Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Права людини, 11 січня 2020, питання №8094 100₴

Могу ли я переехать в 16 лет

Здравствуйте, всю жизнь меня гнобила моя мать, лет до 13 она меня избивала, выкручивала суставы, разбивала нос, била головой об стенку, сегодня она меня повалила на пол и начала ногами быть по животу, при этом таская за волосы. Могу ли я по закону переехать от нее? Согласия она сама никогда не даст, от нее вечно одни угрозы.

Відповіді юристів (12)

    Тимченко Анастасия Александровна

    ст. 313 Цивільного кодекса України - Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право на вільне самостійне пересування по території України і на вибір місця перебування, а з 16 років і за межи України

    • Анастасия Клієнт 4 роки тому

      Она меня не сможет по закону заставить вернуться к ней?

      • Тимченко Анастасия Александровна

        нет, вы по закону имеете право выбора. Норму закона я вам написала

    Жупинский Николай Андреевич

    А ещё лучше обратитесь в службу по делам детей, напишите заявление в полицию о совершении насилия в отношении Вас со стороны матери.

    Верба Андрій Петрович
    50%
    Верба Андрій Петрович 4 роки тому

    Юрист, м. Миколаїв, 17 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Також Ви маєте право продати до суду на матір, зокрема до поліції, щоб розслідувати факт насильства і відповідно суд зважаючи на дані факти відібрати батьківські права у матері. Згідно ст. 35 ЦКУ Ви маєте право отримати повну цивільну дієздатність, якщо працюєте за трудовим договором, тобто відбудеться емансипація і Ви отримаєте усі права повнолітньої особи.

    Анастасия Клієнт 4 роки тому

    а если ее лишат родительских прав, что будет с моим младшим братом? Ему 8 лет

    • Верба Андрій Петрович
      Верба Андрій Петрович 4 роки тому

      Юрист, м. Миколаїв, 17 років досвіду

      Спілкуватися у чаті

      Его отберут у матери и передадут Вашему отцу или органу опеки до совершеннолетия

    Жупинский Николай Андреевич

    Если мать лишат родительских прав и не найдётся родных, которые оформят над братом опеку, то его определят в детский дом.

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 4 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Добрий вечір.

    Відповідно до ст. 33 Конституції України, свобода пересування і право на вільний вибір місця проживання належать кожній людині, яка на законних підставах перебуває на території України, і включають у себе свободу пересування територією України, право на вільний вибір постійного чи тимчасового місця проживання на території України, право вільно залишати територію України, право громадянина України в будь-який час повернутися в Україну.

    Підстави для позбавлення батьківських прав передбачені у ст.164 Сімейного Кодексу України, де вказано, що мати або батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:

    • не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров’я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;
    • ухиляються від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини;
    • жорстоко поводяться з дитиною;
    • є хронічними алкоголіками або наркоманами;
    • вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;
    • засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

    Дитина – передусім, незалежно від віку, є особистістю і має право на вільний розвиток, на повагу до своєї особистості, на належне забезпечення, на належне виховання та ставлення до неї.

    Забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини. Забороняються фізичні покарання дитини батьками, а також застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.

    Які права має кожна дитина:

    1. Право противитися неналежному виконанню батьками своїх обов'язків щодо неї.

    2. Дитина має право звернутися за захистом своїх прав та інтересів до органу опіки та піклування, інших органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій.

    3. Дитина має право звернутися за захистом своїх прав та інтересів безпосередньо до суду, якщо вона досягла чотирнадцяти років.

    В Україні створена система органів, закладів, установ, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, зокрема і над дітьми, якими є: служби у справах дітей; уповноважені підрозділи органів Національної поліції України; органи управління освітою, навчальні заклади, установи та організації системи освіти; прокуратура - центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

    Перелічені суб’єкти залежно від ситуації, що склалася, можуть вчиняти одну чи декілька з таких дій: провести профілактичну (роз’яснювальну) роботу з батьками, організувати роботу практичного психолога та/або соціального педагога з постраждалою дитиною; у разі виявлення тілесних ушкоджень забезпечити проведення медичного обстеження постраждалої особи; якщо у зв’язку із вчиненням домашнього насильства стосовно дитини вона не може проживати із своїми батьками, іншими законними представниками, на час подолання причин і наслідків домашнього насильства дитина може бути влаштована до родичів, у сім’ю патронатного вихователя, до центру соціально-психологічної реабілітації дітей, притулку для дітей служб у справах дітей, інших установ для дітей незалежно від форми власності та підпорядкування, в яких створені належні умови для проживання, виховання, навчання та реабілітації дитини відповідно до її потреб, заборонити в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою; відібрати дитину у батьків; порушити питання про позбавлення батьківських прав.

    Що чекає на батьків, які вчинили насильство над дитиною

    Закони України «Про охорону дитинства», «Про запобігання та протидію домашньому насильству» вказують, що особи, винні у порушенні вимог законодавства про охорону дитинства, або ж вчинили на­сильство в сім'ї, несуть кримінальну, адміністративну або цивільно-правову відповідальність відповідно до законів України.

    Всього Вам доброго.

    Токмач Галина Николаевна
    Токмач Галина Николаевна 4 роки тому

    Юрист, м. Мирноград, 12 років досвіду

    Спілкуватися у чаті
    • Здравствуйте. С 16 лет вы даже за границу можете ездить без согласия родителей. С 14 получаете паспорт и сами решаете, где вам проживать.
    Ковальчук Владимир

    Я думаю лучше поставить в известность органы опеки и полицию.Вы можете сами решать где вам лучше жить.

    Костромина Виктория
    50%
    Костромина Виктория 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 19 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    обратитесь в орган опеки - службу по делам детей - так вам будет проще решить вопрос - проживания отдельно - так как Вы несовершеннолетний - хоть и 16 лет и в ответе з вас ваша мать


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України