Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 05 квітня 2023, питання №83432

Що можна зробити, коли працівники ТЦК зайшли у приватний будинок без запрошення?

Мій брат Олег розписався в отриманні повістки на ВЛК. Це було у нього вдома в приватному будинку. Його батько вийшов по роботі, а Олег залишився вдома один. В цей момент у дім зайшли двоє людей у військовій формі. Запитали ПІБ і вручили повістку.

Запитання:
- Чи мали право ці люди заходити на подвіря приватного будинку та входити в дім? Хочемо оскаржити їхні дії, спираючись на те, що докази вручення повістки були отримані внаслідок протизаконних дій. Цих людей ніхто не запрошував.

- Чи можна було взагалі НЕ предявляти документи цим людям? Просто відповісти: "Ні, тут такого немає". Суть в тому, що співробітники ТЦК були самі, без поліцейського. Отже вони не мали права вимагати документи, так? Тому коли вони прийуть знову (вже до батька Олега), щоб в такий же спосіб вручити повістку, хочемо знати, чи є право відмовитись надавати документи для встановлення особи, та змусити працівників ТЦК покинути приватну територію. Чи є у нас на це право?

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Ігоре!

    Питання - риторичне. Ніхто не має права заходити в будинок без відповідних документів, які це дозволяють: наприклад, постановою суду про обшук. Раджу Вам звернутись зі скаргою на неправомірні дії працівників ТЦК.

    Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку «звернутись» біля мого профілю. Радо на них відповім!

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України