Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 11 січня 2023, питання №78365

Відновлення тимчасового посвідчення військовозобов'язаного

Доброго дня, 30 днів тому Я звернувся у військкомат, щоб відновити тимчасове посвідчення (ТП), яке втратив. Мені сказали прийти і через 10 днів забрати вже відновлене ТП.
В 2001 році мене комісували, і я був знятий з віймькового обліку. Через 10 днів я прийшов і мені його не відновили, замість нього вже були папери зібрані докупи і скрепкою до всього того, що я заповняв, було прикріплено папірець з надписом медкомісія. Я заперечив, знов почали шукати дані про виключення, паперової виписки не знайшли, але знайшли запис в журналі і в комп'ютері. Сказали заплатити штраф, подати оголошення в газету і взяти довідку з міліції. Я все це зробив і через деякий час повернувся. Знайшли ці папери і знов цей папірець про медкомісію. Але я все пояснив (бо вже була інша особа), папірець з написом знищили, сказали прийти через 10 днів і все буде готове. Я прийшов і мене з паперами забирають до старшої за званням особи, яка каже що не підпише ТП бо немає висновку медкомісії. Я відповів що я виключений, яка іще медкомісія, він відповів що виписку знищили, бо видавали ТП. І зіслався на статтю 402, але в статті 402 вказано що медогляд проходять ті, хто стоїть чи стає на військовий облік і т.д. Іще він відповів, що з'явилися якісь підпункти і коли я проходив медогляд мені було 16 років, а зараз вже більше і взагалі медогляд потрібно проходити через конкретні періоди.
Я відповів що я тепер не належу до військкомату, і це мене не стосується, він запитав, чого я тоді прийшов. Він каже що має вписати висновок, ТП вже було повністю заповнено, вклеєна фотографія. Але Я зіслався на те, що виключення було довічним, і ніякі перекомісії не мають місце бути, тим паче мені його видали в 2019 році, і ніхто не акцентував на перекомісії. Я три рази приходив і військові особи звіряли дані в комп'ютері і стверджували, що ТП буде відновлене, хоча була тяганина часу. Що мені робити в такому випадку? Я мав їхати за кордон на роботу...

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня!

    Порядок медогляду військовозобов’язаних під час мобілізації регулюється розділом ІІ Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого Наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008№ 402.

    Медичний огляд військовозобов’язаних проводиться за рішенням військового комісара військово-лікарські комісії (далі – ВЛК) військових комісаріатів.

    Кожний військовозобов’язаний оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, окулістом, оториноларингологом, стоматологом, дерматологом, а за медичними показаннями і лікарями інших спеціальностей.

    Військовозобов’язані, визнані непридатними до військової служби, повторно оглядаються ВЛК військових комісаріатів за місцем проживання після обов’язкового обстеження у спеціалізованих лікувально-профілактичних закладах.

    Перед оглядом військовозобов’язаних їм проводиться рентгенологічне (флюорографічне) обстеження органів грудної клітки, загальний аналіз крові, визначаються група крові та резус-належність (особам, у яких немає відповідної відмітки у військовому квитку), ЕКГ, дослідження сечі. Особам, яким більше 40 років, обов’язково проводиться вимір внутрішньоочного тиску, дослідження крові на цукор.

    До початку огляду ТЦКСП (військовий комісаріат) на всіх військовозобов’язаних отримує дані із психоневрологічних, протитуберкульозних, шкірно-венеричних диспансерів, наркологічних закладів (на тих, що перебувають на обліку у вказаних диспансерах, закладах, – витяг з історії хвороби), на осіб, що визнані інвалідами, – дані з органів соціального забезпечення, також медичну картку амбулаторного хворого (облікова форма МОЗ України № 025) з поліклінік та медико-санітарних частин за місцем проживання, роботи або навчання. До цього також додається довідка МСЕК, яку військовозобов’язаний повинен отримати самостійно.

    Зазначені документи з відомостями із вищевказаних диспансерів (закладів), а на офіцерів і прапорщиків (мічманів) запасу також особові справи військовий комісаріат до початку огляду подає для вивчення у ВЛК.

    У разі коли лікарям ВЛК військового комісаріату важко остаточно визначити стан здоров’я військовозобов’язаного, він направляється на амбулаторне або стаціонарне обстеження у лікувально-профілактичний заклад МОЗ України з подальшим оглядом ВЛК військового комісаріату. Якщо обстеження проводилось у військовому лікувальному закладі, то огляд проводиться госпітальною (гарнізонною) ВЛК.

    Повторний медичний огляд військовозобов’язаних, які перебувають у запасі 1 і 2 розрядів, раніше визнаних придатними до військової служби або непридатними до військової служби в мирний час за станом здоров’я, які можуть бути вилікувані, а також військовозобов’язаних плавскладу ВМС Збройних Сил України проводиться один раз у 5 років ВЛК військових комісаріатів, а льотного складу — ЛЛК військових комісаріатів (абз. 3 п. 3.2 Положення № 402).

    Постанова ВЛК регіонів може бути оскаржена у ЦВЛК або у судовому порядку.

    Якщо будуть питання, зверніться до мене, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого профілю. Буду радий допомогти!

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки .


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України