Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
883 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Вітаю!
Потрібна консультація з питання, чи є законні підстави для виведення війсковослужбовця по за штат військової частини (в розпорядження) в той час, коли він у відрядженні і виконує завдання по бойовому розпорядженню?
Дякую.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (6)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Андрію!
Такого поняття як «позаштатний військовослужбовець» не може існувати та і не існує! Ця хибна практика позичена командирами частин із законодавства про працю, перекручена до не можна і виведена на жаль у протизаконну «традицію».
Відповідно до листа Міністерства праці та соціальної політики України від 15.05.2008 № 105/13/116-08:
«позаштатний працівник – це вільний працівник (самозайнята особа) , що виконує разове замовлення або тимчасову роботу без зарахування до штату підприємства (компанії)».
Отже, виходячи з реального відображеного в законні визначення, виводячи своїх підлеглих «поза штат», командири частин по суті виводять військовослужбовців з особового складу частини, а це АБСОЛЮТНО НЕМОЖЛИВО!
Більш того, якщо далі слідувати цій аналогії, чинним законодавством прямої норми щодо порядку виведення поза штат працівників не передбачено!
Тому для виведення штатних працівників/військовослужбовців поза штат перш за все необхідно провести скорочення штату з попередженням працівників/військовослужбовців не пізніше ніж за 2 місяці згідно ст. 49-2 Кодексу законів про працю України.
В такому разі керівник/командир частини зобов’язаний видати наказ про внесення змін до штатного розпису/особового складу частини, або скасувати старий і прийняти новий. Лише потім скорочених працівників/військовослужбовців можна прийняти поза штат на підставі договору цивільно правого характеру, де вони зможуть виконувати роботу яка не передбачена штатним розписом/Статутом внутришньої служби. Вимоги до укладення договору про працю з позаштатним працівником/вільнонайманим регулюються главою 61 Цивільного кодексу України як договір підряду або главою 63 Цивільного кодексу України як договір про надання послуг.
А ось позбавлення на цій підставі всіх рналежних військовослужбовцю виплат. Тим більше, коли той отримав поранення, пов’язане із захистом Батьківщини – це грубе перевищення своїх службових повноважено!
Тим більше дивно чути, що Вас вивели поза штат у той самий час, коли Ви виконуєте бойове завдання! Тобто повертаючись до термінології трудового права, Ви фактично виконуєте свої трудові обов'язки по розпорядженню командира частини, вважай - роботодавця!
ТАКІ ДІЇ КОМАНДУВАННЯ ЧАСТИНИ МОЖНА І ТРЕБА ОСКАРЖУВАТИ, І Я ГОТОІИЙ ВАМ В ТОМУ ДОПОМОГТИ!
Якщо у Вас виникне бажання продовжити цю розмову зі мною персонально, натискайте конпку "звернутись" біля мого фото. Обов'язково Вам допоможу!
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю.
Поняття поза штат взагалі не врегульовано чинним законодавством і застосується військовими частинами по суті протизаконно.
Тим паче, коли військовослужбовець виконує завдання по БР-ці. Тому відповідь на Ваше питання - законних підстав для цього немає.
Раджу Вам такий алгоритм:
1. Усне звернення до командування щодо вирішення цього питання.
2. Скарга до Міністерства оборони України
0-800-500-410;
0-800-500-442;
044-454-44-99
3. Звернення до Уповноваженого ВР з прав людини.
0800-50-17-20 (Безкоштовно)
044-299-74-08
hotline@ombudsman.gov.ua
4. Звернення до Оперативного Командування, яке курує відповідну в/ч.
Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, дії командира не законні. Вам треба звернутися у відповідні органи.
Міністерство оборони України
0 800 500 442
Військова прокуратура
(044) 286-37-89
Якщо я допоміг вирішити ваше питання ставте ✅ біля фото підтримайте лайком залиште відгук.
Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Юрист, м. Суми, 5 років досвіду
Доброго дня!
Позаштатних військовослужбовців не існує.
Це грубе порушення статуту ЗСУ.
Питання , роз яснення , скарги тут: Створено та працює «гаряча лінія» Міністерства оборони – 0 800 500 410, 0 800 500 442, 044 454 44 99.
Або Урядовий контакт-центр 15-45 , зареэструйте звернення нехай шукають ваше командування.(або хоча б повідомлять до кого направлять Ваш запит для контролю та реагування, краще письмово, аби мати докази https://ukc.gov.ua/portal/appeals/)
Образцы рапортов здесь https://legal100.org.ua/uchasnykam-rosiisko-ukrain...
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
Знаходження в розпорядженні не обмежує командира військової частини в Вашому застосуванні.
Перелік підстав зарахування в розпорядження НАВЕДЕНО в п.116 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України
УказПрезидента УкраїниПро Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах Україниhttps://ips.ligazakon.net/document/u1153_08?an=142...
Перебування військовослужбовців у розпорядженні відповідних командирів116. Зарахування військовослужбовців наказами по особовому складу в розпорядження посадових осіб, які мають право призначення на посади, для вирішення питання щодо дальшого їх службового використання допускається в разі...
Військовослужбовці, які зараховані в розпорядження відповідно до підпунктів 1 - 12-1 цього пункту, продовжують проходити військову службу згідно з цим Положенням, виконуючи обов'язки військової служби в межах, визначених посадовою особою, у розпорядженні якої вони перебувають.
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Доброго дня!
Відповідно до підпункту 10 пункту 116 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженого Указом Президента України від 10 грудня 2008 року № 1153, зарахування військовослужбовців наказами по особовому складу в розпорядження посадових осіб, які мають право призначення на посади, для вирішення питання щодо дальшого їх службового використання допускається в разі визнання військовослужбовця військово-лікарською комісією непридатним чи обмежено придатним до військової служби - до звільнення з військової служби.
При цьому, військовослужбовці звільняються з посад та зараховуються в розпорядження посадових осіб наказами командирів (начальників), які мають право призначення на ці посади. Військовослужбовці, які зараховані в розпорядження відповідно до підпунктів 1 - 12-1 цього пункту, продовжують проходити військову службу згідно з цим Положенням, виконуючи обов’язки військової служби в межах, визначених посадовою особою, у розпорядженні якої вони перебувають.
ПОРЯДОК виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам(https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0745-18/conv#...):
XXVIII. Виплата грошового забезпечення у період перебування у розпорядженні або звільнення від посад
1. Грошове забезпечення військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), зарахованим у розпорядження відповідних командирів або звільненим від посад, виплачується в розмірі грошового забезпечення, яке військовослужбовці отримували за займаними посадами до зарахування в розпорядження, але не більше ніж два місяці.
2. Днем звільнення військовослужбовця з посади, яку він займає, вважається день закінчення здавання справ і складання обов’язків за посадою в межах установлених строків.
6. Грошове забезпечення військовослужбовцям після перебування у розпорядженні понад два місяці виплачується в розмірі окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, за винятком випадків продовження строків виплати за рішенням Міністра оборони України.
7. Грошове забезпечення військовослужбовців під час перебування у розпорядженні підлягає перерахунку в разі набуття права на збільшення розмірів окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, а також змін у нормах грошового забезпечення.
III. Оклади за військовими званнями
1. Оклади за військовими званнями виплачуються в розмірах, визначених у додатку 14 до постанови № 704.
2. Оклади за військовими званнями (крім військовослужбовців строкової військової служби) виплачуються:
із дня підписання наказу про присвоєння відповідних звань - військовослужбовцям під час проходження військової служби;
із дня зарахування до списків особового складу військової частини - особам, прийнятим на військову службу за контрактом;
із дня відправлення з районного (міського) військового комісаріату (територіального центру комплектування та соціальної підтримки) до військової частини - військовослужбовцям, призваним на військову службу під час мобілізації, на особливий період, або на військову службу осіб офіцерського складу.
Оклади за військовими званнями особам, прийнятим на військову службу за контрактом під час проходження строкової військової служби, виплачуються з дня укладення контракту.
3. Оклади за військовими званнями особам, звільненим з військової служби з присвоєнням офіцерського звання, не виплачуються.
Додаток 14до постанови Кабінету Міністрів Українивід 30 серпня 2017 р. № 704(в редакції постанови Кабінету Міністрів України28 жовтня 2020 р. № 1038)
СХЕМА тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу
Військові (спеціальні) звання
Тарифний коефіцієнт
Генерал, адмірал, генерал служби цивільного захисту
1
Генерал-лейтенант, віце-адмірал, генерал-полковник служби цивільного захисту, генерал-полковник внутрішньої служби, генерал-полковник податкової міліції
0,96
Генерал-майор, контр-адмірал, генерал-лейтенант служби цивільного захисту, генерал-лейтенант внутрішньої служби, генерал-лейтенант податкової міліції
0,92
Бригадний генерал, коммодор, генерал-майор служби цивільного захисту, генерал-майор внутрішньої служби, генерал-майор податкової міліції
0,88
Полковник, капітан 1 рангу, полковник служби цивільного захисту, полковник внутрішньої служби, полковник податкової міліції
0,84
Підполковник, капітан 2 рангу, підполковник служби цивільного захисту, підполковник внутрішньої служби, підполковник податкової міліції
0,8
Майор, капітан 3 рангу, майор служби цивільного захисту, майор внутрішньої служби, майор податкової міліції
0,76
Капітан, капітан-лейтенант, капітан служби цивільного захисту, капітан внутрішньої служби, капітан податкової міліції
0,72
Старший лейтенант, старший лейтенант служби цивільного захисту, старший лейтенант внутрішньої служби, старший лейтенант податкової міліції
0,68
Лейтенант, лейтенант служби цивільного захисту, лейтенант внутрішньої служби, лейтенант податкової міліції
0,64
Молодший лейтенант, молодший лейтенант служби цивільного захисту, молодший лейтенант внутрішньої служби
0,62
Головний майстер-сержант, головний майстер-старшина
0,6
Старший майстер-сержант, старший майстер-старшина
0,59
Майстер-сержант, майстер-старшина, старший прапорщик служби цивільного захисту, старший прапорщик внутрішньої служби, старший прапорщик податкової міліції
0,58
Штаб-сержант, штаб-старшина, прапорщик служби цивільного захисту, прапорщик внутрішньої служби, прапорщик податкової міліції
0,54
Головний сержант, головний корабельний старшина, старшина служби цивільного захисту, старшина внутрішньої служби
0,5
Старший сержант, головний старшина, старший сержант служби цивільного захисту, старший сержант внутрішньої служби
0,46
Сержант, старшина 1 статті, сержант служби цивільного захисту, сержант внутрішньої служби
0,42
Молодший сержант, старшина 2 статті, молодший сержант служби цивільного захисту, молодший сержант внутрішньої служби
0,38
Старший солдат, старший матрос
0,34
Солдат, матрос, рядовий служби цивільного захисту, рядовий внутрішньої служби, рядовий податкової міліції
0,3
Рекрут
0,25
___Примітки:
1. Оклади за військовим (спеціальним) званням визначаються в порядку, встановленому пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704. У разі коли розмір окладу визначено у гривнях з копійками, цифри до 4,99 відкидаються, від 5 і вище заокруглюються до 10 гривень.2. Виплата військовослужбовцям окладів за військовими званнями “генерал-полковник”, які присвоєні до 1 жовтня 2020 р., зберігається за ними у розмірах, встановлених законодавством.3. Виплата військовослужбовцям окладів за військовими званнями “старший прапорщик”, “старший мічман”, “прапорщик”, “мічман”, “старшина”, “головний корабельний старшина”, які присвоєні до 1 жовтня 2020 р., зберігається за ними до завершення проведення переатестації у розмірах, встановлених законодавством.
{Додаток 14 в редакції Постанови КМ № 1038 від 28.10.2020 - застосовується з 1 жовтня 2020 року}
Закон України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2246-19#Text):
Стаття 7. Установити у 2018 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2018 року - 1700 гривень, з 1 липня - 1777 гривень, з 1 грудня - 1853 гривні, а для основних соціальних і демографічних груп населення:
працездатних осіб: з 1 січня 2018 року - 1762 гривні, з 1 липня - 1841 гривня, з 1 грудня - 1921 гривня;
Для прикладу розрахунок окладу соладта: 0,3*1762 = 528,60 грн
Всього найкращого!