Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 09 березня 2023, питання №81934

Можно ли отсудить дарственную

Здравствуйте.
В 81 году, в декабре мой военный дедушка получил ордер на квартиру. В ордере вписаны 5 человек, сам дедушка, его жена и три дочери. Фамилия и инициалы. Больше никакой информации. Третья дочь это внучка, то есть дочь старшей дочери, которая ещё не родилась, то ли ошибка в ордере, то ли специально так сделано было, то ли был третий ребенок, это не известно. В дальнейшем старшая дочь переехала в дом, который переписал дедушка с супругой на нее, вместе со своим ребенком ( внучкой которая вписана в ордере) и были прописаны где и по сегодняшний день живут. Долго писать, перейду к самому вопросу.
Дедушка вместе с бабушкой сделали дарственную на внучку от младшей дочери, деда уже нет в живых, младшей дочери тоже нет в живых, в этой квартире сейчас проживает и прописаны, сама бабушка, внучка от младшей дочери ( хозяйка квартиры) и ее сын с инвалидностью...
Но другая внучка, та которая от старшей дочери, которая вписана в ордере как дочь, грозится отсудить свою долю имущества, так как у нее есть копия того самого ордера, и она утверждает что она вписана туда как дочь. Хотя она родилась 82 году. У нее при рождении была совершенно другая фамилия.
Может ли она отсудить что нибудь?
Или скорее всего просто гадостей наделать, нервы потрепать?
Может ли государство отнять имущество, из за ошибки в ордере? Все очень запутано, прошло очень много лет, никто об этом не знал, только сейчас заметили данную проблему.
Спасибо за ответ.

Відповіді юристів (5)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Тетяна!

    Якщо дарча оформлена дідусем свідомо і у передбаченому законом порядку, то шансів оскаржити її правомірність немає практично жодних.

    У разі виникнення уточнюючих питань або бажання порадитись зі мною персонально, натискайте кнопку "звернутись" біля мого профілю.

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Не має значення, хто був зазначений в ордері на отримання квартирі в державному житловому фонді. Наскільки зрозуміло, квартира була приватизовано. Таким чином, було видано свідоцтво про право власності на житло. Важливо, хто був зазначений в свідоцтві про право власності, коли воно було видане, коли оформлено договір дарування.

    Без урахування цих моментів, неможливо надати вичерпну консультацію.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    • Татьяна Клієнт 2 роки тому

      У свідоцтві були зазначені бабуся та дідусь. Дарча оформлена дідусем та бабусею у повній свідомості, та а присутності свідків. Оформлено у 2019 році.

      • Гіммельфарб Станіслав  Олегович

        Якщо онука від старшої дочки не була пописана в цій квартирі на момент приватизації, то підстав для визнання недійсним договору дарування не має.

        Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

        • Татьяна Клієнт 2 роки тому

          Вона з самого народження була прописана по іншій адресі. Дякую за консультацію.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України