Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Медичне право, 19 лютого 2023, питання №80939

Лікарняно-консультативна комісія довідка

Голова ЛКК відмовився підписати довідку по догляду за хворим,чи має право лікар не підписати таку довідку,якщо так,то що робити

Відповіді юристів (4)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня, Тетяно!

    Голова ЛКК повинен підписати або надати вмотивовану відмову у видачі довідки.

    Відповідно до пункту «ї» частини першої статті 6 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» кожний громадянин України має право на охорону здоров’я, що передбачає, зокрема оскарження неправомірних рішень і дій працівників, закладів та органів охорони здоров’я.

    До позасудового механізму можна віднести такі способи захисту прав:

    • звернення (скарга) до посадової особи/головного лікаря медичного закладу;
    • звернення (скарга) до департаменту охорони здоров’я територіальних органів влади;
    • звернення (скарга) до Міністерства охорони здоров’я України;
    • парламентський контроль за додержанням прав людини (звернення до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини).

    У пацієнта є можливість звернутись до посадових осіб закладу охорони здоров’я з метою висловлення своїх пропозицій, зауважень чи скарг щодо діяльності медичних працівників, які порушують їх права, чи інших несприятливих для пацієнта обставин. Скаргу з приводу порушення прав пацієнта може бути подано як в усній так і в письмовій формі, однією особою або групою осіб (колективно).

    Загалом основні вимоги до скарги та інших видів звернень визначається Законом України «Про звернення громадян» (стаття 5).

    Для ефективного та належного розгляду скарги, в ній повинні бути зазначені наступні реквізити: прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання пацієнта, який скаржиться, суть порушеного питання. Дуже важливо точно зазначити конкретні факти порушення прав пацієнти та сформулювати чіткі та зрозумілі вимоги у скарзі. У випадку подання скарги у письмовій формі, вона має бути підписана скаржником із зазначенням дати. Електронну поштову адресу, на яку очікується отримання відповіді, або інші засоби зв’язку необхідно зазначати у випадку подачі скарги в електронній формі.

    Куди звертатися

    Зі зверненням щодо порушення прав можна звернутись до керівника закладу охорони здоров’я.

    У разі неможливості, або небажання медичного закладу усунути виявлені порушення, у пацієнта є можливість звернутись до відповідних компетентних органів влади у сфері охорони здоров’я, наприклад, до департаменту охорони здоров’я місцевої державної адміністрації, в межах територіальної юрисдикції якого відбулось порушення прав пацієнта.

    Також, особа, яка вважає, що її права як пацієнта порушені, має право звернутися безпосередньо до Міністерства охорони здоров’я України, яке забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, додержання закладами охорони здоров’я, підприємствами, установами та організаціями права громадян на охорону здоров’я та прав пацієнта (підпункт 10 пункту 4 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267).

    Відповідне звернення можна подати, звернувшись на гарячу лінію Міністерства охорони здоров’я України : 0 800 50 52 01, або заповнивши електронну форму для звернення громадян: https://moz.gov.ua/zvernennja-gromadjan.

    При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго! Бережіть себе!

    • Тетяна Клієнт 2 місяці тому
      Добрий день.Підскажіть будь ласка,якщо у чоловіка є довідка з психлікарні,в якій зазначено такий висновок дослідження: Емоційно вольова нестійкість за збудливим типомІ ще одне запитанняЯкщо є висновок ЛКК по догляду за людиною з обмеженими функціональними можливостями і чоловік вписаний у висновку що він може доглядати таку людину,чи достатньо такого документа для війсткомата
      • Дерій Владислав Олегович

        Доброго дня!

        Якщо маєте можливість - прикріпіть довідку до питання, щоб її проаналізувати.

        Ким приходиться людина за якою чоловік здійснює догляд - батьки, далекі родичі чи інші особи?

        Згідно абзацу 10 частини 1 статті 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, які зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду.

        Дана підстава для відстрочки підходить, якщо чоловік здійснює догляд за дружиною, батьками своїми або дружини.

        Документи, які необхідно надати ТЦК:

        • заява про відстрочку
        • свідоцтво про народження
        • копія паспорта особи, за якою здійснюється догляд
        • довідка ЛКК про потребу у постійному сторонньому догляді
        • Акт встановлення факту здійснення догляду або отримання компенсації за догляд

        Підставою для складання Акту є письмове звернення у довільній формі (заява) до виконавчих органів (управління соціальної політики) міської ради від особи, яка здійснює догляд, з наданням наступних документів:

        Акт складається протягом 5 днів.

        Згідно абзацу 12 частини 1 статті 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, які зайняті постійним доглядом за особою, яка за висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд.

        Якщо чоловік здійснює догляд за сторонньою особою йому необхідно мати:

        1. Висновок ЛКК про потребу у сторонньому догляд

        2. Акт встановлення факту здійснення догляду

        3. Докази того, що відсутні інші особи, які можуть здійснювати догляд, для цього необхідно надати відомості про родичів особи, за якою здійснюється догляд.

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Тетяна!

    Алгоритм дій в даному випадку такий:

    Спочатку треба знати про причиним відмови. Для того раджу отримати у голови ЛКК письмову відмову.

    Далі рішення про відмову можна оскаржити до вищестоячого закладу або до місцевого відділу охорони здоров'я.

    Ви також можете захистити свої права в адміністративному суді.

    Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю. Охоче на них відповім.

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України