Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Адміністративне право, 08 січня 2020, питання №7866 150₴

Выезд за рубеж студенту в время преддипломной практики

Учусь на магистратуре, до защиты диплома осталась преддипломная практика, во время которой нужно выехать за границу, в деканате грозятся, что отчислят, если узнают о выезде за границу во время практики. Так как диплом международного образца, то для правильной транслитерации имени давал им свой загран паспорт, так что номер и серия у них есть, подскажите можно ли быть отчисленным за такое и имеет ли университет право запрашивать информацию у миграционной службы в моем случае?

Відповіді юристів (8)

    Корнійчук Євген Іванович
    33.3%

    За отсутствие во время практики без уважительной причины могут отчислить. Университет не имеет права запрашивать информацию в пограничных службах о своих студентах.

    Гунько Віталій Сергійович
    Гунько Віталій Сергійович 4 роки тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 5 років досвіду

    Здравствуйте, вы можете выехать за приделы Украни во время преддипломной практики при условии, что вы выполните план и отбудетет ее в соотвествующим количеством часов согласно учебного плана. Кроме того, узнать о выезде за границу в деканатом очень проблематично, ведь солгасно правил Государственной пограничной служби Украины четко установлен перечень органов, которые могут получить такую информацию - учебное заведение не относиться к тиким органам.

    Тимченко Анастасия Александровна
    Тимченко Анастасия Александровна 4 роки тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 28 років досвіду

    Спочатку варто звернутися до Положення МОН, яке регулює питання відрахування студентів. Пункт 14 передбачає вичерпний перелік підстав для відрахування:

    • за власним бажанням;
    • у зв’язку з переведенням до іншого вищого закладу освіти;
    • за станом здоров’я на підставі висновку ЛКК (лікарсько-консультативної комісії);
    • за академічну неуспішність;
    • за порушення навчальної дисципліни й правил внутрішнього розпорядку ВНЗ.

    Тобто для повного тлумачення відповіді на ваше запитання потрібно ознайомитись з правилами внутрішнього розпорядку ВНЗ, та якщо ви навчаєтесь за контрактом - з умовами контракту. Якщо в них нічого з чього питання не вказано, то загрози деканату пусті. Крім того відслідкувати ваше перетинання кордону це тех не так просто і бистро.

    Костромина Виктория
    16.7%
    Костромина Виктория 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду

    подскажите можно ли быть отчисленным за такое и имеет ли университет право запрашивать информацию у миграционной службы в моем случае - вы должны пройти преддипломную практику и предоставить отчет - и как вы договоритесь с руководителем практики - это ваше дело - главное чтоб не было прогулов и отчет о прохождении практики был подписан

    а основанием для отчисления - может быть - нарушение учебной дисциплины и правил внутреннего распорядка вуза. - то есть прогулы практики

    Гунько Віталій Сергійович
    33.3%
    Гунько Віталій Сергійович 4 роки тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 5 років досвіду

    ст.51 Закону України "Про вищу освіту"

    Стаття 51. Практична підготовка осіб, які навчаються у закладах вищої освіти

    1. Практична підготовка осіб, які навчаються у закладах вищої освіти, здійснюється шляхом проходження ними практики на підприємствах, в установах та організаціях згідно з укладеними закладами вищої освіти договорами або у його структурних підрозділах, що забезпечують практичну підготовку.

    2. Керівники підприємств, установ та організацій зобов’язані забезпечити створення належних умов для проходження практики на виробництві, дотримання правил і норм охорони праці, техніки безпеки і виробничої санітарії відповідно до законодавства.

    3. Проходження практики студентом здійснюється відповідно до законодавства.

    МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ Н А К А З N 93 від 08.04.93 Зареєстровано в Міністерстві м. Київ юстиції України 30 квітня 1993 р. за N 35 Про затвердження Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0035-93

    Студенти вищих навчальних закладів при проходженні практики зобов’язані:

    - до початку практики одержати від керівника практики навчального закладу методичні матеріали (методичні матеріали, програму, щоденник, індивідуальне завдання тощо) та консультації щодо оформлення всіх документів;

    - своєчасно прибути на базу практики;

    - у повному обсязі виконувати всі завдання, передбачені програмою практики та вказівками її керівників;

    - вивчити і суворо дотримуватись правил охорони праці, техніки безпеки і виробничої санітарії та внутрішнього розпорядку;

    - нести відповідальність за виконану роботу;

    - своєчасно оформити звітну документацію та скласти залік з практики.

    Ковальчук Владимир

    Базой практики может быть предприятие любой формы собственности. Место прохождения практики студент может выбрать самостоятельно. Для этого необходимо: – получить разрешение соответствующей кафедры или цикловой (предметной) комиссии вуза (п. 2.3 Положения № 93); – иметь договор между вузом и предприятием, выбранным студентом. В отдельных случаях базу практики устанавливает вуз. Так, согласно п. 2.1 Положения № 93, отраслевые министерства и ведомства, имеющие в подчинении вузы, по согласованию с Минобразования могут закреплять за ними предприятия сроком до 5 лет Прохождение практики студентами вузов регулируется ст. 51 Закона от 01.07.14 г. № 1556-VII «О высшем образовании» и «Положением о проведении практики студентов высших учебных заведений Украины», утвержденным приказом Минобразования от 08.04.93 г. № 93 (далее – Положение № 93), в соответствии с разработанными вузами программамиПроверять никто не будет выехали вы или нет,но практику нужно закрыть и получить соответствующие документы.

    Крикун Сергій  Павлович
    16.7%
    Крикун Сергій Павлович 4 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду

    С учетом требований приведенного коллегами Положения №93 (о соблюдении внутреннего распорядка по месту проведения практики, а также своевременного оформления отчетной документации и составления зачета), ч.3 ст.51 Закона "Про вищу освіту" о прохождении практики согласно законодательства, считаю,что на студентов во практики распростаняется действие КЗоТ Украины, вообще, а также Закон Украины "Про відпустки" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/504/96-%D0%B2%D1%80), которым предусмотрено предусмотрено право на отпуск без содержания заработной платы (разд.VI) в обязательном порядке (ст.25) или по соглашению сторон (ст.26). Примените случаи обязательного предоставления отпуска к Вашим обстоятельствам и подайте на имя руководителя организации практики заявление (под регистрацию его вручения на Вашем экземпляре) о предоставлении такого отпуска под обязательство, гарантию прохождения практии (желательно с резолюцией руководителя практики); если таких оснований нет - заявление по соглашению сторон по семейным обстоятельствам или другим неотложным причинам, как это предусмотрено ст.26 Закона об отпусках. Это будет правомерным и юридическим оформлением отлучки от практики и защиты от угроз по отчислению.

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 4 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Добрий вечір.

    Проходження практики студентом контролюється керівниками практики від бази практики та кафедри. Практикант повинен дотримуватися режиму роботи та правил внутрішнього розпорядку бази практики.

    Відповідно до пункту 1.6 Договору на проведення практики студентів вищих навчальних закладів (Додаток N 1 до Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 08.04.1993 № 93 - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0035-93) база практики зобов'язується забезпечити облік виходів на роботу студентів-практикантів, про всі порушення трудової дисципліни, внутрішнього розпорядку та про інші порушення повідомляти навчальний заклад.

    Таким чином, про вашу відсутність база практики повинна повідомити навчальний заклад. Однак ваша відсутність, в тому числі і поїздка за кордон, не є підставою для відрахування.

    Але при цьому переддипломна практика є складовою навчального процесу.

    Відповідно до пункту 4.1 вищевказаного Положення після закінчення терміну практики студенти звітують про виконання програми та індивідуального завдання. Звіт з практики захищається студентом (з диференційованою оцінкою) в комісії, призначеній завідуючим кафедрою або заступником директора навчального закладу.

    Відповідно до пункту 4.4 - Студенту, який не виконав програму практики без поважних причин, може бути надано право проходження практики повторно при виконанні умов, визначених вищим навчальним закладом. Студент, який востаннє отримав негативну оцінку по практиці в комісії, відраховується з вищого навчального закладу.

    Таким чином, якщо ваша відсутність за кордоном буде тривалою і Ви через це не зможете повністю виконати програму практики, комісія матиме право виставити Вам за неї негативну оцінку, яка і стане підставою для вашого відрахування. Тобто, оцінка комісії за практику є підставою для відрахування, а не відвідування практики. Одні ці речі, як Ви вже зрозуміли, - взаємопов'язані. Тому краще, щоб ваша відсутність у зв'язку з поїздкою за кордон була нетривалою (короткостроковою).

    2) Університет може подати запит до Держприкордонслужби України щодо вашого виїзду за кордон - однак отримає негативну відповідь, а саме відмову в наданні даної інформації.

    Так як відповідно до статті 11 Закону України „Про інформацію” не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та захисту прав людини.

    Відповідно до пункту 2 статті 21 Закону України «Про інформацію» інформація про фізичну особу є конфіденційною, а тому відповідно до пункту 1 статті 21 цього ж закону є інформацією з обмеженим доступом.

    Разом з тим, відповідно до статті 21 Закону України «Про інформацію» конфіденційна інформація може поширюватися за бажанням (згодою) відповідної особи у визначеному нею порядку, або у випадках визначених законом.

    Крім того, відповідно до частини 1 статті 14 Закону України „Про захист персональних даних” поширення персональних даних передбачає дії щодо передачі відомостей про фізичну особу з баз персональних даних за згодою суб'єкта персональних даних.

    Всього доброго. Сподіваюсь, що Вам допоміг.

    Пишіть, якщо будуть додаткові питання.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України