Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
883 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Шукаю юриста для приватної консультації. Моя собака вкусила іншу людину. Та людина сказала, що написала заяву в поліцію.
Які можливі наслідки для мене та що мені робити в такій ситуації? Потрібна приватна консультація.
Дякую!
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (7)
Юрист, м. Київ, 8 років досвіду
Вітаю, вас можуть притягнути до адміністративної відповідальності, а також стягнути моральну і матеріальну компенсацію у судовомо порядку. Вам треба вирішити дане питання у мирному порядку, домовившись з потерпілим.
Адміністративна відповідальністьЗа порушення правил тримання собак і котів особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності (стаття 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Яка шкода може бути відшкодованаШкода, заподіяна особі або майну фізичної особи, а також шкода, заподіяна майну юридичної особи твариною, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її утримує (частина четверта статті 12 Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження»).
Особа має право вимагати відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої внаслідок нападу собаки у випадку, якщо мало місце пошкодження її особистого майна (одяг тощо), а також, якщо внаслідок такого нападу їй було завдано каліцтво, інше ушкодження здоров’я (статті 1167, 1187, 1195 Цивільного кодексу України).
Якщо є питання натискайте кнопку звернутися, якщо питання вирішино натискайте галочку.
Юрист, м. Харків, 14 років досвіду
Доброго дня!
Шкода, заподіяна особі або майну фізичної особи, а також шкода, заподіяна майну юридичної особи твариною, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її утримує (частина четверта статті 12 Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження»). Також пострадавша особо має право вимагати від Вас відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої внаслідок нападу собаки у випадку, якщо мало місце пошкодження її особистого майна (одяг тощо), а також, якщо внаслідок такого нападу їй було завдано каліцтво, інше ушкодження здоров’я (статті 1167, 1187, 1195 Цивільного кодексу України).
Якщо ваша собака є службовою собакою або собакою бійцівської породи, то заподіяння особі шкоди (нанесення тілесних ушкоджень, пошкодження майна), утримання яких відноситься до джерела підвищеної небезпеки (стаття 1187 Цивільного кодексу України). В такому уипадку власники таких собак повинні в установленому порядку укласти договір обов'язкового страхування відповідальності власників собак за шкоду, яка може бути заподіяна третім особам (постанова Кабінету Міністрів України від 09 липня 2002 року № 944 «Про затвердження Порядку і правил проведення обов'язкового страхування відповідальності власників собак за шкоду, яка може бути заподіяна третім особам»).
Перелік небезпечних порід собак, затверджено Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2021 року № 1164.
Пострадавша особа може подати позовну заяву до суду про відшкодування шкоди, завданої внаслідок нападу собаки, якщо особі було завдано каліцтво, інше ушкодження здоров'я і сума відшкодувань може бути різна в залежності від нанесеної шкоди.
Також а порушення правил тримання собак і котів Ви можете бути притягнуті до адміністративної відповідальності (стаття 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Таке правопорушення тягне за собою накладення штрафу на Вас від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 грн до 510 грн) і накладення штрафу на Вас, якщо ви посадова особа, від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( від 510 грн. до 1 020 грн )
Адвокат, м. Київ, 5 років досвіду
Добрий день!
У нашій компанії була аналогічна справа. Звертайтесь, охоче проконсультую.
Юрист, м. Суми, 5 років досвіду
Доброго вечора.
Відповідно до цивільного законодавства вам необхідно мати підтвердження, що собака утримується саме тим чоловиком, оскільки саме він відповідно до законодавства повинен відшкодувати шкоду. Це може бути підтверджено в протоколі допиту чоловіка поліцією ( він міг визнати це ) або в поясненнях якщо їх поліція відбирала внього, може підтверджуватись показами свідків. Окрім цього необхідні докази того що вас вкуила саме собака того чоловіка зновуж його пояснення поліції, показання свідків ожкть вам це підтвердити. На півдтверження факту заподіяння шкоди матеріальної та моральної необхідні також докази, це медекспертиза про ушкодження здоров'я, в тому числі щодо моральних душевних вилювань спричинених ситуацією, та відповідне підтвердження матеріальної шкоди.
Поліція може надит вам матеріали досудового розслідування (якщо таке буде) або інші матеріали якщо (пояснення чоловіка, свідків) перевірка вашої заяви здійснена шляхом формальної перевірки обстави (часто так поліція робить).
Збираєте навдені докази готуєте самостійно позов до суду або звертаєтесь до адвокта за допомогою та подаєте до суду або за своїм зареєстрованим місцем проживання, або за місццем проживання чоловіка (відповідача) або за місцем заподіяння шкоди.
суд должен оповестить Вас о дате слушания (ст. 277-2 КУпАП )
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіШукаю юриста для приватної консультації. Моя собака вкусила іншу людину. Та людина сказала, що написала заяву в поліцію.
Які можливі наслідки для мене та що мені робити в такій ситуації? Потрібна приватна консультація.
Доброго дня, Анна!
Згідно ст. 154 КпАП України за порушення правил утримання тварин для громадян передбачений штраф в розмірі від 3 до 5 неоподатковуваних мінімумів. При повторному порушенні правил утримання тварин передбачений штраф вже з конфіскацією собаки.
До адміністративної відповідальності за ст. 154 КпАП України можуть залучити за
вигул собаки без ошийника і намордника,
залишення собаки без нагляду,
вигул собаки в стані алкогольного сп'яніння,
напад собаки на людину, якщо людині не нанесені рани, чи немає пошкоджень одягу.
Якщо напад собаки завдав шкоди, яка несе небезпеку для здоров'я, рана від укусів носить рваний характер, рани нанесені собакою привели до летального результату, можливе залучення власника собаки до кримінальної відповідальності.
Згідно ст. 128 КК України нанесення середніх або тяжких тілесних ушкоджень людині карається громадськими роботами на строк від ста п'ятдесяти до двісті сорока годин, виправними роботами на строк до двох років, або обмеження свобод на термін до двох років.
Ступінь тілесних ушкоджень визначає лікар, точніше судово-медичною експертизою.
У разі смерті потерпілого від собаки для власника тварини настає кримінальна відповідальність, передбачена ст. 119 КК України «Вбивство через необережність». По цій статті власнику собаки загрожує обмеження або позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років.
Також, на підставі ст. 12 ЗУ Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», підлягає компенсації в повному обсязі власником собаки і матеріальна шкода:
У разі відмови відшкодувати збиток в добровільному порядку потерпілий може звернутися з позовом до суду.
Для того, аби я міг надати Вам приватну консультацію, Вам треба натиснути кнопку "звернутись" біля мого фото. Для її надання я повинен отримати від Вас більше інформації щодо випадку, який стався.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Доброго вечора, Анна!
МОЖЕ МАТИ МІСЦЕ ПРИТЯГНЕННЯ ДО АДМІНІСТРАТИВНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ, МАЮТЬ ЗНАЧЕННЯ ФАКТИЧНІ ОБСТАВИНИ СПРАВИ ТА ДОТРИМАННЯ ПРАВИЛ УТРИМАННЯ СОБАКИ:
Кодекс України про адміністративні правопорушення:
Кодекс України про адміністра... | від 07.12.1984 № 8073-X (rada.gov.ua)
"Стаття 154. Порушення правил утримання собак і котів
Утримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, утримання незареєстрованих собак, приведення їх у громадські місця, вигулювання собак без повідків та намордників (крім собак, породи яких не внесені до Переліку небезпечних порід собак) чи в не відведених для цього місцях, а також неприбирання власником тварини її екскрементів під час перебування тварини у громадському місці (крім вигулювання у спеціально відведених для цього місцях) -
тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - від двадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою повторно протягом року, -
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, що спричинили заподіяння шкоди здоров’ю людини або її майну, -
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварин і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварин".
У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку "Звернутися".
Всього доброго!
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Доброго дня!
У разі порушення відповідних правил тримання собак та (або) у разі заподіяння тваринами негативних наслідків, їх власники можуть бути притягнуті до адміністративної, кримінальної та цивільної відповідальності.
1. Адміністративна відповідальність. Відповідно до чинного в Україні законодавства собаки є об’єктом права власності і тому власники мають нести за них весь тягар відповідальності. Так, у випадку порушення правил, якими забороняється вигул собак без повідків, намордників і в невстановлених для вигулу місцях власники будуть нести адміністративну відповідальність за ст. 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка передбачає накладання штрафу або конфіскації тварини, у випадках заподіяння нею шкоди здоров’ю чи майну людей.
2. Кримінальна відповідальність. У випадку, якщо потерпілому внаслідок бездіяльності господаря собаки були нанесені середньої тяжкості або тяжкі тілесні ушкодження, такий господар може бути притягнутий до кримінальної відповідальності за вчинення злочину, передбаченого ст. 128 Кримінального Кодексу України, яка передбачає громадські роботи на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин або виправні роботи на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до двох років.
3. Цивільна відповідальність. Якщо в результаті нападу собаки було завдано шкоду майну чи здоров’ю потерпілого, або йому були завдані відповідні немайнові втрати, він має право на відшкодування матеріальної (майнової) та моральної шкоди, що передбачено ст.ст. 1166-1167 Цивільного Кодексу України. При цьому, якщо собака є джерелом підвищеної небезпеки, то право на відшкодування збитків виникає незалежно від наявності вини її власника.
Особа має право вимагати відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої внаслідок нападу собаки у випадку, якщо мало місце пошкодження її особистого майна (одяг тощо), а також, якщо внаслідок такого нападу їй було завдано каліцтво, інше ушкодження здоров’я (статті 1167, 1187, 1195 Цивільного кодексу України).
Підстава відшкодування шкоди!
Заподіяння особі шкоди (нанесення тілесних ушкоджень, пошкодження майна) службовою собакою або собакою бійцівської породи, утримання яких відноситься до джерела підвищеної небезпеки (стаття 1187 Цивільного кодексу України).
Важливо! Перелік порід собак, які відносяться до бійцівських законодавством не встановлено. В правилах утримання домашніх тварин, які встановлюються органами місцевого самоврядування, як правило, міститься перелік порід собак, визнаних як потенційно небезпечні. Власники таких собак повинні в установленому порядку укласти договір обов'язкового страхування відповідальності власників собак за шкоду, яка може бути заподіяна третім особам (постанова Кабінету Міністрів України від 09 липня 2002 року № 944 «Про затвердження Порядку і правил проведення обов'язкового страхування відповідальності власників собак за шкоду, яка може бути заподіяна третім особам»).
Відшкодування завданої шкоди у судовому порядку!
Шкода, завдана внаслідок нападу службової собаки або собаки бійцівської породи відшкодовується в добровільному або судовому порядку.
Позовна заява про відшкодування шкоди подається в порядку цивільного судочинства до районних, районних у містах, міських та міськрайонних судів за зареєстрованим місцем проживанням або перебуванням відповідача, а у випадку відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я − за зареєстрованим місцем проживання / перебування позивача (за бажанням позивача) (частина третя статті 28 Цивільного процесуального кодексу України).
За подання позовної заяви у справах про відшкодування шкоди, завданої внаслідок нападу собаки, якщо особі було завдано каліцтво, інше ушкодження здоров'я, позивач звільняється від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях (стаття 5 Закону України «Про судовий збір»).
У випадку, якщо в позовній заяві міститься вимога про відшкодування майнової шкоди, яка обґрунтовується пошкодження особистих речей, позивачем сплачується судовий збір у розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму на одну працездатну особу (пункт 1 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір»). Автоматичний розрахунок на сайті "Судова влада".
Перелік необхідних документів!
До позовної заяви, оформленої відповідно до вимог Цивільного процесуального кодексу України, додаються докази, що обґрунтовують позовні вимоги (напад собаки), наприклад:
• довідка травмпункту, в якій зафіксовано характер нанесених тілесних ушкоджень і вид наданої медичної допомоги;
• копія картки звернення за антирабічною допомогою (форма № 045/о);
• висновок фахівця в галузі судової медицини, що встановлює тяжкість тілесних ушкоджень;
• копія протоколу про адміністративне правопорушення;
• квитанції за придбані лікарські препарати, бинти тощо;
• фото/відео нападу собаки;
• квитанції за ремонт пошкоджених речей або докази вартості речей;
• прізвище, ім’я, по батькові, контактні дані свідків тощо.
Суд розглядає справу по суті протягом тридцяти днів з дня початку розгляду справи по суті. Водночас суд має розпочати розгляд справи по суті не пізніше ніж через шістдесят днів з дня відкриття провадження у справі, а у випадку продовження строку підготовчого провадження - не пізніше наступного дня з дня закінчення такого строку (частина перша статті 210 Цивільного процесуального кодексу України).
Особа у випадку прийняття судом рішення про відмову у задоволенні її позовних вимог щодо відшкодування майнової шкоди має право протягом 30 днів з дня проголошення рішення подати апеляційну скаргу до суду апеляційної інстанції через суд, який ухвалив таке рішення.
Всього найкращого!