Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 01 квітня 2023, питання №83267

Договір оренди житла

Добрий вечір, в мене таке питання, як можна виселити квартиранта з орендованої квартири? Договір закінчився, в нього є борги, тобто не доплати по комунальних, в квартирі бардак. Виселяться не хоче.

Відповіді юристів (6)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Наталія.

    Викличте поліцію і разом з нею виселіть даного приятеля. А взагалі бажано побачити договів оренди.

    • Наташа Клієнт 2 роки тому

      Добрий день, поліція каже, що не має права виселити його, тільки в суд. В договорі вказано якщо в сторін не має претензій, то договір пролонговується, але ж він не платить і каже, що по закону має ще проживати 3-6 місяців.

      • Кирда Вячеслав Володимирович

        Наталія!

        ПОТРІБНО АНАЛІЗУВАТИ ДОГОВІР ОРЕНДИ.

        Звертайтесь.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Наталля!

    Ви можете звернутись по допомогу до поліції.

    Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку «звернутись» біля мого профілю. Радо на них відповім!

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.

    • Наташа Клієнт 2 роки тому

      Але поліція каже, не має такого права виселити, звертатися тільки в суд. Але ж суди можуть ідти рік, а він там проживатиме і далі робитиме борги.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 2 роки тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Добрий вечір. Договір найму житла може бути розірваний за рішенням суду на вимогу наймодавця у разі: 1) невнесення наймачем плати за найм житла за шість місяців, якщо договором не встановлений більш тривалий строк, а при короткостроковому наймі - понад два рази; 2) руйнування або псування житла наймачем або іншими особами, за дії яких він відповідає.

    За рішенням суду наймачеві може бути наданий строк не більше одного року для відновлення житла. Якщо протягом строку, визначеного судом, наймач не усуне допущених порушень, суд за повторним позовом наймодавця постановляє рішення про розірвання договору найму житла. На прохання наймача суд може відстрочити виконання рішення не більше ніж на один рік.

    Договір найму частини будинку, квартири, кімнати (частини кімнати) може бути розірваний на вимогу наймодавця у разі необхідності використання житла для проживання самого наймодавця та членів його сім'ї.

    Наймодавець повинен попередити наймача про розірвання договору не пізніше ніж за два місяці.

    Якщо наймач житла або інші особи, за дії яких він відповідає, використовують житло не за призначенням або систематично порушують права та інтереси сусідів, наймодавець може попередити наймача про необхідність усунення цих порушень. Якщо наймач або інші особи, за дії яких він відповідає, після попередження продовжують використовувати житло не за призначенням або порушувати права та інтереси сусідів, наймодавець має право вимагати розірвання договору найму житла.

    Ви можете звертатися до мене для надання різноманітних додаткових правових послуг з цього чи інших запитань. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію з рядом різних правничих послуг, написати тексти юридичних документів тощо.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України