Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 20 січня 2023, питання №78977

Кваліфікація дій патрульного екіпажу

Здравствуйте. Суть запитання: Сьогодні 20.01.23 року приблизно о 15:30 йшов пішки по тротуару. Під'їжджає патрульний екіпаж в складі 3-ох осіб, зупиняє мене і вимагають мої документи. При цьому свої не предявили. Я говорю документи маю при собі але не покажу поки всі вони не покажуть свої посвідчення. "Працівники поліції" заломують мені руки намагаються силою заштовхати в машину мовляв воєнний стан і будуть везти мене в воєнкомат. Я відмовляюсь їхати... вони заломують руки одягають наручники. Я питаю чи щось порушив? чи мене в чомусь підозрюють....? мовчать і прикриваються військовим станом і що я відмовляюсь сідати в їхню машину і їхати з ними. Один із них виявився навіть не поліцейським, а якимось "дружинником" якщо я правильно зрозумів. Він і заломував руки, силою заштовхував у машину він вчиняв всі протиправні дії. Прокоментуйте будь-ласка. Дякую.

Відповіді юристів (4)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, дії працівниківтполіції не законні та проти правні. Можно притягнути їх до відповідальності. Натискайте кнопку звернутися.

    Игорь Клієнт 2 роки тому

    Дякую за відповідь. Я запамятав номер патрульної машини і після інциденту подзвонив на гарячу лінію зареєстрував скаргу. Обіцяли за місяць відповісти.

    • Корнійчук Євген Іванович

      Якщо ваше питання вирішино ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Ігоре!

    Дії поліції - це класичний випадок несконного затримання!

    Стаття 371. Завідомо незаконні затримання, привід, домашній арешт або тримання під вартою

    Кримінальний кодекс України (ЗМІСТ)Інши кодекси

    1. Завідомо незаконне затримання або незаконний привід -

    караються позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років або обмеженням волі на строк до трьох років.

    2. Завідомо незаконні домашній арешт або тримання під вартою -

    карається обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

    3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони спричинили тяжкі наслідки або були вчинені з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах, -

    караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

    {Стаття 371 із змінами, внесеними згідно із Законами № 270-VI від 15.04.2008 , № 245-VII від 16.05.2013 }

    Раджу Вам негайно подати заяву до ДБР і зажадати від останнього внесення її в ЄРДР!

    Буде бажання поговорити далі, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото!

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України