрый день!
Вызов у военкомат по телефону не считается надлежащим, потому не обязывает Вас явиться.
Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text):
Стаття 1. Військовий обов'язок
10. Громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України чи проходять службу у військовому резерві, зобов’язані:
прибувати за викликом районного (об’єднаного районного), міського (районного у місті, об’єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі - відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки України для оформлення військово-облікових документів (посвідчень про приписку до призовних дільниць, військових квитків, тимчасових посвідчень військовозобов’язаних), приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов’язаних та резервістів;
ПРАВИЛА військового обліку призовників і військовозобов’язаних (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/921-2016-%D0%B...):
1. Призовники і військовозобов’язані повинні:
прибувати за викликом районних (міських) військових комісаріатів (органів СБУ) на збірні пункти, призовні дільниці у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках або розпорядженнях районних (міських) військових комісаріатів (органів СБУ)), для взяття на військовий облік та визначення призначення на воєнний час, оформлення військово-облікових документів, приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов’язаних;
Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text):
Стаття 22. Обов’язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації
3. Під час мобілізації громадяни зобов’язані з’явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки), або у строки, визначені командирами військових частин (військовозобов’язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом керівників органів, в яких вони перебувають на військовому обліку, військовозобов’язані, резервісти Служби зовнішньої розвідки України - за викликом керівників відповідних підрозділів Служби зовнішньої розвідки України, військовозобов’язані Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - за викликом керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту).
Советую обратить внимание на основания для отсрочки, приведенные в ст. 23 Закона (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text).
Если у Вас есть хотя бы одно, то в случае вручения повестки нужно подать или направить по почте заказным письмом с описанием вложения на имя начальника ТЦКСП (военкомата) письменное заявление о внесении в Реестр соответствующих сведений и оформлении отсрочки от мобилизации. Все мои клиенты в подобных случаях без проблем получали отсрочку.
Если потребуется подробная консультация и образец заявления на отсрочку, пишите на почту mailmessage@ukr.net