Задайте питання юристу

948 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 01 березня 2023, питання №81511

Як вступити в ВНЗ під час воєнного стану?

Доброго вечора, я є мобілізований, та уже навчався у ВНЗ на бюджет заочно (безкоштовно), магістратура, закінчив з відзнакою . Підкажіть, чи можу я ще раз вступити цього року на бюджет, заочно, чи підвищення кваліфікації,як військовий? Якщо так, що для цього потрібно? Дякую!

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Романе!

    Заочно вступити до ВНЗ у статусі військовослужбовця маєте право. При тому Ви можете не здавати ЗНО.

    Військовослужбовці та правоохоронці можуть не здавати ЗНО. Їх зараховуватимуть до вищих навчальних закладів тільки за результатами вступних екзаменів з конкурсних предметів.

    Міністерство освіти і науки внесло зміни до Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2014 році (наказ МОН № 839 від 16.07.2014, зареєстрований в Міністерстві юстиції 1 серпня 2014 р).Відповідно до змін право брати участь у конкурсі тільки за результатами вступних екзаменів з конкурсних предметів у вищому навчальному закладі в разі їх неучасті у рік вступу в зовнішньому незалежному оцінюванні мають військовослужбовці Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення та Державної спеціальної служби транспорту, які проходять військову строкову службу та службу за контрактом, – при вступі на денну форму навчання до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів.

    Окрім того, для вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів, які здійснюють підготовку громадян для проходження військової служби за контрактом на посадах осіб офіцерського, сержантського та старшинського складу у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, знижено мінімальний бал сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання (або їх копії) з профільного предмету до 130 балів.

    Відтак, для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста у зазначених ВНЗ необхідно мати сертифікат ЗНО не нижче 124 балів з конкурсних предметів; для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра – не нижче 124 балів з непрофільних конкурсних предметів та не нижче 130 балів з профільних конкурсних предметів.

    Буде бажання порадитись зі мною персонально, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю. Охоче відповім на Ваші питання!

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.

    Корнійчук Євген
    Корнійчук Євген 2 роки тому

    Юрист, м. Київ, 10 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, знадійть навчальний заклад в якому хочете навчатися, і дізнайтесь всі деталі там.

    Якщо ваше питання вирішино ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.

    Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 26 0 10 серп. 2025
Офіційний блог Юрісти.UA 24 0 10 серп. 2025
Поради юристів 30 0 10 серп. 2025
Поради юристів 21 0 10 серп. 2025